Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minimum hány éves gyerek...

Minimum hány éves gyerek mellett mernél lefekdüni délután 2 órára?

Figyelt kérdés

Vállalkozásunk van és úgy alakult most az életünk, hogy hajnali 3-kor kell kelnem vasárnap kivételével minden nap. A család ellátása miatt viszont este 11 előtt nem tudok lefeküdni. Ez oké pár napig, vagy 1-2 hétig de huzamosabb ideig ez nem tartható. Napközben szükségem lenne arra a 2 órára.

Az bejárati ajtót nyilván bezárva, akármikor felébreszthetve aludnék. Szerintetek mennyi az a minimum kor amikor ez már nem veszélyes a gyerekre nézve? Értelmes, nagyon szófogadó gyerekekről van szó.


2020. júl. 15. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Ameddig a gyerek is alszik délután (a kiságyában). A lányom egy 2 lábon járó életveszély, biztos, hogy egy percre sem merném lehunyni a szememet úgy, hogy ő közben szabadon garázdálkodik. Inkább próbáld meg esetleg átszervezni a napot vagy nem tudom.
2020. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Pont hogy egészen kicsi gyerek mellett mernék, aki 1, még maga is alszik délután, 2, a kiságyban alszik és nem tud kimászni.

Nagylányom mellett sokszor aludtam, amíg ő is. Sajnos 2,5 éves kora után nem aludt délután.

Na annyi idős korában nem mertem, mert életveszélyes volt (magára).

A minap azzal voltak tele a hírek, hogy 4 éves kiesett az ablakon, tehát az se jó kor.

Talán iskoláskor 7-8 évtől, ha nem kísérletezó fajta (tűzhely stb.)...

Testvérem középiskolásként gyújtotta fel a konyhát (elaludt miután feltette a kukoricát), pedig akkor már évek óta dolgozott is. ;)

2020. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Miért te csinálsz mindent?

A férjed vigyázzon rá, amíg lepihensz és/vagy segítsen a feladatokban.

2020. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagy addig, amíg a kiságyban alszik, tehát pici vagy már nagyobb. Az én fiam 8 éves, most várom a 2. babát és időnként így a vége felé elszundítok délután. Mondjuk házban lakunk, kiesni nem fog sehonnan, a tűzhelyhez nem nyúl és nagyon megbízható.
2020. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő is alszik és bem tud veszélyes helyre menni vagy ha nagyobb és pihen


Nekem a 2 évesem szeret babakocsiban aludni


Kapórajött a terhességem alatt

Bekötöttem


Kiságyból már kimászik, ha velem alszik nappal, akkor ha felkel felébredek rá.

Olyan 8 év körül mernék szundítani

De nem 2 órár

2020. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Ha már nagyobb gyerek, akkor valakit megkérnék, aki figyel közben a gyerekre.

Ha nincs apa, rokon, nagyszülö vagy jó barát, akkor bebiszitter fogadnék arra az idöre.

Márcsak azért is, mert ha ennyire kimerült vagy, akkor nem ébredsz fel, ha valamiért szól a gyerek vagy egyéb gond (pl tüz) van.

2020. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de anyum pl. itthon volt két kistesómmal (10 és 13 évvel fiatalabbak nálam), én suliban voltam, apum dolgozott. Annyi volt, hogy csendben kellett lenniük, míg anyu alszik 1-2 órát délután. Sosem történt baj, pedig öcsém sűrű gyerek volt. De nem volt sem gyújtogatás, sem semmi, mert felügyelet mellett mindent lehetett nekik. Ha jól vannak nevelve, akkor egy gyerek sem fog "kísérletezgetni". Az ablakot meg mondjuk be is lehet csukni, vagy bukóra tenni. Akkor egy gyerek sem esik ki rajta. Öcsémnek 4-5 évesen sem volt ez eszében, hogy kiugorjon az ablakon. Húgomnak sem.
2020. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó: NEM arról van szó, hogy a gyerek DIREKT csinál valamit, hanem rengeteg baleset történhet. Pl. tüz simán lehet egy elromlott elektromos vezetéktöl vagy - nem feltétlen bekapocsolt - készüléktöl is, a gyerek akár megfulladhat egy félrenyelt valamitöl, stb.
2020. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
7, gyerek vagy még (gondolkodás alapján mindenképp)
2020. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Akkor aludtam a naggyal, amikor ő is aludt a rácsoságyban. Most 7 eves, aludhatnék is, mikor a kicsit leteszem, de ilyenkor a házimunkat csinálom, vagy olvasok, vagy a naggyal játszom.
2020. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!