Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lányotokkal milyen...

8 éves lányotokkal milyen közös dolgot szoktatok csinálni? Lehet az otthon vagy program valahol, bármi.

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen korúak voltak a gyerekeim, akkor

- együtt készítettünk gipsz-képeket (lehet kapni gipszöntőt formákkal, ezt megkeményedés után ki lehet festeni, szép faliképeket lehet vele alkotni vagy karácsonyfa díszeket)....

- ablak-matricákat készítettünk...

- csináltunk közösen SAJÁT-társasjátékot (egy óriási kartonra felrajzoltuk az útvonalat, kitaláltuk a játékszabályt, melyik kocka lesz büntetős, melyik a jutalmazós... Remek játék!...

- óriási kartondobozokból készítettünk babaházat, kifestettük, függönyt, szőnyeget barkácsoltunk bele...

- közösen játszottunk a Lovagvárral!... :-DDD

- bújócskáztunk a kertben és a házban!...

- főztünk a konyhában, sütöttünk palacsintát, muffint, készítettünk pudingokat...

- gyönyörű képeket festettünk vízfestékkel (ha fehér viaszkrétával előrajzolod a rajzlapot, utána átfested a lapot, akkor a viaszozott rész fehér marad, varázslatos képeket lehet így csinálni)...

- a kertben tollaslabdáztunk...

- sakkoztunk... kártyáztunk... társasoztunk...


Képtelen vagyok mindent felsorolni, mert millióféle játékot lehet együtt játszani!


Mentünk múzeumokba is, játszóházakba, dinó-kiállításra, Füvész-kertbe (végig jártuk a Pál utcai fiúk helyszíneit), Városligetben jártunk, Várban jártunk, sőt jártunk Egyiptomban is, ott végigjártuk a piramisokat (kívül, belül), az Egyiptomi Múzeumot, a Fáraó Szigetet (ez hatalmas élmény volt a gyerekeimnek 8-9 évesen)...

2010. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már 13 éves vagyok (lány),(szüleim 7 éve elváltak) de mi anyával régen ezeket csináltuk:


-társasjáték (malom - sakk - Ki nevet a végén? - SOLO - Figurix - Labirintus - Föld körüli utazás gyerekekkel - A négy évszak stb..., különben ezekkel a mai napig gyakran játszunk)


-nagyon sokat sétálunk/ sétáltunk, virágot szedtünk, beszélgettünk


-játszótérre mentünk


-üvegfestékeztünk


-babáztunk (igaz, ezt 6 éves koromban)


-doktornéniset, zöldségeset, boltost játszottunk,


-lovardába jártunk


-kerékpároztunk


-tollasoztunk, teniszeztünk


-fogócskáztunk, bújócskáztunk, labdajátékokat játszottunk (röpi - kidobó - stb...)

2010. aug. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és mentünk a Nővéremhez Budapestre - akkor még vonattal, amit nagyon imádtam,


ritkán mentünk Ausztriába (ekkor 6-7 éves voltam) vásárolni.

2010. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, foleg az utolso nagylanynak, nagyon aranyos vagy.
2010. aug. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!