Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik váltás volt a nehezebb:...

Melyik váltás volt a nehezebb: 0-ról 1 gyerekre, 1-ről 2-re vagy 2-ről 3-ra?

Figyelt kérdés
Miben változott meg az életed, amitől úgy érzed, ez volt a legnehezebb?

2020. júl. 22. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

2-ről 3-ra. Azért mert nagy korkülönbséggel született a kicsi, tesók 18 és 11 évesek voltak. Persze én is benne voltam a korban, 39 évesen született a most 3 éves fiam.

Fizikailag sokkal megterhelőbb volt a terhesség is és a babázás is. Sokkal aggódóbb, engedékenyebb de türelmetlenebb is vagyok.

Minden nehezebbek tűnik... Nem tudom az idő szépített e az emlékeken, de most tényleg sokkal nehezebben élem meg.

Attól függetlenül, hogy fiatalos, csinos, laza nő vagyok(nem fényezés - visszajelzés) ez már nagymamakor ezen nincs mit szépíteni. A biológia nem hazudik, hiába van kitolódva manapság ennyire a gyerekvállalás.

Na de ez nem is tartozik ide csak a korom miatt írtam le.

A másik még amit hátránynak érzek, hogy a nagy és a kicsi fiú testvéri köteléke azt gondolom nem lesz túl szoros.

Anyagilag nem érzem nehezebbek, sőt most jobban állunk mint régebben, pedig semmilyen háromgyerekes kedvezményt sem tudtunk kihasználni.

2020. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a 0ról 1re volt nehéz. Az 1ről 2re nem. A 2ről 3ra szerintem nehéz lesz nagyon.
2020. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

0-ról 1-re volt a legnagyobb a váltás, de nem éreztük nehéznek, mert nagyon vártuk.

1-ről 2-re nem volt akkora változás, mégis nehéz időszak volt, mert elköltöztünk, és magányos voltam idegen helyen egy babával.

2-ről 3-ra az a legnagyobb változás, hogy soha többé nem tudsz csendet teremteni altatáshoz. De komolyan, a másik kettő FOLYTON visított. Ez okozta a legtöbb gondot. :D

2020. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyik sem volt nehéz. A nagyra 6 évet vártunk, a leghasfájósabb, hegfájósabb időszakban is a felhők felett jártunk 2 méterrel. A második hamar jött, a pici korkülönbség miatt szintén könnyű volt. Alig egy év van köztük, hamar beállt a napirend, a kicsi fél éves korára teljesen összenőttek. A harmadik meg az a tipikus tankönyvi eszik-alszik baba, fel se tűnt, hogy itt van. 😄
2020. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-2-re
2020. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5+ De velem ne nagyon számolj mert én nem voltam sem gyed-en, sem gyesen. Dolgoztam mellettük első pillanattól kezdve.
2020. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0-ról 1-re, így a második után is még az elsővel küzdünk.
2020. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-ről 3-ra
2020. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, és a legnehezebb lelkiekben a 1-ről 2-re. Sokkal nehezebbnek éltem meg, mint a 2-ről a 3-ra. A 2-nél a 3 csak eggyel több, ott is több gyerekről kell gondoskodni, ezt könnyebbnek éltem meg, mint azt, hogy 1 gyereknél már örökre több lesz majd
2020. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!