Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől vajon újra...

Szeptembertől vajon újra indulnak az óvodák? Nagyon mondják a második hullámot (koronavírus). És lehet emiatt újra kimarad egy kis idő a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Nem örülnék; mert már nincsen egy darab szabim sem.
2020. júl. 30. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Le sem álltak. Ügyelet volt és van most is
2020. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most is jár oviba. Egész nyáron, mert dolgozunk. Muszáj. Csak 2 hét szünet van.


Amúgy a kormányinfón ma jelentették be, hogy indulni fog a tanév rendesen.

2020. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben még elvileg suli is lesz. Október-novembertől várható megint zárás
2020. júl. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

#3 De, oké, én ezt értem, hogy Október-November megint zárást hoz, de akkor mi értelme megint annak, hogy belerondítunk ismét a hagyományos oktatásba majd egyszercsak egy hirtelen pénteki bejelentés után mindenki kapkodjon, meg stresszeljen az átálláson? Szerintem nagyon nem jól csinálják, másképp kellene. Természetesen figyelembe venni a szülőket akiknek nincs szabadságuk.


Én úgy oldanám meg, hogy a felsősöknek már szeptembertől digitális oktatást vezetnék be (ilyen korban már önállóbbak, nem igényelnek szülői felügyeletet, ráadásul a mai generációban már szakszerűen tudják segítség nélkül kezelni a számítástechnikai felületeket), az alsósoknak pedig legalább maradna sokkal nagyobb terük, be lehetne vezetni, hogy több csoportokban tanulhatnának az iskolákban.

Azon felsősök pedig akik nem tudják anyagi helyzetükből függően megoldani a távoktatást, az állam segítséget nyújthatna nekik egy internet beköttetéssel illetve alap számítástechnikai eszközzel. Bőven lenne rá pénz a több milliárdokból ami állítólag a vírus elleni védekezésre van félretéve.

Még most lesz Augusztus elseje, van egy hónap rá felkészülni. Nem is értem, miért nem így csinálják.

Most belerondítanak az egészbe, majd 2 hét múlva elkezdenek variálni, semmi értelme,logikátlan az egész.

2020. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Felsősök maguktól tanulnak? A 10%uk kb.
2020. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem csak a kicsiknek van szükségük a tanár jelenlétére... Gondolom azért mondod ezt mert neked épp alsós a gyereked :) Képzeld középiskolásoknak is rettentő nehéz tartani a tempót, főleg hogy csak átküldik az anyagot aztán jólvanazúgy.
2020. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!