Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány órát engedjek neki TV-zni?

Hány órát engedjek neki TV-zni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy új TV-t és az 5 éves kisfiam rá van "kattanva" mert van hogy 3-4 órán keresztül azt nézi. Természetesen csak meséket néz. Szerintetek sok az a 3-4 óra? Ha igen akkor mennyit engednétek neki?


Előre is köszi a válaszokat!



2020. aug. 22. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
3-4 óra nagyon sok. Tökéletes digitális zombit nevelsz a gyerekedből. 1 órát engedném max.
2020. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
5 évesen én is lazán végignéztem egy 3 órás videókazettára tévéből felvett meséket. Nem szóltak rám, örültek hogy valami leköt. Egyedül be tudtam tenni, a kazetta címkéjéből tudtam, hogy mi van rajta, nem volt ráírva, csak a logókból, márkából.
2020. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mással is lekötném de a TV jobban érdekli sajnos. Köszi a válaszokat akkor korlátozom a TV-zést :D
2020. aug. 22. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nulla. Tanulj a témáról, mert 5 éves gyerek képernyő előtt töltött idejét max. percekben és nem órákban mérjük!
2020. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Az én 5 évesem napi 20 percet nézhet mesét, ez egy rész ideje a kedvenc sorozatából. Eszembe nem jutna órákat ültetni előtte. Persze, hogy akarja nézni, nézné egész nap. De azért vagyok az anyja, hogy határokat húzzak az életében és megtanítsam arra, hogy mi az egészséges mértéktartás. Tv-ben, csokiban, játékban, alvásban, tanulásban, sportban, mindenben.
2020. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Lányom 3 éves, szinte egész nap még a tv,nem nézünk minimaxot sem a t9bbi tv ben működő csatornát, netén le töltöttem régi szép meséket ,vízipók csodapòk,mézga géza, mazsola és tádé magyar nép mesék stb stb ,ezeket fel raktam pendrive rá és arról mégy a mese ,csak azért hogy tudjam .hr méret is néz ne valami hülyeséget nézzen(van pár mese a minimaxot ami 12 + os már),de van hogy csak még magának egész nap mert mi játszunk rajzol,puzzlezik,és nem is érdekli a tv ,mert ki be jár a szobából, lehet jobb lenne ezt ki próbáld te is ,a mostani mesék sokszor elég torz képet mutatnak a gyerekeknek
2020. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Elnézést a hibákért, gyorsan írtam:)
2020. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

#facepalm



Néhány értelmes válasz szakembertől:


"Fontos még megjegyezni, hogy nagyjából 6-7 éves korig a gyerekek nem képesek általánosításokra, gondolkodásuk a konkrét dolgokhoz kötött, valamint ebben az életkorban jellemző rájuk az egocentrikus gondolkodás, tehát hogy nem képesek – vagy csak nagyon nehezen – nézőpontot váltani. Ezek összefüggenek a televízió nyelvével, hiszen nem képesek azt jól olvasni, így „képi olvasási nehézségeik” akadnak, nem tudjak megfelelően értelmezni a televízióban látottakat. Nagyjából nyolc-tíz éves kor körül jutnak el arra a szintre, hogy ezeket az összefüggéseket már jól tudják értelmezni."


"A szakemberek egy része a problémát elsősorban az inaktivitásban, és nem magában a képernyőnézésben látja. A legújabb irányelvek szerint ha egy gyerek már tud járni, legalább napi három órán át fizikailag aktívnak kellene lennie, és ötéves kor alatt a lehető legkevesebb időt kellene egy helyben, "nyugton" töltenie, kivéve természetesen az alvásidőt. Számos bizonyíték van rá, hogy órákon át egy helyben ülni - életkortól függetlenül - hosszú távon egészségi problémákhoz vezet. Az ülő életmód együtt jár az elhízás, a 2-es típusú cukorbetegség, a kardiovaszkuláris betegségek és a stroke fokozott kockázatával."


"Sigman ennél is tovább megy: ő a három év alattiaknak semmilyen képernyőnézést nem engedne, és az időt később is csak fokozatosan növelné, maximum napi két órára (16 év felettiek számára). Szerinte a szülőknek nem szabadna támogatniuk, hogy a gyerekeknek saját tévékészülékük legyen, és tisztában kellene lenniük azzal, hogy a saját tévénézési szokásaik befolyásolhatják a gyerekeikéit. A veszélyekre pedig a gyerekorvosoknak, a védőnőknek, sőt már a szülészeti osztályokon az anyáknak osztogatott tájékoztató füzeteknek fel kellene hívniuk a figyelmet."



Források:

[link]

[link]

[link]

2020. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. aug. 22. 22:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb egy órát néz, ez természetfilm, ismeretterjesztő mese, vagy egy darab disneyfilm.


Van, amikor egyáltalán nem néz mert nem igényli, van, amikor meg megnézi, néha két órát is(egy disney meg egy varázslatos iskolabusz).


Ha lebontom a heti mennyiséget, kb így jön ki, rengeteget tanul belőle, a szókincsének csodát tett. Neki kell a vizuális inger, hogy könnyebben felismerje a jelentést/helyzetet, mert rossz a nyelvérzéke.


(nem a tv miatt rossz, két éves koráig nem volt, de járt beszédindításra, az meg semmit sem hatott, a tvs zeneszöveg hamarabb ment neki, mind a naponta többször ismételt mondóka mozgással(aminek nagy részét nem tudta megtanulni).


Az én gyerekemnek jót tesz a válogatott audiovizuális inger, de ahogy d vitaminból sem engedem nagy mennyiségben bevedelni, mert rosszul lenne tőle, filmekből is csak válogatva, keveset nézhet, a mértékletesség híve vagyok.

2020. aug. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!