Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket engedtek nézni...

Milyen meséket engedtek nézni a gyereketeknek? Mik azok a rajzfilmek, amiket kifejezetten tiltotok, még csak fel sem merül, hogy nézze a gyermek?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok meg, hogy hány éves! Netán filmet engedtek nézni nekik (nyílván kortól függ)? Ha igen milyet? Csak kíváncsi vagyok, hogy az itt lévő szülők mit engednek meg a gyereküknek. Mert elég sok bugyuta mese megy mostanában a tv-ben.

Köszönöm előre a válaszokat!



2020. aug. 23. 13:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
2%

A Hupikék törpikéket kerültesd a gyerekkel. Harry Potter és társait szintén.


Már nagyok, de ez a kettő alap, hogy kerülendő-ha odafigyelsz a gyerekre..

2020. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
5%
1+ Mindig szűrd mit néz, különösen 2-6 éves korig rajzfilmnél, 6-12 filmeknél. Utána már nem kell, mert maga fog hátralépni a dolgoknál, ahogy meg nő úgy tudja ki is kerülni őket, és a net-en sem fog belecsúszni a dolgokba.
2020. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Úristen 🤣 nekem a törpök voltak a kedvenceim, a zenéik is megvoltak mind kazettán. Lám, nem csak hogy felnőttem, csaladom van, boldogok vagyunk. Miert kell hülyének lenni? Te mit néztél elso válaszoló? Na kerdezo, azt ne engedd
2020. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
1%
3 Meg is látszik rajtad:DD
2020. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Esküszöm, nem értem, mi a baj a Hupikék törpikékkel és a Harry Potterrel...


Én a mai, primitív és nulla színvonalú meséket nem engedném, Bogyó és babóca meg társai, amik olyanok, mintha fogyatékosoknak készültek volna.

2020. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
10%

Ovisaim vannak (4.5 és 6 évesek), Mancs őrjáratot néznek angol nyelven, heti 4x nézik, 1-2 részt egy alkalommal. Ezen kívül semmit. Nem tv-ben nézik, hanem gépről, amikor én bekapcsolom, így nem látnak semmit mást, se reklámot, se előzeteseket, semmit. Utána beszélgetni szoktunk, hogy miről szólt, hogy oldották meg a helyzetet, stb. Nem tartom kifejezetten szuper jó mesének, de nekünk elmegy. Nehéz értelmeset találni, és olyat, ami őket is leköti és nem is ezer éves, tehát az ovis társak is ismerik.


Azzal egyetértek, hogy a Harry Potter nem gyerekeknek való, 14 alatt eszembe se jutna mutatni nekik. Nem gyerekfilmek (a könyveket nem olvastam, de szerintem ebből gyerekeknek valót írni nehéz lenne). Egy depressziós, beteg nő agymenése, gyerekszereplők felhasználásával. Na igen, nem vagyok rajongó.

2020. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igazából én nem értem mi baj van a hupikék törpikékkel, én is nagyon szerettem gyerekként. De mivel saját véleményeket várok, ezért 100%-ig elfogadom az 1-es válaszát is. Amúgy nálam a Harry Potter olyan, hogy ilyen 10-12 éves kor körül oké. Akkor már úgy sem nagyon lehet korlátozni, hogy mit néz bár nyílván, azért oda kell figyelni. :)
2020. aug. 23. 14:08
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam 3 éves. A peppa malac most a nagy kedvenc, illetve a Láng szuperverda. Filmet nem néz még meséset se és mi se mellette.
2020. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
3 éves a lányom, youtube-on néz peppa malacot, borit, caillou-t, mazsola és tádét és sam a tűzoltót. És nagyon szeretem a pagony kiadó felvételeit, felolvassák színészek a könyveket, így nincs mozgókép, nem káros.
2020. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Lányom 6 éves, mostanában kapott rá a Harry Potterre, imádja. Csak az első három részt engedtem neki megnézni mert szerintem onnantól már azért vannak benne elég félelmetes részek is. Teljesen egészséges a lelki világa azóta is 😃 A Hupikék Törpikéket is nagyon szerette régebben, az sem okozott neki mentális vagy lelki zavarokat 😃 Nem is értem miért írhatta itt az egyik kommentelő, hogy az rossz. Esetleg kifejthetné, érdekelne.
2020. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!