Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én kislányom ilyen...

Csak az én kislányom ilyen kis kényeske?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom. Mostanában minden kis apró sérülésért, "bibiért" hisztizik a fürdetésnél, hogy ne mossuk meg, meg hogy nem érheti víz.

Eddig is vigyáztunk rá, hogyha valami seb volt rajta, akkor óvatosan mostuk meg, és lassan öblítettük le.

De mostanában, minden légypiszoknyi kis sebért, vagy kis pirosságért cirkuszol, és kész akrobatikát és trükköket kell bevetni, hogy rendesen megtudjunk fürödni. Elég aktív gyerek, úgyhogy szinte minden nap van rajta valami kis bibi.

A kérdésem az, hogy a Ti gyereketeknél is előfordul ez? Mit lehet tenni ez ellen? Később vajon kinövi ezt?



2020. aug. 27. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem finomabban mosd meg .
2020. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Nincs gyerekem és én se vagyok gyerek viszont elven gyerek voltam én is és mai napig gyakran van balesetem néha.

Ha van egy sebed azt nem súrolod. Nekem magas a fájdalom küszöböm, de nekem is kellemetlen érzés. Ha neki kissebb a fájdalomküszöbe akkor lehet okkal nyafog, hiszen fáj neki, erősen mosod.

A másik dolog meg hogy mikor csak ilyen "kis poros foltom" van mikor valami kidörzsöli a bőröm az a legrosszabb mert rendesen ég. Az ilyeneket magamnak se nagyon mosom, max vizbe áztatom picit többet.

Nem feltétlen kell szerintem arra gondolni, hogy hisztis a gyerek csak amiért mert valamit nem enged.

Nekem pl mikor kicsi voltam fájt mikor anya vágta a körmöm, akkor anya nem értette hogy miért hisztizek folyton miatta. Hát persze hogy hisztiztem, mikor kényelmetlen volt az egész helyzet és fájt is ahogy a kezemet vagy a lábamat tartotta, hogy szépen tudja vágni a körmöm.

A te lányod se biztos hogy hisztis, lehet tényleg csak fáj neki az ahogy hozzá érsz a sebekhez.

2020. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amint azt írtam is, hogy eddig is finoman mostuk meg a sérülést, de most már egyáltalán nem engedi, még azt sem, hogy víz érje.
2020. aug. 27. 21:35
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem én azt, hogy fáj neki, de valahogy akkor is fürödni kell.

Ma is volt valami kis pirosság a kislábujján és úgy kellett fürödnünk, hogy azt ne érje víz. Márpedig az nem egyszerű, még zuhanyozni sem lehet úgy.

2020. aug. 27. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom csípi a víz. A kisfiam is szokta félteni a bibiket, ha épp eszébe jut. Csak mert néha jó kényeskedni. Majd leszokik róla, szerintem nem lesz ettől nyafka később.
2020. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedek, hogy majd kinövi.
2020. aug. 27. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Életkori...


Az én lányom is a magasba tartja a kezét ha van rajta valami “bibi”

2020. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen korszak. Most már emlékszik, hogy korábban volt hasonló sérülése, és azt csípte a víz, és már elôre tud gondolkodni annyit, hogy akkor lehet, hogy most is csípni fogja. Hiába pici a seb, annyi élettapasztalata még nincs, hogy a seb méretébôl megítélje, fájni fog-e vagy sem. Ha még rá is stresszel, jobban is érzi. Hagyd rá, majd kinövi.
2020. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha raktok ra egy sebtapaszt amig furdik? Lehet, hogy le fog azni, de addigra mar vegeztek is a furdessel

:)

2020. aug. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5.5 éves lányom is ilyen. Mondjuk ő pici korától fogva. Szorongó típus, szóval egy cica karmolástól is rosszul lesz és eljő a világvég.
2020. aug. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!