Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3-4 éves kisgyerekeknek...

2-3-4 éves kisgyerekeknek miért számít, hogy milyen nemű lesz a születendő testvére?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rengeteg "kiderül a baba neme" videóba botlottam bele, ahol a nagyobbik gyerek-gyerekek is jelent voltak az eseményen. A reakció 90%ban mindig az, hogy van egy extrém mód csalódott, bizonyos esetekben kimondottan dühös gyerek is amikor a születendő testvére nem olyan nemű lesz mint amilyet ő akar.

Nagyobbaknál már bizonyos szinten értem, de az ilyen igazán kicsiknél, akiknél még szerintem annyira nem létező dolog a nemiség,(2-3-4 évesek) miért tud kiváltani őrjöngő, hisztiző, rugdosódó reakciót, ha a lufiból kihulló filterek nem kékek, holott ő öcsit akart. Vagy fordítva a hugival.


Én nagyon szerettem volna kiskoromban testvért, és abszolút mindegy volt, hogy fiú vagy lány lett volna, majd amikor már nagy nehezen kaptam egyet 11 évesen nem is érdekelt, mert tudtam, hogy túl nagy lesz köztünk a korkülönbség ahhoz, hogy igazi testvérek legyünk, az meg édes mindegy, hogy kéket vagy rózsaszínt veszek majd neki a szülinapjára.


2020. szept. 6. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Betegnek tartom ezt az (elsősorban amerikai) szokást, hogy videózgatják a párjuk/gyerekük reakcióját különböző szituációban, utána osztogatják a közösségi oldalakon. Csoda ha abnormális reakciót adnak ilyen környezetben?


Amúgy négyévesen, kislányként nagyon örültem a fiú tesónak.

2020. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem "nem nélküliek" ennyi idősen, hanem nagyon is azonosulnak vele. Egy 2 éves fiú pontosan tudja, hogy ő olyan mint apa, és anya "más".

Ehhez nem kell szexistán, megkülönböztetve nevelni őket.

2020. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem is úgy értettem, hogy nem nélküliek, hanem, hogy akkora nemi megkülönböztetésnek talán abban a korban még nem szabadna lennie bennük, hogy ordítva visítós reakciót váltson ki, ha a kistesó lány, és nem fiú. Ergo 2 évesen már valahonnan tudják, hogy a lányok/fiúk azok fúj, nem lehet majd velük játszani stb. Az viszont szerintem szülői hiba, ha egy gyerek úgy gondolja, hogy egy másik nemű gyerekkel nem fog tudni mit kezdeni.

Az oviba voltak olyan fiúk és lányok is akik csak a saját nemükhöz tartozókkal voltak hajlandók játszani, mert a másikok hülyék. / hallja otthon gondolom/. És persze voltak akik a legnagyobb békében és barátságban voltak egymással.

2020. szept. 6. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el kérdező, hogy sok gyereknél számít. Az én fiam egyke, ahogy bekerült az oviba, fiúk-lányok valóban játszottak együtt, de akkor is a legjobb pajtik fiúknak a fiúk voltak, lányoknak meg a lányok. A többségében. Az fiam is elvolt a lányokkal is, de a fiúpajtikkal jobban.
2020. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A szülöktöl làtjàk ezt. Kerdesek UH vajon kisfiu lesz vagy kislany. A gyerek a szülö tükörkepe csak ebben a korban
2020. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Általában a saját nemükkel egyező típusú kistesót szeretnének. Legalábbis a csalódott gyerekek, akiket ezeken a videókon láttam, mind kék lufira bömbölő királylányok, vagy rózsaszín flitterre rugdosódni kezdő minimacsók voltak. :D

A lányaim is hugit vártak. Aránylag hamar túltették magukat a csalódáson, és szerencsére nem videóztam az első, ösztönösen csalódott reakciójukat.

2020. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves lányom lány tesót szeretett volna, hogy a csini kinőtt ruháit ráadhassa. Fiú lett és nagyon jó tesók. De néha mondja a lányom, hogy azért szeretne egy kislány tesót is. Nem tudja elengedi a kinőtt ruháinak a gondolatát. A 3 éves fiamat meg egyáltalán nem érdekli a kistesó téma.
2020. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl tisztán emlékszem, hogy azért nem akartam lánytesót (én is nőnemű vagyok), mert féltem, hogy akkor elveszi a lányos játékaimat (babák, plüssállatok stb) meg tönkreteszi őket. Az volt a fejemben, hogy egy fiútesót úgysem érdekelnék a cuccaim, biztos csak autózna. Annyiban igazam lett, hogy fiú lett, de emlékeim szerint nagyon is érdekelte őt a lányos holmijaim😃
2020. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!