Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "egészséges" ha egy...

Meddig "egészséges" ha egy gyerek hisz a jézuskában meg a mikulásban?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem mindjárt 11éves. Még hisz mind a kettőben. Bár az osztálytársak már mondogatták higy nincs. Nem tudom mondjam e neki vagy még hagyjam hogy higyje? Nem lenne szívem elmondani neki olyan aranyos mikor mondja hogy " ha ti nem tudjátok megvenni mert nagyon drága akkor majd a jézuska biztos elhozza."
2020. szept. 14. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Miért nem lehet már az elején azt mondai, hogy a kis Jézus születése napján az emberek megajándékozzák egymást. Förtelmes baromság ez az angyalok, meg jézuska, meg mikulás hozza az ajándékokat...
2020. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

De biztos vagy benne hogy nem tudja az igazságot?

Nekem a 8 évesem szerintem már tudja, mert volt már pár ilyen elejtett megjegyzése, aztán mégis utána látszólag fenntartja a "játékot" h Jézuska így, Jézuska úgy, pedig én tudom, hogy már ő is tudja az igazságot.

2020. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos muszáj ezt a baromságot beadni nekik különben kinézik őket az oviból.

Arra tanítják őket, hogy ilyenkor ajándékot KELL adni a szeretteinknek. Fel se fogják miről szól, csak egy időpont amire követelni lehet az ajándékukat.

2020. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Anyukám is azt hitte, hogy 11 évesen én még hittem a Jézuskában, most nemrég, hogy már nekem is 10 éves a nagyobb gyerekem, kérdeztem rá anyukamnal, hogy szerinte én meddig hittem benne. Igazából én nem tudom medidg hittem el, 11 évesen is mondtam, hogy majd ha jön a Jézuska stb., ezért hihették,hogy még hiszek benne, plusz kisebb tesóim miatt is, de akkor már tudtam, hogy a szuleim rakjak a fa alá az ajándékot, csak próbáltam azt hinni, hogy létezik.

A saját gyerekeimnél mi máshogy csináltuk, van Jézuska, van Mikulás, de nem ők hozzák az ajándékot, mi ajandekozunk. Tudják, hogy mások nem így csinálják, tudják, hogy ott a Jézuska "hozza" az ajándékot. Mi nem akartuk, hogy hazugsagban nőjenek fel, persze igy nincs meg az a varázs, nem irnak levelet stb.

2020. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
94%

Szerintem is csak felig hisznek benne, nálunk a párom 13 éves fia is várja, mit hozott a télapó, miközben az atommagról meg ilyenekről beszélget már.

Ez egy ilyen kis kapocs még a gyerekkorba, el fogja engedni, amikor érzelmileg ott tart.

2020. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
4-es akkor nem játszhatott a gyereked pl.boltosat vagy orvososat, mert az is hazugság, h.ô éppen gyógyít vagy bolti eladó?
2020. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
4-es vagyok. Nem teljesen ertem, hogy mi a kerdesed. Az, hogy valaki orvos, meg boltos az valodi, létezik. Ezek léteznék. Az, hogy a Jezuska hozza az ajandekot az nem.
2020. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
De egy kisgyerek nem lehet 4évesen orvos, ergo hagyod, hogy azt higyje.
2020. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert lehet belole orvos. Mikulas/Jezuska meg husveti nyul nem lesz belole sose.
2020. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!