Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék ha 2éves kislányo...

Mit tehetnék ha 2éves kislányom nagyon félős? Félek hogy így gondjai lesznek az oviban azt pedig nem szeretném. Van itt olyan szülő akinek nagyon félős volt a gyereke. Gond volt az oviban?

Figyelt kérdés
Még az ismerős emberektől is tart,azonnal fel kell vennem ha pedig hozzászólnak vagy megfogják el kezd sírni. Boltban is elvan de amint hozzászólnak jön hozzám hogy vegyem fel.
2020. szept. 15. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos, ne izgulj. 😊
2020. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Mindenki kiakad hogy hogy lehet ennyire félős. Kisgyerekes anyukák is azt mondják ez már túlzás. Kicsit félek hogy az én hibám. Keveset vittem emberek közé. Eleinte azért mert hasfájós volt,késöbb mert sírt a babakocsiban,majd bejött a koronavírus. Bár más gyerekekkel nagyon jól eljátszik,ha találkozunk ismerős vagy ismeretlen gyerekkel el sem lehet vonszolni. Viszont a felnőttektől iszonyat fél. A szomszéd bácsit minden nap látja,mikor átmentünk hozzá mégis sírt. Papáját heti 1x-2x mégis sír tőle. És még sorolhatnám. Félek hogy az oviban majd nem mer megszólalni és ez miatt gondjai ledznelesznek k
2020. szept. 15. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem a te hibád. Ilyen a természete.

Kisfiam is majdnem 2, mi is keveset voltunk emberek között, de ő nem fél senkitől. Nagyon közvetlen kis krapek. Ami azért is fura, mert mi nem vagyunk ilyenek a férjemmel.

Tehát ez személyiség függő, nem nevelés kérdése. Szerintem. De nem vagyok szakértő.

2020. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is az volt. Háromévesen adtuk be oviba, heti háromszor ment, egyedül ücsörgött amíg érte nem mentünk. Máafél hóbap után kivettük. Ötévesen újra beírattuk, akkor már imádta.

Szerencsére akkoriban még nem volt kötelező háromévesen oviba járnia.

2020. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyenektől-is- félek mint amiket a 4es ír. Most még van 1 évem ha tudnék valamit tenni megtenném csak nem tudom mi az. Hogy segíthetnék,hogy alakíthatnám hogy jobb legyen?
2020. szept. 15. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Én a helyedben elbeszélgetnék egy pszichológussal, hogy nem az én lelkemből vetül-e ki valami a gyerekbe, ami miatt így viselkedik. Ha nem, akkor pedig szerintem egy szakember tudja a témában a legjobb tanácsokat adni.
2020. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy belőlem vetül mert alapjáraton félénk,visszahúzódó,nehezen barátkozó vagyok. Próbálok ezen változtatni,szinte erőltetem magam hogy kapcsolatokat alakítsak ki szomszédokkal,ismerősökkel,emberekkel a játszótéren pedig számomra nehéz beszélgetni de megteszem hogy minél több emberrel jóban legyek és több embert ismerjen a pici is. Ennél többet nem tudok változtatni magamon szerintem.
2020. szept. 15. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:

"Na pont az ilyenektől-is- félek mint amiket a 4es ír."


Kedves anyuka, nincs mitől félned, a legtöbb totyogó ilyen. Ne a versenygő anyukákból indulj ki. Három évesen pont, hogy megszokott, hogy a gyermekek egymás mellett játszanak, és nem egymással (olykor kivétel, hogy kistesóval, összejáró otthoni baráttal játszik néha a 2-3 éves).


Fél évente rengeteget változnak a gyermekek egyébiránt.


Ráadásul -mivel temrészetes életkori sajátosságról írsz- egyáltalán nem lehet változtatni e hozzáállásán azáltal, hogy viszed-e gyermekközösségbe 4 éves kor előtt, sőt, nem igazán van köze az anya természetéhez, habár a szülő érzelmei hatnak a gyerekekre,


azonban


az életkori sajátossága döntő. Ilyen a legtöbb két éves. De még a 3 évesek zöme is. Négy évesen meg elkezdenek játszani egymással (hacsak nem lesz valami extrém, ritka akadálya, pl fogyték derülne ki, vagy konfliktus stb, azonban ez elég ritka eset, ez meg egyébként sem előre látható).


Nem lehet tehát, és NEM IS KELL változtatni azon, ha egy 4 évesnél ifjabb gyermek nem barátkozó, más gyermekekkel.


Egyelőre a felnőttel, főleg a szülővel szeret játszani, aztán 3 és fél / négy évesen már a gyerekekkel is. Csak a kis hányaduk barátkozós, már 4 éves kor előtt.

2020. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!