Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesó vállalás mennyire fontos?

Kicsibarany kérdése:

Tesó vállalás mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Van már egy lányom, és dilemmában vagyunk, hogy legyen-e testvére vagy nem. Így is nehéz vele, valószínűleg elrontottuk, nem hagy semmi életet nekünk. Az állandó féltékenykedés nem lesz rá rossz hatással hosszú távon? Illetve, akinek itt van kisebb testvére, hogy élte ezt meg? Én egyke vagyok, gyerekkoromban örültem volna játszótársnak, de felnőttként már nem hiányzik.

Most csak a gyerek szempontjából vagyok kíváncsi a véleményekre.



2020. szept. 17. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Amíg neki akarsz egy testvért, és nem mégegy gyereket, addig ne vállalj. Mert nagyon nem mindegy.
2020. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha már őt sem tudjátok megnevelni, akkor felesleges mégegyet vállalni
2020. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanazt gondolom, mint az 1.
2020. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarsz,muszájból ne szülj. Én nagyin szeretem a nővéremet,kiskoromban szinte csak ő volt nekem,mert anya szegény folyton dolgozott,apám meg alkesz volt és részegen fetrengett..

Mai napig hálás vagyok,hogy van nekem,sokat segít,támogat pszichésen. De ne ez legyen az első szempont,hanem az,hogy akarod. Én mindenképp szülök a fiamnak egy tesót. Így terveztük és most is így akarom. De ne erőltesd ha nem akarod. Felnő egyedül is, lesznek barátai,feltalálja magát,önálló lesz.

2020. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem a gyerek miatt kell a 2. gyerek, hanem ha ti akartok.
2020. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
A gyerek szempontjából a testvér előnyös. Olyan lesz a kapcsolatuk, amilyennek alakítod gyerekkorban.
2020. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy pont az billenti helyre, ha bejön egy testvér. Ez kb. megjósolhatatlan. Bár én szerettem volna testvért, mégsem voltam jóban a tesómmal gyerekként, de ez a szüleinknek (is) köszönhető. Felnőttként viszont nagyon jó, hogy nem vagyok egyke, különösen amikor elkezdtük elveszíteni a szeretteinket és akkor úgy megcsapja az embert, hogy elmennek azok, akikkel felnőttünk. Annak nincs tapasztalatom szerint alapja, hogy az egykék önzők lesznek meg ilyenek, mert láttam már olyan nem egykét, aki önmagában hozta az összes egykékhez társított sztereotípiát, meg olyan egykét is, akiről elsőre azt hittem, hogy nagycsaládban nőtt fel, annyira jól tudott együttműködni. Én biztos, hogy 3 alatt nem állnék meg, mert nagyon sok álomnagycsaládot láttam már az életem során, az a harmónia és kiegyensúlyozottság nagyon vonzó, persze ez is a szülők tudatosságán fordul meg. Egyébként érdemes megnézni a korkülönbséget is, hogy mely korban tudja legjobban elfogadni a gyerek a tesót. Pl. az 1-2 év különbség az azért jó, mert majdnem egy korosztály, a 3-4 év meg nagyobb szakadékot jelent, mint a 6-8 év, amikor meg már fel tudja fogni a gyerek egy kisebb tesó értékét.
2020. szept. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

En nem akarok masodikat, mert en nem szeretnek.


Mindig arra gondolok hogy mindenunket megorokli majd, penzt, ingatlant. Illetve egy gyereket konnyebb elinditani az eletben. Nekem van tesom de nem keressuk egymast. En biztos vagyok benne hogy lesznek baratai es sajat csaladja, nincs lelkiismeret furdalasom emiatt.

2020. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Nekem 4 éves lesz a fiam. Kicsit bűntudatom van, hogy nem lesz testvére. 3 éves koráig minden éjjel kelt, mai napig nagyon eleven, többemberes gyerek, még most is alig tudom tőle végezni a házimunkát, folyton azt akarja foglalkozzak vele. Terhességem se volt egyszerű, 3 hetet kórházban voltam. Házunk is már szűk lenne 4 embernek. Nincs türelmem még egyhez azaz igazság. Férjem reggeltől estig dolgozik, nagyszülők is dolgoznak még. Én meg még dolgozni se tudok mert olyan gyakran beteg. Már nagyon hiányzik a felnőtt társaság, belegondolni is rossz, hogy még évekig itthon legyen megint. Azzal vigasztalom magam, hogy így nem kell senkivel osztoznia, mindent ő örököl és jobban tudjuk segíteni majd az életben mintha kettő lenne. Ha nem akarod igazán akkor ne szülj másodikat.
2020. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok. Szerencsére a férjem sem akar másodikat. Nem tudom a te férjed akar e mert ha ő igen te meg nem akkor ez elég vita forrás lesz. Bár a nőnek kell főleg eldöntenie hisz az lesz otthon vele évekig
2020. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!