Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós, nehezen evő gyermek...

Gyak.kérd. kérdése:

Válogatós, nehezen evő gyermekek szüleitől szeretnék véleményt, tapasztalatot kérni,van 2 gyermekem akik nagyon nehezen esznek meg bármit, hogy tudnám rávenni őket az evésre?

Figyelt kérdés
Az egyik kis iskolás,a màsik nagy csoportos és nagyon nehéz nekik olyat csinálni mit meg esznek,legtöbbször 1-2 falat náluk az evés és kész ,kétségbe vagyok esve nagyon

#Nehezen evő gyerek
2020. szept. 20. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

1. Ne adj nekik soronkívül, pláne nem nasit.

2. Hagyd annyit enni a rendes kajából őket amennyit akarnak. Ha két falatot ettek az ebédből, akkor uzsonnára, vacsorára majd éhesek lesznek.

2020. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Én nem csinálok ekkora problémát ebből. Ha nem esznek, akkor éhesek maradnak következő étkezésig. Eszem megáll, hogy könyörögni kell egyeseknek, hogy egyenek, amikor annyi ember éhezik a világban.
2020. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha szintén a válogatós gyerekek szüleit kérdezed tőlük mégis mire számítasz? Azon kívül, hogy együtt aggódtok a probléma miatt... :)
2020. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Édességet cukros löttyöket kubu yippi társai elfelejteni. Meg nem ártana kitalálni hogy mi okozza a problémát. Ha az ételek állagával van bajuk vagy a szagával az pl lehet enyhe autizmus egy tünete. Főleg az idősebbet érdemes figyelni a kicsi csak utánozza nagy valöszínűséggel. Amúgy a legkézenfekvőbb az hogy rosszul lettek szoktatva. Az édes dolgokat minél kêsőbb kell bevezetni az étrendbe, először szeresse meg a krumpli répa stb ízét. Ja és ott a rossz szülői pêlda is. Pl nálunk a férjem gyerek kora óta alig eszik húst és a gyerekek is kevês fajtát esznek emiatt és abböl se sokat.
2020. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ne kényszerítsd őket, a muszáj rossz motiváció.

Ülj le és élvezd ki a kaját, ha látják rajtad hogy mennyire szereted ők is jobban fognak érdeklődni.

És ha kis falatot is esznek azonnal dícsérd meg őket, de ne kérj többet.

Talán kevesebbet esznek az átmeneti időszakban, de egy két hét, és jó étvággyal foktok enni mindnyájan.

2020. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Sehogy.

A rossz evő gyerekem akkor se eszik, ha ő választja a menüt és körülötte mindenki lelkesen lapátol.

Nincs kubu, nasi, étkezések közti ez-az, nem telíti el semmi, mégse eszik, csak maximum 1-2 kanállal.

Még extra aktív nap után (egész napos strand, rohangálás), amikor is a testvére a hűtővel együtt minket is felfalna, neki akkor se kell semmi.

Elfújha a szél, 5 évesen 15 kiló alatt van 110 centihez.

2020. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Közös étkezés az asztalnál, elé takod, ti meg esztek. Mire befejezitek, ő is. Annyit evett amennyit. Következő evésnél szintén.
2020. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha a fejlődésük rendben, akkor nem kell rágörcsölni. Majd tinikorban beindul az étvágyuk. Addig meg biztosan van minden ételcsoportból olyan, amit megesznek. Pl. Nem arra kell törekedni, hogy megegyen 20 fajta zöldségez, hanem ha van 3, amit megeszik, akkor az legyen rendszeresen. És ugyanígy minden más ételcsoporttal.
2020. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én ha visszamegyek a szüleim házába, a mai napig nem eszek, mert minden étkezés előtt gyomorgörcsöm van, "enni KELL" "addig nem állsz fel amíg meg nem eszed", rosszullét, hányinger, a vörös fejjel üvöltő apám, csupa csodás emlékem van az étkezésről.

mióta elköltöztem tőlük, csodák csodájára, találkoztam normális emberekkel, akiknek nem volt téma hogy mennyit hoygan mit és mikor eszek, nem gúnyolódtak, ha csak egy palacsintát vettem, nem őrjöngtek, ha vacsorára ettem müzlit, alapvetően csak le se szrták az összes marhaságomat, úgyhogy egy idő után megszoktam hogy biztonságos, már kint eszek a közös konyhában, néha másodszor is szedek, mert megettem az első kicsi ételemet és még mindig béke van az asztalnál, tehát van idő egy másikra is, kipróbálok új dolgokat, és senki nem akar megpofozni, mert esetleg mégsem ízlik.

szóval ja. ne drámázz, csak hagyd őket létezni úgy ahogy jó nekik. vagy őrjöngj, tömd őket mindennel, amit nem kívánnak és nem szeretnek, és reménykedj benne, hgoy egyszer megszabadulnak tőled és megtanulják hoyg működik ez kultúrált embereknél.

2020. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es képzeld nem őrjöngök és nem kiabálok a gyerekeimmel mint anno veled ezért ne általánosíts!Soha nem tömtem beléjük az ételt ....csak véleményt kértem hátha tud valaki mondani valami okosat.
2020. szept. 23. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!