Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy logopedus, hogyan veszi...

Egy logopedus, hogyan veszi eszre egy 2 eves gyereken, hogy gond van a beszed fejlodesevel? Mit csinal egy logopedus 2eves gyerek eseteben?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
2 eves gyereket miert kuldenenek logopedushoz? 3 eves kor utan szoktak, akkor sem ligopedushoz, hanem korai fejlesztobe tudtommal.
2020. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk ha még nem szól egy árva szót se, az stílszerűen elég beszédes.

Ha beszél (bármit) 2 évesen akkor meg semmi keresnivalója nincs logopédusnál. A hanghibákat 5 éves kor után javítják. Beszédindítással pedig nem logopédus hanem gyógypedagógus foglalkozik.

2020. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Logopédus vagyok. Kötelező szűrést kiscsoportos óvodásokon végzünk először, de természetesen a védőnő/gyerekorvos/szülő korábban is vehet észre elmaradást. Pl. Ha két éves korban egyáltalán nem gagyog és/vagy a legegyszerűbb utasításokat sem érti, akkor az jelzésértékű lehet.

Nagyon játékos megkésett beszédfejlődés terápiát tudunk adni, amelyen a szülő is részt vesz és úgynevezett "home-training"-et készítünk elő. Azaz otthoni feladatokkal látjuk el a szülőt a min. heti rendszerességű alkalmakon.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ilyen korai fejlesztés valójában csak maszek keretek között szokott megvalósulni 😒 (Emellett szoktunk mozgásfejlesztést javasolni.)

2020. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

1. Válaszoló : a korai fejlesztés 3 éves korig van. Nem 3 éves kortól.


Pl az én lányom 20 hónapos korától kapott beszédindítást gyógypedagógustól, de járt logopédushoz is 2 éves korától.


Nála azt tudta megállapítani, hogy nem beszél. Mivel 3 évesen szólalt meg. Konkrétan. :)


Szóval elég egyértelmű volt a dolog. Ő szótagokat sem mondott, szókezdeteket sem. Csak gagyogott 2.5 évesen is.


Amúgy a fejlesztés mindig együtt kell, hogy járjon mozgásterápiával is. Plusz tsmt.

2020. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,


tehat a logopedus ilyen korba feladatokat ad amiket itthon gyakorolhatunk?

2020. szept. 26. 20:58
 6/17 A kérdező kommentje:
2eves 2honapos csak par rovid szot mond azt mondta a vedono, hogy ha 2,5evesen nem mond 50szot akkor szoktak logopedushoz kuldeni.. mivel mondtam, hogy szeretnem mar igy kaptunk beutalot logopedushoz. (nem Magyarorszag)
2020. szept. 26. 21:03
 7/17 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Mi nem kaptunk itthonra feladatokat. Csak ott a szakszolgálatnál voltak a fejlesztések.
2020. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Milyen fejlesztes volt? Mar beszel a lanyod? Tudni azota, hogy miert nem beszelt vagyis mondott szavakat?
2020. szept. 26. 21:18
 9/17 anonim ***** válasza:

6



Mi ugyanígy vagyunk 26 hónaposan...

Magyarország


Logopédushoz küldtek és olyan szakemberhez, aki tsmt tornát is csinál..most fogunk majd menni.


Nálunk is 2,5 éves kort emlegettek.

Nálunk az alap apa

Anya mama nem st kívül hangutánzó szavakat használ csak. Néhány szóeleji szótagot.

Mindent ért.

2020. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

4es vagyok.

Ő beteg lett születése után. Ezért elmaradt a fejlődésben.

3 évesen szólalt meg. Előtte hónapban még csak gagyogott.


Mára (4.5) már szépen beszél. Néha vannak gondjai, hogy fejezze ki magát, de észre nem vennéd, hogy később kezdte.


Szerencsére utolérte magát. Mi nagyon sok helyre hordtuk.


Járt korai fejlesztésre, tsmt-t csináltuk itthon. Egy ideig logopédushoz is járt, valamint a gyerekrehab osztályon a kórházban zeneterápiára.


Itthon is sokat zenélünk, és rengeteget mondókáztunk, énekeltünk, zenéltünk.

Pedagógus vagyok, sokat foglalkoztam vele.


Nálatok nem a többnyelvűség a gond? Mert abban az esetben megcsúszik a beszédfejlődés.

2020. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!