Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak egy gyereke van...

Akinek csak egy gyereke van más is kapja a beszólogatást meg a kérdéseket?

Figyelt kérdés
Nem akarunk több gyereket, 5 éves a fiam. Rokonok, óvónő, bármi kérdezi, hogy mikor lesz testvére meg majd unatkozni fog stb.

2020. szept. 28. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kérdezték a rokonok,mikor még 1-2 éves lehetett. Azóta se senki.
2020. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Anyósom minden egyes alkalommal beszól a rokonnak, hogy kellett volna még egy gyerek, már 9 éves a kislány. 38 éves volt az anyja, amikor szülte, ez is nehezen jött nekik össze, minden oka megvan rá, hogy csak egy gyerek lett, de anyósom (akinek egyébként semmi köze hozzá), minden látogatáskor elmondja... Tény, hogy tényleg sokat unatkozik a lány, mostmár csak a telefonját nyomja, mert nincs hasonló korú rokon sem mellette. Én ezért is szeretnék még egy gyermeket, hogy ne unatkozzon majd a kislányom, de persze majd kiderül, hogy sikerül - e. Ennek ellenére senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki hány gyereket szült!! Anyós szült négyet, akik összvissz köszönőviszonyban vannak egymással, szóval nem mondhatja, hogy annyira jó, ha sok testvére van az embernek...
2020. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly kérdés? Ha 1 van, miért nincs több, mikor lesz több. Ha 2, lesz-e harmadik, kéne még 1 fiú/lány/CSOK miatt. 3-nál lesz negyedik? Ugye NEM lesz negyedik?

Mindig lesznek kérdések, engedd el a füled mellett. :)

2020. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Én olyat kaptam egy másik anyukától, hogy önzők vagyunk. Mert mindenkinek kell testvér.

Meg ugye a szokásosak. Unatkozni fog, el lesz kényeztetve, irigy lesz, majd meggondoljàtok.... Stb

El kell engedni a füled mellett.

2020. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Attól mert valaki egyke nem kell unatkoznia.

9 éves gyerekkel is lehet(ne) megfelelően foglalkozni és nem telefonra szoktatni, mert a szülőnek nincs ötlete, hogy az együtt töltött időt hogyan lehetne kihasználni...

2020. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármit csinálsz és bárhogyan élsz, mindig fogod kapni a beszólásokat, mert mindig lesz valaki, akinek nem elég jó az, amit csinálsz. Nekem egy gyerekem sincs, folyton kérdezgetik, hogy miért nincs, mikor lesz már, nem akarok-e, meg mondogatják, hogy mennyire meg fogom bánni, ha nem vállalok gyereket. Általában amikor közlöm velük, hogy hiszterektómiám volt, akkor elkussolnak, de nagyon gáz, hogy maguktól nem bírnak az emberek a saját dolgukkal törődni, csak az után, hogy kitálalom nekik az egészségügyi dolgaimat.
2020. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kérdezik.A mi párosunknál az volna a meglepő ha még egy gyereket bevállalnánk:D
2020. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg most szültem a harmadikat és a csok-os beszólogatásokat kaptam már meg nem egyszer(nem igényeltünk semmi ilyet, nem mintha baj lenne ha valaki igen)

Ez olyan van sapka/nincs sapka dolog, engedd el.

2020. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Azzal mi a baj, ha az ember szimplán feltesz egy kérdést véleménynyilvánítás nélkül? Mióta lett tabutéma, hogy hány gyereket szeretnénk?


Ha tőlem megkèrdezi bárki, hogy lesz-e harmadik, szívesen válaszolok, hogy a hátam közepère se kívánok többet :) De mit kell egy ilyen kérdésen megsértődni?

2020. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9- nem az a baj, ha megkérdezik, hogy szeretnél-e (bár akár még ez is lehet érzékeny téma, lásd a 6. választ), hanem az, ha azt éreztetik veled, hogy KELL gyereket vállalnod vagy második gyereket vállalnod a már meglévő mellé, mert különben ez meg az lesz, megbánod, egykeként unatkozni fog, nem tanul meg osztozkodni meg mit tudom én.
2020. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!