Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól engednéd...

Hány éves kortól engednéd gyermekednek, hogy egyedül járjon iskolába?

Figyelt kérdés
Mi 8 percre lakunk a sulitol, sehol sem kell úttesten átmenni az iskoláig, egy nagy lakótelep ez a városrész és végig az egyik oldalon panelek vannak, a masik oldalon meg óvoda, iskola, idősek otthona és bolt. Csak egyenesen kell mennie, egy csomó gyerek és felnőtt jár az útvonalon. A fiam 10 éves lesz, okos, megfontolt. Más gyerekek is járnak egyedül, én is megengedtem neki. Ja és nem Bp, nem megyeszékhely, egy modern, rendezett, kultúrált, fiatalos város. A tesóm viszont folyton riogat, hogy fel fognak jelenteni, hogy valaki kifigyeli, elveszik tőlünk a gyereket, mert veszélyeztetem... Stb.

2020. okt. 1. 19:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
9 éves, 4.osztályos,egyedül jár suliba biciklivel, kB 5 perc, egyszer kell átmenni a főúton (zebra van, lámpa nincs), faluban lakunk. Az osztályban szinte mindenki egyedül jár, pár gyerek van, akik másik faluból jönnek, őket hozzák csak kocsival.
2020. okt. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Mi tavaly költöztünk ide a mostani lakásba, ez közvetlenül a suli mellett van, nem kell úton sem átmenni, és az ablakból látszik az iskola. Tavaly lett elsős a lányom, még felújítás alatt volt a lakás, amikor kezdte a sulit, mert augusztusban költöztünk, így már a 2 vagy 3. Naptól egyedül ment, akkor 6 éves volt. Délután menni kell érte, mert alsóban csak szülővel engedik el a suliból.
2020. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Én 1. osztály második napjától egyedül jártam suliba, ráadásul még buszoznom is kellett, bár csak 10 km-t.
2020. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

10 évesen kisvárosban 8 perc és nincs nagy útkereszteződés, tök rendben van.


Nálunk 15 perc gyalog a suli, város, 4 útkereszteződés, ebből csak egy zebrás.


Talán harmadik osztályban fogom engedni, akkor lesz 9-10 éves.

2020. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11%
Aki arról ír, hogy vele, tesójaval, stb hogy VOLT, annak a válasza semmit se ér idohatarozo nélkül.
2020. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
folyamatos rávezetéssel kb 11,5 éves korától egyedül járt. De ehhez az is hozzájárult, hogy az iskla kb 12 perc gyalog tehát nem egy nagy cucc.
2020. okt. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Az 1970-es években vagy 2010 után? Messze nem ugyanaz.
2020. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk ahogy felmértem, még 3-os gyermeket is kisérnek(idösebb gyerekek szüleit nem ismerek),nem is a veszélyek miatt, hanem mert nem tudni valoban haza jön e es nem pl a jatszoterre veszi az iranyt. Nagyon felénk gyerekrablok nem járnak, inkabb a gyerekek azok akikre nem lehet még ezt ràhagyni
2020. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk a 7.-esek a legkisebbek, sokert - es 8.-osokert is - jön még szülő, nem egyedül járnak. Bár az is igaz, hogy azért most a járvány is bekavar: most én is mennék olyan gyerekert is, aki amúgy már önállóan közlekedik, hogy ne kelljen tomegkozlekednie.
2020. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
En 8 eves koromtol fogva busszal es vonattal jartam es semmi sem volt. Hugomat bezzeg szüleim 14 eves koraig hoztak es vittek csak mert nem volt kedve buszozni. Nekem mas lehetoseg nem volt es meg is szerettem, jo volt önallonak lenni mar akkor is, pedig nem voltam egy bator gyerek.
2020. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!