Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiadnak mit vennél...

2 éves kisfiadnak mit vennél a szülinapjára?

Figyelt kérdés

Normál esetben nem lennék gondban ezzel, de karácsony után másfél héttel van a születésnapja. Karácsonyra már tudom, mit kap (lábbal hajtós autót, mert mindenre ráül és menni akar vele :D), a szülinappal viszont így bajban vagyok. Azért is nehéz, mert az érdeklődése 90%-át az autók teszik ki, ezen kívül főzni szeret még a játékkonyhában, de mivel van egy nővére, ehhez minden adott már.

Kisautót szerintem a családtól is fog kapni egy csomót karácsonyra, így azt nem akarok, autópálya van 2 is, a szerszámos/szerelős játékokon gondolkodom, szeret így matatni, de azokhoz talán még kicsi, hogy érdemben tudja használni. Bár nem biztos. Építőjáték a fa kockától a duplóig minden van már a nagylány révén is.

Fölösleges hülyeséget nem szeretnék venni, próbálok valami nagyobb durranást kitalálni, mivel szülinap, de elég nehéz így rögtön a karácsony után még valamivel előrukkolni.

Ti mit vennétek/vettetek a fiatoknak?



2020. okt. 2. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Hot wheels pályát vettem anno ilyen tájt és évekig imádta. Autókat mindig lehet hozzá venni és bővítgetni is lehet a készletet később.
2020. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Én karácsonyra babakonyhát veszünk neki, mégcsak most másfél éves, de szerintem már most is fog vele játszani, nemhogy 2 évesen. A férjem reakciója: nem kislány... ez igaz, de óvónéni vagyok, és a fiúk is nagyon szerettek a babakonyhaban játszani, és egyébként nem árt, ha a lányos játékokkal is játszik, netán babázik, ezzel is hozzásegítem, hogy felnőtt korában számára természetes legyen, hogy mondjuk főz. Vagy mosogat. Stb
2020. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1: A hot wheels pályákra most ránéztem, az lehet tetszene neki, mert elektromos, köszi a tippet :)

2-es, babakonyhánk már van a nagytesó révén, szereti is egyébként az én kisfiam is, de minden kiegészítő, kaja stb. van már hozzá, mert a lányomnál is sláger volt (illetve még mindig az), úgyhogy ez sajna nem játszik, de köszönöm neked is :)

2020. okt. 2. 10:51
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Varázspalló? Az sokoldalúan felhasználható, autózáshoz is jó, határ a csillagos ég. :)
2020. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Matato fal? Ahhoz nem kicsi és bármit lehet rá tenni :)
2020. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Huh lányok, nem vita indításnak és kötekedésnek szánom a kérdésem, de miért kell egy 2 éves gyereknek minden ünnepre nagyobb és drágább ajándékot venni? Szinte fel sem fogja még, hogy mi az a karácsony, mi az a szülinap, de már "nagyobb durranás" ajándék kell neki, mert nem fog örülni. Ezzel csak arra lesz rászoktatva, hogy a kis értékű ajándékok azok nem jók. Nem féltek attól, hogy így neveltek egy kis követelőző gyereket? Voltam olyan születésnapon, ahol amikor belépett a kisfiú a szobába (7-8 éves volt) szinte észre sem vette a jelen lévő embereket, se a dekort...kb semmit...hanem egyből azt kérdezte, hogy hol vannak az ajándékok? Nincs még gyerekem...vagyis most várom az elsőt, pár hét és itt lesz velünk...és ne gondoljátok, hogy nem fog ajándékot kapni soha, de azért valami mértéket szeretnék tartani.
2020. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Esküszöm, már a kérdés írásakor biztos voltam benne hogy lesz legalább egy ilyen komment.

Nyugodj meg, van mérték. A nagyobb durranás nem azt jelenti, hogy valami oltári nagy és drága dolgot kell venni mindenképp (pl a karácsonyra említett lábbal hajtós autó volt kemény 7000 forint), hanem azt, hogy mondjuk nem olyasmit, amit "csak úgy" is kap. Mert pl a mesekönyv nálunk ilyen, vagy egy szimpla kisautó. Nem minden nap nyilván, de előfordul. És szerintem egyáltalán nem baj, ha a szülinapja, a karácsony egy kicsit különlegesebb nap, nem jut minden hónapra egy nagy ünnep az évben. Nem, nem félek, hogy el lesz kényeztetve, mert ez nem mindennapos, csak alkalmakhoz kötődik. A nagyobbikom már elmúlt 5 éves, és tud viselkedni, úgyhogy annyira szarul azért csak nem csinálom. De neked bizonyára jobban megy majd.

2020. okt. 2. 13:23
 8/15 anonim ***** válasza:

En n varnek karacsonyig a labbal hajtos autoval.

Jo ido van, meg kint is tudna hasznalni. Lehet akkor mar nem is erdekelne.

Mi karacsonyra tervezunk neki "nagyfius" agyat venni, ami csuzdas es alul lenne neki egy kis jatszos bunker.

Szulinapja elotte lesz novemberben, lego duplo es szivacsfotelt kap.

2020. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: ezt direkt bentinek szánjuk, azért kapja karácsonyra. Kint elvan a motorral, bent meg próbál mindig a nagyobb játékautókra ráülni és menni velük,ezért gondoltuk, hogy akkor legyen neki bent is, hely szerencsére van hozzá.
2020. okt. 2. 13:38
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

1) Bilibo teknő, ha még nincs a családban

2) Gyerek babzsák párna vagy fotel, ami ugyan nem játék, hanem pont a nagy játék utáni relaxációs eszköz :) nálunk imádják

3) Jegesmacis kooperatív társasjáték, ha együtt is játszanátok: [link]

4) Fogaskerekes hernyó, bár ebből hamarosan kinő [link]

5) És egy másik társasjáték: [link]

2020. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!