Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csináljam? 2 éves a...

Hogyan csináljam? 2 éves a kisfiam és még nem hajlandó bilire/wc-re ülni, csak a pelus. Anya nem szeretem, mindig ezt mondja, azaz egyszer-kétszer mondta, azóta nem merem erőltetni, de jó lenne ha szobatiszták lennén, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem vagy elkésve. Ha majd elég érett lesz hozzá,akkor magától is ráül majd. Az erőltetés többet árt,mint használ.
2010. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, a fiúknál később megy ez. Az enyém 3,5 éves volt, mire teljesen szobatiszta lett.

Még annyi, hogy nálunk mindegyik gyerek (3 van) utálta a bilit és a wc-n a gyerekülőkét. Kizárólag a rendes wc-t szerették használni.

2010. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen még ráér, ha nem mutatja jelét, hogy ő maga szeretne átszokni, jó játéknak tarja, vagy mindig szól, és zavarja, akkor ne erőltesd, mert többet ártasz, mint használsz. Mindig nagyon dicsérd meg, ha szól, hogy épp mi van a pelusban, vagy pláne, ha előre szól, hogy most lesz. Később pedig ez akár magától is kialakul, egy nap majd szól, hogy mától nem kéri a pelust. Én nem vagyok a tréningelős módszer hive sajnos, amióta olvastam, hogy milyen károkat okozhat később a székelésben vagy a szexuális életben, ha túl erőlteti a szülő.
2010. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Várjál vele még! :) Olyan rövid idő alatt,olyan nagyot tudnak változni a kisgyerekek,ne aggódjál emiatt,hogy még nem akar szobatiszta lenni... Az én lányom 2 évesen a bili közelébe nem volt hajlandó menni,aztán 2,5 évesen komolyan mondom kisebb baleseteket leszámítva,teljesen szobatiszta lett.Egyszer csak szólt hogy jön a pisi,ráült a bilire és megtetszett neki a dolog,majd pár hét múlva átszokott a wc-re.
2010. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Apapelda a legjobb.



Nekunk bevalt a bilikonyv! az annyira gyermeteg teli kaki pisi szavakkal, de mindent leirt naturalisan, es bevalt.


Nem jo:

Konyvetolvasni vele a bilin

eroltetni..

rahagyni.


vagy

wclepcso! nekunk az volt a vonzero, hogy a nagy vecere egyedul o mehetett fel, es sajatja, es konnyen fertotlenitheto.

2010. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az enyém detto mint a te fiad. még nem aggodom. következő összel kellene mennie oviba, addigra csak leszokik a pelusrol. most mi is várakozo állásponton vagyunk. bármit igértem nem ment a leszokás még. majd ha látom h van valami jele annak h akarja akkor megint hozzáfogunk.
2010. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem két éves lesz szeptemberben a fiam, de néha már ráül.

Persze sokszor mondja, mikor bedobom a bili témát, hogy "nem kérek". Viszont általában hat rá, ha valakinek pisilhet. Azt büszkén szokta: apának, nagymamának mutogatni. Erőltetni én sem szoktam. Voltak napok, főleg jó időben, amikor nem akart pelenkát: "fűbe pisilek", és tényleg fél percenként ugrált ki a medencéből és guggolt a fűbe... Sőt közölte, hogy ő a fűbe kakil:-)

2010. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam kereken 3 éves volt, mikor előszőr bilibe kakilt/pisilt - semmiről se maradt le.

És egy nagyon jó képességú gyerekről van szó amúgy.

Totálisan annak a híve vagyok, hogy bízzuk a gyerekekre.

Ne erőltesd, 2 évesen még nem vagytok elkésve.

2010. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! 2 évesen még nem kell aggódnod a dolog miatt. Nagyon ritka, amikor 2 évesen valaki szobatiszta. Én is szeretném, ha már szobatiszta lenne a fiam. Mi párszor pisiltünk már wc-be, meg bilibe, de nem érzem rajta az érettséget, vagy hogy azért tette volna, mert KELL neki. Azért tette, mert jópofa dolognak tartotta, meg anya kérte. Most pl. hisztizik, ha kérem üljön rá. Ezért nem is nyaggatom vele, mert nem akarom eröltetni. Nálunk a védőnő erőszakoskodik, hogy igenis ültessem rá, majd megtanulja, meg hozzászokik....stb. De én nem akarom bőgetni a gyereket a wc-n. Úgyhogy teszek a védőnőre. :) Eljön majd az ideje. Bár anyagilag jobban járnánk, az tény, dehát ez van.
2010. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!