Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy félárván maradt...

Lehet egy félárván maradt gyerekre pozitív hatása annak, ha a nagynéni és az apa összejönnek?

Figyelt kérdés

Kimondottan az érdekel, hogy az anyuka emlékét most háttérbe szorítva, csak a gyerek érdekeit nézve lehet-e ez jó a gyereknek.

Egyébként a nagynéni az anya húga, akivel nagyon szoros volt a kapcsolatuk, napi szintű, a gyerek is rengeteget látta a nagynénit korábban is, gyakran nála volt.

Az anya és az apa elváltak több éve, de a kapcsolatuk az anya halála előtt éppen rendeződött, közös program is volt a gyerekkel hármasban, de nem jöttek össze újra.


A gyerek kicsi (5éves), nyilván kell egy anyafigura. Szerintetek a gyereknek ez lehet jó? Az anyjára leginkább hasonlító, a hozzá legközelebb álló személy nevelné. Ráadásul gyakorlatilag egy családként működhetnének, ahol az "anya" vérileg is rokona a gyereknek, és az apját is szereti, mint egy tényleges családban.

Vagy ez annyira tiszteletlen dolog, hogy ez már így nem helyes?


2020. okt. 9. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
És akkor mit mond majd? Az anyukám a nagynénim? Ez így elég betegnek hangzik, nekem a sógorom is rokon, nem jönnék össze vele. A gyerek sem fogja érteni, hogy most ő az anyja, vagy a nagynénje.
2020. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Régen igen gyakori volt az ilyen. Saját családomban is volt rá péda. Nagymamám egyik nővére meghalt nem sokkal a szülés után, egyik unokatestvérüket vette feleségül az apuka. Amásodik feleség is meghalt röviddel a gyerek születése után, ekkor nagyim másik nővére ment hozzá a pasihoz. Persze ez nem mostanában volt, de ettől még előfordulhat.
2020. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a két felnőtt elég intelligens, és tudnak szépen és normálisan élni, és neadjisten meg szerelmesek is egymásba, akkor az előzmények után én semmi kivetnivalót nem látok benne.
2020. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek érdeke, hogy szeressék, szeretettel vegyék körül.Ehhez nem kell a sógoroddal összejönni.Elég ha a mindennapjaiban valamilyen formában ott vagy neki és segíted ha szüksége van rá.

Csak a gyerek miatt biztos nem jönnék össze a sógorommal, meg azért mert családként lehetne funkcionálni.Nekem kellene hozzá szerelem.

Ha meg az a helyzet hogy fura mód összekeveredtetek, azt ne a gyerek igényeire fogjátok, hanem vállaljátok fel, hogy így alakult.

2020. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A családomban nekem is volt ilyen, a dédnagymamám húgát vette el a dédapám, de ott volt 10 gyerek akit fel kellett nevelni és akkoriban ez normális megoldás volt, manapság szerintem nagyon fura, hogy egy férfi csak egy családból tud magának feleséget találni.
2020. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
kissé beteges
2020. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha anya meghalna és apám anya tesójával jött volna össze, kicsiként lehet örültem volna, de nagyként...


Rendesen elítélném, pláne ha szétmennek, az aztán kinyírja a gyerek lelkivilágát.

2020. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt is ilyen szokás több népnél (magyaroknál is, de zsidóknál - Bibliában is van rá példa - araboknál is biztos), bár fordított nemekkel, hogy ha valakinek elhunyt a férje, akkor a férj testvérének kötelessége volt elvenni (hacsak nem volt más jelentkező). Merthogy ugye akkor az asszony nem lett bárki kapcája hajléktalan, mivel saját vagyona nem lehetett. Genetikailag sem beteges, mivel nem vérrokonok. Lelkileg lehet fura, ha élőként tekintesz arra, aki meghalt, mintha megcsalnád/átvernéd, vagy ha a holtat látod a testvérében és nem őt magát szereted vagy a másik érzéseiben vagy bizonytalan, hogy tényleg téged akar-e. Gyerekek szempontjából... nagyon biztosnak illene lennetek abban, hogy együtt képzelitek el, mert nem csak magatokért feleltek.
2020. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!