Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert jo a kis korkulonbseg?

Miert jo a kis korkulonbseg?

Figyelt kérdés

Azt leszamitva, ha valaki idosebb, es csak igy fer bele neki meg egy gyerek az eletkora miatt, vagy egeszsegugyi okokbol.


Tehat tegyuk fel, hogy nincs rakenyszerulve a ket szulo, megis kis (max 2 ev) korkulonbseggel vallalnak gyereket. Mi a jo ebben? Az anyak tobbsegenel, akiknel ekkora a korkulonbseg azt latom, hogy a teljes kimerultseg szelen allnak fizikailag es lelkileg. Meg mikor megkerdeztem, mi a jo a kis korkulonbsegben, akkor is sokan a rosszakat soroltak, vagy a jovoben remenykedtek, nagyon ritka, hogy valaki azt mondja, hogy elvezi.


Itt sokan vagytok (remelem) ekkora korkulonbseggel. Mondjatok el nekem legyszi, hogy mi a jo benne, mert entenyleg nagyon szeretnek kedvet kapni, de folyton elmegy tole a kedvem azt olvasva, hogy mennyire nehez. Harmadik baba lenne.



2020. okt. 16. 23:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, es azt is irjak, hogy osszenonek, de a tobbseg folyton vitatkozik, veszekszik, verekszik, tehat hiaba tudnanak eljatszani, a valosagban folyton figyelni kell oket.
2020. okt. 16. 23:07
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
13 hónap van a lányaim között és élvezem. Imádom, hogy együtt nőnek, együtt fejlődnek, a kicsi kb egy éves korától ugyanaz az érdeklődési körük. Mi nagyon szeretünk menni mindenfelé, el sem tudom képzelni, milyen lenne nagy korkülönbséggel.
2020. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Csak az első kommentedre reagálnék. Nővérem és köztem 7 év van, folyton veszekedtünk, verekedtünk, nem tudtunk együtt játszani és nem is lett jó a kapcsolatunk felnőtt korunkban sem.

Sógornőm fia és lánya közt 13 hónap van, ma már 4 és 5 évesek. Össze vannak nőve, mindent együtt csinálnak.

2020. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
Tesommal 6 év a különbség, sose egyeztünk és a kapcsolatot is csak havi 1x talán tartjuk. Gyerekeim közt 15 hónap van mikor milyenük van de ráértem volna később is szülni úgy érzem de már késő ezen gondolkodni
2020. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Köztem és a húgom között majdnem 8 év korkülönbség van, mégis baromi jól kijöttünk mindig is, nagyon örültem mikor megszületett, mindenben segíteni akartam, imádtam. Most meg már együtt járunk bulizni, hihetetlen. :)

Ezzel szemben 2 unokatesóm és legjobb barátnőmék között majdnem 2 év korkülönbség van és borzalmas testvérek. Mindig mindenért "ölték" egymást, veszekedtek, ment a hiszti a játékokon, nyilván a kisebbnek mindig az kellett, ami a nagyobbnak stb. Felnőve is folyamatosan ment mindenen a harc közöttük.

Mindkettőnek van pozitív és negatív oldala is, mindenesetre én soha nem vállalnék ilyen iszonyú kis korkülönbséggel gyereket, mert ez a szülőkre nézve is dupla szívás, egyik kicsi, másik pici, embert próbáló, mi legalább 5-6 évet tervezünk a két gyerek között, számunkra ez az ideális.

2020. okt. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
1,5 évvel fiatalabb öcsém van. Volt egy időszak, amikor sokat volt kórházban (3-5 éves) kora között, akkor nagyon utáltam őt, mert féltékeny voltam, hogy anyuék folyton vele vannak, én meg a nagyiéknál (akiket amúgy nagyon szerettem). Ezen kívül előtte is mindig védtem, utána pedig teljesen összenőttünk, nagyon jó tesók vagyunk. Mai napig számíthatok rá mindenben, ő is rám. Olyan jó volt hogy mindig volt kivel játszani, beszélgetni. Párom nővére 12 évvel idősebb nála, szeretik egymást, de inkább olyan anyaforma neki mint testvér.
2020. okt. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
6os vagyok, csak elküldtem előbb... Kérdeztem a szüleim, hogyan bírták 2 picivel, de azt mondták így volt jó. Mintha ikreik lettek volna.
2020. okt. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%

"hogyan bírták 2 picivel, de azt mondták így volt jó"


Hogyan bírták? De hát nem is bírták. Magad írod, hogy a nagyszülők vették le a terhet. Oda passzoltak.

Meg lehetett volna oldani a kórházat is máshogy. Mi is megoldottuk az egészséges sérülése nélkül.

2020. okt. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

8as,fogalmad sincs mi volt. Inkább kussoltál volna. Sérült a te agyad.

Magyarázza meg nekem valaki itt a gyakoris "anyáknak" miért bűn a nagyszülői segítség?

2020. okt. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Nekem 20 hónap van a gyerekeim közt

Nekem van egy 13 hónappal idősebb, egy 7 évvel fiatalabb, és egy 11 évvel fiatalabb testvérem.

Mindhárom testvérem szeretem, tartjuk a kapcsolatot, de a batyammal együtt nőttünk fel, együtt éltük át a felnőtté válás nehézségeit, egyszerre epitkeztunk egyszerre születtek a gyerekeink... Legjobb barátom.

Ezert szerettem volna kis különbséget én is, de végül így jött össze :)

2020. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!