Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdet el beszélni?

Mikor kezdet el beszélni?

Figyelt kérdés

Azokat az anyukákat kérdezem akiknek a gyerekük többnyelvű,hogy mikor kezdett el folyamatosan beszélni a gyermekük? Érdemes e az ilyen gyerekeket is elvinni szakemberhez,logopedushoz?

Azt olvastam ,hogy a több nyelvű gyermekeknél normális ,hogy később kezdenek el beszélni folyamatosan,de mégis mit jelent ez , mennyire később? Vagyis mi a határ?

Kisfiam Novemberben lesz 3 éves és két nyelvű. mindkét nyelvet érti és beszél , szavakban ..de már van 2 és három szavas mondata is,de nem beszél folyékonyan. Azt is tudja már ,hogy én hozzám magyarul kell beszélni ,apahoz szlovákul , természetesen mèg sokszor mixeli ,de szerintem ez is normális...sőt , ha megkérdem apa azt hogy mondja akkor mondja az apuka nyelvén. Szóval szerintem elég ügyes,de azért nyilván aggódom is.



2020. okt. 17. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy pont ahol átlendül, és minden rendeződik. Kicsit később mint azoknál akik egy nyelvet gyakorolnak, de ez érthető. Nálunk a magyar-angol megy. Én magyarul beszélek velük, a férjem pedig angolul.

Amúgy az, hogy “keveri”, csak annyi, hogy nem tűnik fel neki, hogy a másik nyelven szólalt meg. Ez nálam is előfordul, hogy ritkán egy-egy angol szó belecsúszik a beszédbe, mivel hirtelen úgy jutott eszembe, nem tűnik fel, csak később. Amit leírtál az teljesen normális fázis a két nyelvet tanuló gyerekeknél.

2020. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár mi nem vagyunk két nyelvűek de ismerek egy ilyen családot. Nincs szoros kapcsolat csak annyit tudok hogy két évesen még csak pár szót mondott, azokat is nehezen érthetően, keverve a nyelveket. Ő négy nyelvű, anya magyar, apa spanyol, egymással angolul beszélnek a szülők és Japánban élnek. 4 évesen már gyönyörűen beszelte mind a négy nyelvet megfelelő helyzetben használva. Ők is azt meséltek, hogy ponton minden kitisztult neki.
2020. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő Válaszokat. Kicsit még nyugodtam.Remélem nem lesz gond.
2020. okt. 18. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!