Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bántja magát! Mit tehetnék?

Bántja magát! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2eves a lanyom. Tobb honapja zajlik hogyha nem teszek eleget a keresenek (pl nem adom oda neki a telefonom), tepi a hajat, marrja az arcat. Probaltam kerni hogy ne tegye, figyelmen kivul is hagytam, eroteljesen raparancsoltam hogy eleg legyen, de nem hagyja abba, tereles sem mukodik. Uvolt is melle, rugkapal, lerugja a cipojet, hempereg kozben a foldon. Leginkabb az bant hogy bantja magat mert oke, dackorszak, de o naponta minimum eljatsza hogy agressziv onmagaval szemben. Mar bejelentkeztem pszichologushoz is. Mar gyanakodtam a fenistil cseppre is, mert utana kezdodtek a bajok. Ritka mellekhataskent szerepel az idegesseg, nyugtalansag, es mondta a patikus hogy nem kene honapokon at szednie es en errol nem tudtam mert csak annyit mondtak a ful orr gegen hogy ezt szedje es rendben lesz. Annyira tanacsalan vagyok. Csalodtam magamban hogy nem tudok jelen helyzetben helytallni. Kerlek valaki adjon otletet mit tudnek kitalalni, hogyan kezeljen mar. (Ezt a jol meg kell pic.azni dolgot mellozzuk)
2020. okt. 17. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem tartom előnyösnek a verést,de ilyenkor egy határozott pofon csodákat tesz.


Fenistil gél? Dehogy!


Tudja, hiába hagytad figyelmen kívül kb 20 percre utána megkapja...


Fordított pszihológiára keress rá

2020. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Hat kitartas.. mimdent leirtal amit ilyenkor szoktak tanacsolni. Talan meg az jutott eszembe (ezt nekem is ugy meselte valaki, leírom a sztorit, nem pont ugyanez, de hatha tudsz belole meriteni)

Gyerek a boltvan akart valamit. Kiverte a hisztit, vergodott, rugott csipte anyukajat, aztan mar a vegen a foldon hisztizett. Anyuka megelegelte, fogta magat, es elkezdte lemasolni a gyerek minden egyes mozdulatat, ott a bolt a kozepen. A gyerek teljesen meghokkent, felallt, odament anyjahoz, es szepen kerte, hogy menjenek haza.


Hat, esetleg provalj neki tükörképet mutatni. Akar igazi tukorrel, akar magadom. Ki tudja? Lehet rajon h ez nem jo latvany

2020. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
37%

Az enyém önbüntetésnek csinálja pl a szájára csap, ha ordit (van egy ilyen feleselòs rikoltása, amire mindig ideges szoktam lenni, keményen szólok, de sose csaptam a szájára, illetve kaparni kezdi magát, sajnos viszont nekem van ilyen szokásom magamon gha feszült vagyok).

Szerintem ez valahogy azt jelenti, hogy elkezdte megérteni, hogy a viselkedése normat szeg vagy magára vonja a nemtetszésedet, és búnteti magát érte.


Lehet, nem leszek népszerű, de én lágyítanék a kommunikációmon, akár ennél kevésbé kiélezett helyzetben, főleg ekkora gyerek mindent ért, egyrészt vannak ilyen érzelemtanítós könyvek,.abból olvasnék (Gaston pl bár még azt nem néztem), probálnam az érzelmeket és megoldásukat tanítani akkor amikor èpp nem őrjöng, illetve átgondolnám, milyen a családban a kommunikáció, Te vagy a párod nem hogyan kommunikáltok előtte, hogy reagáltok hirtelen rossz helyzetre, illetve őrá.

Amikor őrjöng és üti magát,.akkor empatikusan kellene kózbe lépni,."ne bántsd a Dórababát (az enyém így hívja magát), mert én nagyon szeretem, nem csinalt rosszat csak dühös".


Szerintem amit javasolnak, hogy üss rá, az csak rontana a helyzeten. Én nem vagyok szerintem gyengekezű, még csak azt se mondom, hogy egy kézre legyintés a vilag vege, de itt nem tanácsolnám.

2020. okt. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
25%
Ja és a legjobb amikor csinàl valamit, amiért szólok, elkezdené kaparni a kezét, aztàn magára szól, hogy "nem taptar a Dórababa".😂
2020. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém hasonló volt csak ő a fejet vagdalt a bele a földbe. Erővel. Igazából az vált be nála, hogy hagytuk neki. Egy idő után észrevettük, hogy már csak alibiből csinálja. (Azaz már csak lassan odaérintette a földhoz a fejet, nem csapta oda). Nyilván látja, hogy ezzel nagyobb hatást tud nálad elérni. Ahhoz komoly pszicho baja kene, hogy legyen, hogy tényleg kárt tegyen magában. Rájön, hogy nem buli.
2020. okt. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%
Ugyan ezzel már elkéstél, de óvszert kellett volna használni... Mindezt megelőzted volna.
2020. okt. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság!

Ne engedj ilyenkor sem neki!

Egy 2 éves kezébe meg nem való telefon!


Nagyobbik lányom is ilyen volt. Elnövi idővel. Védőnő szerint is sok gyerek van ilyen, így tudja kifejezni önmagát. Ha 1x engedsz buktad.

2020. okt. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjad, hadd csinálja. Ha ilyen van, én még az ajtót is rácsukom. Kitombolja magát majd megnyugdzik. Nem hat meg a hiszti, nem is csinálja sokszor, mert tudja, hogy nem vagyok rá vevő.
2020. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!