Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsi gyerekekkel autobalesetu...

Kicsi gyerekekkel autobalesetunk volt. Hogyan segitsek nekik feldolgozni?

Figyelt kérdés

2 hete volt mar. 3 kislányunk van. 1, 5 es 7 evesek. A két nagyobb ebren volt, nyilvan nagyon megijedtek. Szerencsere senki nem serult meg komolyabban. A lanyok viszont azóta felnek beulni az autoba, ami teljesen normalis. A 7 eves ejjelente sírva ebred, hogy rosszat almod, es vegul a mi agyunkban kot ki. Naponta elmondja, hogy o mit elt at, hogy azt hitte meghalunk, azt nezte, hogy a hugai jol vannak-e, foleg a kicsi, mert akkor o elaludt elotte es nem ébredt fel arra, hogy nagyot csattantunk az autoval( nagyon jó alvo, ezert nem ebredt fel, csak arra, hogy a tesoi sirnak mellette). Az 5 eves is idonkent sirva ébred azota, es neha be is pisil.

Keressek fel egy gyerekpszichologust vagy mit erdemes tenni?

Amiatt kerdezem, mert 10 evesen en is egy borzalmas autobalesetben voltam es a mai napig megvan az elmeny, és nem szeretnem, ha bennuk is igy megmaradna.


2020. okt. 18. 00:56
 1/6 anonim válasza:
91%
Pszichologus mindenkepp jó lenne, de ne pszichiaterhez vidd!! Valamint mivel csajszik, női doktort lenne érdemes felkeresni, de szeretgessétek sokat őket, csináljatok több programot, érezzék, hogy biztonságban vannak mondjuk ez egy 1 eves picurral mar kicsit nehezebb a program resze, de én ezt tudom javasolni, menjetek el olyan helyekre kocsival, ami szeretnek, mondjuk játszótér, vagy valami program gyerekeknek..
2020. okt. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképpen vidd öket piszchológushoz, mert különben tényleg megmarad életük végéig a trauma.
2020. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is ajánlom a gyerekpszichológust.

Sokkal kisebb trauma, de mi a 3 éves kisfiammal megjártuk a mentő+sürgősségi kört egy itthoni baleset miatt és kb 3 hét alatt dolgozta fel: úgymond kijátszotta magából. Napjában akár 10-szer eljátszottuk a játékaival, hogy mi történt (az ő kezdeményezésére csak). Utánaolvastam és ez ugyanannak felel meg, mint amikor mi felnőttek kibeszéljük magunkból a problémáinkat.

2020. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. akor az mindenképp jó, ha a 7 évesem újra meg újra meséli az élményeit.

Az 1 évesen nem veszek észre változást egyelőre, szerintem neki fogalma nimcs mi történt, mert tényleg arra ébredt, hogy sírnakna tesói, emiatt ő is sírva fakadt, aztán már állt az autó és szálltunk ki.

2020. okt. 18. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A "kijátszás" segíthet, a gond akkor van, ha valami irreális félelem alakult ki a gyerekben valami félreértett dolog miatt. Ilyenkor csak szakember tudja kideríteni és utána helyretenni a témát.

Ha két-három hét alatt nem szünik meg a probléma, akkor vidd pszichológushoz!

2020. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia írhatok neked privát?
2021. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!