Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fontos fejlődés...

Mennyire fontos fejlődés szempontjából, a délutáni alvás 3 évesen?

Figyelt kérdés

Kislányom majdnem 3 és fél éves, óvodába jelenleg nem jár. Délután nagyon nehéz rávenni az alvásra, de általában azért sikerül, viszont mire elalszik már délután 3, 4 óra körül van. Este fél 9-kor fektetjük le és ha délután aludt nem tud elaludni, kb. 11-ig fent van.

Ha kihagyjuk a délutáni alvást, 7-kor fürdetem, 8-kor már alszik és reggel 8 körül kel fel. Ez nekünk jobb verzió, de az idegrendszere délutáni alvás nélkül is megfelelően fejlődik?



2020. okt. 19. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy ha több idő elmegy az altatással mint amit alszik akkor hagyjuk el nyugodtan. Nem minden gyerek alszik már délután 3 év felett. A miénk se. Tök nagy sétát (két lábon, nem babakocsiban) megcsinal, utána autózás és akkor se alszik (lassan 4 éves).

És nem lesz nyűgös estére sem.



16 órakor már kelni kéne, nem elaludni.


Szerintem ne eroltesd, ezek szerint neki sincs rá szüksége.

2020. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam kb egy-másfél hónapja hagyta el a délutáni alvást, ő is 3 éves. Néha ha beteg vagy vmiért nagyon fáradt alszik egy-egyet, de olyankor ő szól hogy fáradt és aludna. Nálunk is úgy működik hogy ha alszik délután este 10-ig lelőné nem lehet, de ha nem este 8-kor már kidől és alszik reggel 7 fél8-ig. 11-12 óra alvás elég kell legyen, főleg hogy összeségében akkor sem alszik többet ha délután alszik. Míg bírja estig, nem nyűgös, kezelhetetlen, addig én nem erőltetem. Majd ha ovis lesz gondolom más lesz a helyzet. Eleve nem aludhat addig amíg jól esik, jobban lefárad, mentálisan is, stb.
2020. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak olyan vizsgálatok is, ahol nem talátak sok előnyét ebben a korban már, illetve azt is hangúlyozzák, hogy a fejlődő agynak az a jó, ha hosszan váltakozhatnak az alvás bizonyos fázisai, tehát elképzelhető, hogy jobban jársz egy jó hosszú éjszakai alvással, mint azzal, ha délután épp csak alszik egy órát aztán jóval később tud lefeküdni, reggel meg ugyanakkor kel, tehát kevesebb mélyalvásra lesz lehetősége pl. Emiatt összességében is lehet kevesebb az alvása, mintha kihagyta volna a délutánit. Az én lányom ha alszik délután, akkor összeségében (éjszaka + délután) minimum két órával kevesebbet alszik, mint akkor, ha csak éjjel tud aludni. Hiába el tud még aludni délután, anyukám is mondja, hogy de hát igényli, mert fáradt, de én meg látom, hogy hiába, mert összességében mégis fáradtabb egész nap akkor, ha délutánonként alszik. Ha meg nem, akkor van egy rövidebb szakasz délután, kb. mikor el lehetne altatni, délután négy meg öt körül, mikor kelekótya, de azon átlendül és tök jól elvan. Na meg, akármennyire is szeretjük, az nekünk se tesz jót, ha mire végre elalszik, addigra kidőlünk mi is és akkor tényleg zéró kettesben töltött időnk van a férjemmel. Nekünk rengeteget javult az életminőségünk, mióta nem alszik délután. Az borzalmas, mikor 11 meg éjfél van, mire végre elaltatja az ember cserébe azért a délutáni nyúlfarknyi alvásért.
2020. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!