Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesemet nem tudom influenza...

2 évesemet nem tudom influenza ellenivel beadassam-e, ti mit tesztek, mik az érvek, ellenérvek erről az oltásról?

Figyelt kérdés
Nem vagyok oltásellenes, sőt nagyon is híve vagyok, mert ilyen területen tanultam és dolgozom is, viszont ami miatt elbizonytalanodtam az az hogy a gyerekorvos azt javasolta, hogyha a gyerek amúgy egészséges nem javasolja az oltást. Én meg azt gondolom, hogy nem lehet tudni ha a koronavírus és az influenzavírus találkozik milyen tüneteket okozhat, mit válthat ki akár gyerekeknél. Ezt már virológusok is elmondták. Decemberben lesz 2 éves a fiam.

2020. okt. 22. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Én beoltatom.
2020. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Én nem. Ha benne van a Covid, amit egyébként nem lehet tudni, mert nem mindenkinek okoz tünetet, akkor sz influenza elleni oltás veszélyes is lehet. Illetve oltassa be a fene ilyen gyenge minőségű oltásokkal, amit a kormány forgalomba helyeztetett a jó minőségű helyett. Én a normális orvosok véleményére adok, nem pedig Orbánéra és a seggnyalóiéra, mint pl. Cecília.
2020. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Ez az amit a fiam meg nem kapott!

Amit lehet mindent megvettunk neki de ebben nem bizok.

2020. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
A gyerekek a Vaxigrip Tetra oltást kapják, ami nagyon jó minőségű, négy komponensű oltás, nem tartalmaz teljes vírust (ún. split vakcina, csak fehérje darabokat tartalmaz) Ha a gyerek egészséges, lehet vele oltani.
2020. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem!
2020. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszoló érti egyedül, hogy miről is van szó. Az hasznos volt.
2020. okt. 22. 12:28
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Én magunkat, és a 2 iskolást beoltatom. Azt mondta a doki, hogy így a kicsinek ő nem ajánlja, szerinte így védve lesz ő is, hogyha mi védve vagyunk. 18 hónapos a kicsi. Néhány éve elkaptuk az influenzát 1 hétig 40 fokos lázzal fetrengtünk a házban 4en egyszerre. Azt hittem belepusztulunk, a legrosszabb az volt, hogy a 2 kis ovisomat nem tudtam úgy ellátni, ahogy egy beteg gyereket kellene mert annyira nagyon beteg voltam én is.
2020. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
En be szeretném 8 hónapos kisfiamat. Kar, hogy az állam felvásárolta azt az oltóanyagot, amit 3 év alatt be lehet adatni... majd egyeztetek a dokival, hogy van e kilátás rá, hogy a pórnép is megkaphassa...?
2020. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem oltatatnám be. Mi a férjemmel közel a negyvenhez soha nem kaptuk még el az infuenzát, évente max 2-3 napig vagyunk betegek. A kislányom anyatejes baba, egy 2 napos tüsszögésen kívül még semmi baja nem volt, láza sem volt még a 1,5 év alatt, csak kicsi hőemelkedése kétszer oltás után.

Ilyenkor eszembe jut a szintén vasszervezetű nagyim, aki hetvenegynéhány évesen beoltatta magát pár éve influenza ellen és 2 hétig pokoli rosszul volt, kórházban kötött ki. Addig ő sem kapta még el, azutáni években pedig igen mikor már köszönte nem kérte az oltást. Tudom, nem lehet összehasonlítani, de én inkább kihagyom ezt az oltást.

2020. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7-esnek: Tényleg sajnálatos ami lehetett veletek, félek én is ettől, habár nekem csak egy gyerekem van, de így is nehéz lehet. Azt viszont nem értem az orvostól, hogy a gyerek hogy lehet védve, ha bölcsödébe megy. Mert az enyém most menne decembertől, ha lesz mondjuk, de elképzelhető hogy februárig azért kinyit. Lehet úgy gondolta az orvosod, hogy otthon vagy vele, nem jár bölcsibe.
2020. okt. 22. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!