Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit fogtok csinálni őszi...

Mit fogtok csinálni őszi szünetben akinek otthon lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
Enyém 4 éves és sajnos 2 hetet már itthon volt a járvány miatt ősszel meg 2 hetet beteg is volt és már akkor sem tudtam mit kitalálni sokszor unatkozott. Kistelepülésen lakunk így nincs játszóház vagy pláza ilyesmi, férjem meg autóval jár dolgozni. Egyik nap azért lehet elmegyünk busszal játszóházba de nem tudom egy órás buszozást hogy visel majd mert elég eleven. Van persze legoja stb de már kint is bent is unatkozik. Ötleteket várnék pl erdőben gombaszedés vagy hasonlók amik le is kötnék és pénzbe se kerül.

#Kisgyerek, játék,
2020. okt. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Add örökbe olyanoknak akik tudnak és akarnak foglalkozni a saját gyerekükkel.
2020. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Kirándulás, tökfaragás, őszi díszbe öltöztetni a házat (falevél koszorú ajtódísz) pocsolyavadászat, bekuckózás egy jó mesével, sütisütés, ha van a közelben szüret/szüreti bál azt is meglehet nézni stb.

Gesztenye figura gyártás, állatsimogató, horgászás, hegymászás, ópusztaszer körbejárása, cseppkőbarlang nézés ( jó lenne tzdni Magyarország melyik területéről van szó)

2020. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az eddigi őszi programjaink kint: Gesztenyét szedtünk, belőle kédzítettünk ajtódíszt. Csipkebogyót szedtünk, szárítjuk őket. Ültettünk krizit, tulipán és nárciszhagymát. Leveleket sepertünk, beleugráltunk. Voltunk erdei kisvasúton, sétáltunk is erdőben. Bejártuk a helyi arborétumot 3x, mindig másra figyelve. Vonatoztunk és hévvel is utaztunk, csak mert buli. Várakat néztünk, bicikliztünk és állatkertben voltunk.


Bent: pitesütés, gyurmázás, festés, duplózás, olvasás, forró kakaózás, muffinsütés, körte és hagymalekvárfőzés. Élvezettel nézik, ahogy kötöm a takaróikat, sokat kirakózink együtt és külön is. 5, 4, 2 és 1 évesek.

2020. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Az en gyerekemnek nem lenne oszi szunet de cserebe letaknyosodott igy itthon marad velem meg a húgával. Uazt csinaljuk amit maskor is.

Jatszunk.

Epitunk, gyurmazunk, vagdosunk papirt. Autozunk, kimegyunk levegozni ha nem lesz lazas vagy ilyesmi. Szeretnek csinalni papirsarkanyt. Szedunk levelet, gesztenyet, lefestjük.

Csinalunk ebedet, segitenek a házimunkában a gyerekek. (4 lesz amugy az enyem is)

2020. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Én meg pont falura viszem ki sokszor. Nálunk az a legjobb program, hogy ilyen úttalan utakon sétálunk, gyűjtögetünk, csavargunk.

Városiak vagyunk, munka meg logisztika szempontból ez még így is marad egy ideig, de szerintem falun sokkal jobb programok vannak, ne irigyeld a plázát. Biciklizzetek, rollerezzetek, gyűjtsetek kavicsokat, terméseket, leveleket, menjetek felfedezőútra a falu határába. Gombát ne szedjetek, ha nem ismeritek őket. Rajzoljatok a járdára ugróiskolát vagy labirintust. Az udvarban építsetek akadálypályát.

Bent a termésekből készítsetek valamit, vagy préseljetek leveleket. Főzzetek, süssetek, ültessetek cserépbe fűszernövényeket.

2020. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Rossz idő esetén elég gyakran csináltunk sógyurmából dolgokat ( gyetyatartó, állatkák, stb.), majd pár nap múlva mikor megszáradt kifestette. Sokszor ezeket adta ajándekba a nagyszülőknek.
2020. okt. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Én megértem a kérdezőt, néha én is lefagyok, és egy 4 éves gyereknek amúgy is pár nap után kell más is mint anya, akármilyen kreatív is a szülő. Barátkozzatok össze a szomszéd gyerekekkel, és járjatok át egymáshoz játszani, ha nincs testvére. Látogassatok rokonokat, nagyit, kereszt anyut, vagy hívjátok át őket.
2020. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
Mi 23-án reggel jöttünk a Hotel Divinusba a 3 gyerekkel Debrecenbe. Az első nap a Kerekerdő Élményparkban voltunk. Tegnap pedig az Agóra Tudományos Élményközpontban voltunk. Ma a Zsuzsi Erdei Vasútat próbáljuk ki. Holnap reggel indulunk Tihanyba a Club Hotelbe. A holnap a barátlakásokat nézzük meg. Holnap után a Levendula Ház Látogatóközpontba megyünk. 28-án a Tihanyi-félsziget tanösvényeit járjuk be. 29-én reggel elindulunk Szarvasra a Timi Apartmanba. Szarvason az első programunk a Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatpark bejárása lesz. A második nap a Szarvasi Arborétumot nézzük meg. A harmadik napon pedig a Mini Magyarország Makettparkba megyünk. 1-én reggel pedig haza jövünk és itthon töltjük a napunkat.
2020. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!