Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy az óvodás/als...

Engednétek, hogy az óvodás/alsós gyereketek hittanra járjon, ha a családból amúgy senki sem hívő?

Figyelt kérdés

Szóval most eszembe jutott a kiskorom, és ez megihlette a kérdést.

Amikor én kicsi voltam, akkor még nem volt ez a kötelező etika vagy hittan dolog az iskolában, ez csak ötödikben jött be, de akkor már nem érdekelt a téma, szóval erkölcstanra jártam végül.

Viszont amikor óvodás voltam, vagy éppen általános iskola alsós, akkor mindig láttam, hogy délután egy gyerekcsoport megy valahová, és ez engem nagyon érdekelt, hogy hova meg minek, és hát kiderült, hogy hittanra. És igazából főképp azért érdekelt a dolog, mert mindig színezőkkel tértek vissza, mindig újságolták, hogy olvastak nekik, meg színeznek mindig, stb. És hát ez nekem mindig nagyon jó programnak tűnt 4 és 8 éves korom között. Nyilván nem vallásos család lévén nem engedték, hogy járjak, pedig egy csomószor mondtam, hogy szeretnék menni.


Szóval a kérdés az, hogy engednétek-e a kisgyereketeknek, hogy óvodás/kisiskolás korában járjon hittanra, ha szeretne?(tudom, most suliban van elvileg választható hittan vagy erkölcstan, szóval ezt érthetjük úgy is, hogy választanátok-e az erkölcstant kisgyereknél, ha ő hittant szeretne)


2020. okt. 28. 10:50
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
90%

Én is hasonlóan voltam vele, mint a kérdező: láttam, hogy vidáman jönnek mennek a gyerekek, elkezdett érdekelni. Nekem engedték. Talán elmondhatom, hogy alsós koromnak az volt a fénypontja. A tanítónőnk engem utált, ellenben a tiszteletes néni, aki a hittant tartotta, mindenkihez kedvesen állt. Jó érzés volt, hogy volt olyan felnőtt az iskolában, aki szeretett. Ő még régen a nagypapámat is ismerte, néha mesélt nekem róla. Egyébként mi is énekeltünk, rajzoltunk, és szerintem nagyjából ennyi. Ja, meg mindig kaptunk valami finomságot az óra végén:D

Én annyira szerettem jarni, hogy miattam az unokatesóm is kérte, hadd legyen hittanos. Ha valakinek, hát neki nagyon ateista szülei vannak, de engedték. Ő is szerette.

Viszont, mint nagyon sok más esetben, azt mondom, itt is főként a tanár a mérvadó. Azóta más van itt, hozzá szerintem nem szívesen járnék.

Ez az egész hittant nekem vallási szempontból annyit adott, hogy olyan alap dolgok, mint mondjuk az Advent, így megvannak, ezen kívül néha anyukámmal vagy a mamámmal elmentünk a templomba, de ez egyáltalán nem lett rendszeres. Jó móka volt, kellemesen telt az idő, és ha most újra ott lennék, ismét beiratkoznék, még úgy is, hogy most nem mondanám magam hű de vallásos valakinek. Hinni hiszek, de ez minden. Nem ez teszi ki a napjaim minden percét.

2020. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
80%
Persze, totál megérteném az érdeklődését. Engem is érdkelnek a vallások. A kereszténység ráadásul az európai és igy a magyar kultúra egyik alapja. Simán engedném így a gyerekemnek hogy hittanra járjon, amíg ő élvezi és akarja.
2020. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
82%

Hívőként írom: nem az ovis vagy iskolai hittantól lesz a gyerekből keresztény. A keresztény nevelés alapvetően a családban történik, a hittanóra csak egy segítség ehhez.

Egyébként, miért ne mehetne a gyerek, ha akar? Elmondom, hogy oviban rajzolni fognak, történeteket báboznak nekik, meg énekeket tanulnak. Ez miért lenne káros, ha van kedve hozzá?

2020. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
32%
Nem.
2020. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
98%
Én jártam óvodában hittanra és mi sem vagyunk egy vallásos család. Még alsóban 3. Osztalyig jártam, aztá elsőáldoztam is, de utána semmi ilyesmivel nem foglalkoztam. 5 éves a kislányom, ő is jár most hittanra. Igazából én szeretném, ha tudná az alapokat, mert később az iskolában tanulni fognak róla. Én sem bántam meg így utólag, emlékszem 9.ben tanultunk bibliai dolgokról irodalomórán és a tanár úgy momdta az anyagot mintha nekünk már tudni kellett volna a tananyag alapjait es tokre orultem, hogy nekem remlett valamennyire, ami 6 evesen tanultam. Masoknak meg fogalmuk nem volt ezekrol. De ha nem szeretne jarni, nem eroltetnem, egyelore szereti.
2020. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
91%
A mi családunkban sincsenek hívő emberek, de én és a bátyám gyerekkoromban jártunk hittanra. Akkor még nem volt kötelező a suliban, de a szüleink úgy gondolták, hogy ott rosszat nem tanulunk. Mindig péntek délután volt, 3 tól. Alig bírtam kivárni, hogy péntek legyen, és mehessek. Nyaranta hittantáborba mentünk, amit imádtunk, már 7 évesen 1 hetet táboroztam. A táborban minden nap volt zenés, játékos mise, vallásos dalokat énekeltünk. Majd szépen lassan elkopott a hittan dolog, kamaszodtunk, lettek fontosabb elfoglaltságaink. Ettől függetlenül én hiszek Istenben de nem járok templomba csak szenteste az éjféli misére.Szerintem engedd, hogy ő dönthessen el mit szeretne. Ha menni akar menjen, eröltetni nem szabad. Nekem nagyon jó emlékeim vannak a hittanról gyerekkoromból
2020. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
42%
Én eleve csak etikára járatam járatom gyerekeimet.
2020. okt. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
16%

Alsós gyereket nem engednék. Ha érettebb,idősebb,és tényleg ezt szeretné,hát rajtam nem múlna,menjen mondjuk úgy 12 éves kor felett .

Nem leszek népszerű a véleményemmel,de a nagyon fiatal gyerekek agymosására én nem vagyok vevő.

2020. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen engedném hittanra.


Nálunk a férjem nem volt vallásos én pedig igen.

Aztán elkezdett hinni ahogy többet voltunk együtt.

Mikor a lányunk megszületett szerettük volna megkeresztelni mivel azt mondtuk, hogy valamiben hinni kell.

A férjem hit nélkül nőtt fel és vissza gondolva nem volt jó.

Mikor a lányunk meg lett Keresztelve a Férjemet is megkereszteltük, így megtértünk közösen.


Ha nem is lesz vallásos a gyermek később, ez mindenképpen a javára szolgál max kultúrálódik.

2021. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk anno kötelező volt a hittan alsótól, és felsőben is (szombaton mise, ott matricát kellett gyűjteni, azzal igazolni, hogy elmentünk)

Az én családom minden tagja meg van keresztelve és bérmálkozó is volt, én is végigcsináltam.

Ennek ellenére nem vagyunk/voltunk nagy templombajárók, de mint mondtam, nekünk az általános iskolában kötelező tantárgy volt végig.


Azt gondolom, rosszat nem tanultunk, hátrányunk nem származott belőle.

A férjem nem volt hittanos, sőt ő evangélikus, nem is ismeri azokat a bibliai történeteket, amiket én tanultam :D

Ha a gyerekem szeretne majd járni, engedni fogom, ha inkább mást választ, azt is megértem. Most városban lakunk, itt nem olyan összetartó a közösség, mint a szülőfalumban :)) itt más a divat :)

2021. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!