Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz lesz a fiamnak...

Nagyon rossz lesz a fiamnak ha nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
4 éves fiam van aki borzasztó eleven, folyamatosan beszél, egy igazi energiabomba. Őszintén megmondom, hogy nincs türelmem még egyhez, néha még ezaz egy is sok, de mégis bánt, hogy nem lesz testvére.
2020. nov. 1. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
25 éves vagyok, nincs testvérem, és (főleg fiatalabbat) nem is szerettem volna. Voltak unokatestvéreim, barátaim, semmiben nem szenvedtem hiányt, sőt.
2020. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy kamasz/felnőtt egykét sem ismerek, akinek hiányzik a testvérlét. Az egyke gyerekek néha-néha mondják, de szerintem ők meg nem tudják, hogy ez mit is jelent igazából.


Sokan mondják ám azt, hogy többedik gyereket is magunknak, nem pedig a meglévő(k)nek kell vállalni. Ne érezd rosszul magad!

2020. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Ez ne tartson vissza. Pont, hogy formálódik a gyerek egy ilyen új helyzettől. Ha jól kezelitek, jó irányba.

Ha egyke marad, akkor pont azt szokja meg, hogy mindig minden felnőtt figyelme ráirányul, hisz ő "a gyerek". Ha lenne testvére, úgy meg az "egyik gyerek" lenne. Ha egyke marad, akkor sokkal nagyobb esélyed van rá, hogy állandóan a te társaságodat fogja keresni, hisz kivel foglalkozzon szegénykém, ha nincs egy kistesója.

Szóval a probléma megoldását pont fordított irányban kéne keresned!

2020. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Én egyke vagyok, és szeretek is az lenni. Sok egyke ismerősöm van még így ezzel. Persze biztos van, akinek szeretett volna testvért, de szerintem az egykék köszönik, tök jól megvannak, csak valamiért az emberek szeretnek mindenkit sajnálni meg lefitymálni. Ha meg 2 testvére lenne, akkor az lenne a baj, hogy nem jut rá elég figyelem, honnan van ennyi pénzetek, biztos csokért született, megölitek a túlnépesedett Földet.
2020. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

"hisz kivel foglalkozzon szegénykém, ha nincs egy kistesója"


Pl a saját dolgaival? Ne csinálj úgy, mintha hálát kellene adni azért mert a közelben van egy másik ember is.



Tőlem ovis koromban kérdezték is, hogy kell-e kistesó, én meg mindig nemet mondtam. (Ha akartam volna se nagyon lehetett volna, mert anyám 36 évesen szült engem) Már felnőttem, de még mindig úgy gondolom, hogy jobb hogy nem volt a közelemben mindig egy kis vakarék...

2020. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a testvérem a legjobb barátom, mivel van és mindig is volt (a bátyám), így nem tudom nélküle elképzelni az életemet, de ettől még nem gondolom, hogy egy egyke gyereknek bármivel is rosszabb élete lenne. Ismerek nem egy embert, aki inkább azt kívánja bárcsak egyke lenne, annyira utálja a testvérét. Szerintem csak amiatt, hogy ne legyen egyke a gyerek butaság lenne vállalni egy másodikat is.
2020. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Kinek mi.

Nekem van 1 tesóm, de mindig is szerettem volna, ha inkább 3-4-en vagyunk. Én szerettem volna, ha a szűk családi kör, az nagy család. De mint látod, sokan meg megvannak tesó nélkül. Én mindig a filmekben is azt láttam, hogy a tesók az szent. Nagyon egyedül érezném magam, ha még ez az egy testvérem se lenne. De tényleg jobb lett volna, ha van még 1-2.

(Nem vagyok c, csak örök magányos farkas.)

2020. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

1-es vagyok.


7-es: ez nyilván attól függ, hogy hogyan nőttél fel.Te nem tudod elképzelni az életedet testvér nélkül, én pedig testvérrel.


Egykeként évek alatt megtanulja az ember hogyan érezze jól magát egyedül.

2020. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ. Nagyon sok embert ismerek, aki gyűlöli a testvérét és mit meg nem adott volna gyerekként, ha egyke lett volna. Általában azok ilyenek, akiket a szüleik ingyen csicskának néztek és állandóan mindenhová vinniük kellett magukkal a kistesót. Meg az sem egy kellemes dolog, ha a kistesó egy elkényeztetett hisztis agresszív szar, akinek mindig igaza van veled szemben. Sokkal jobb, ha nincs testvére az embernek olyan esetben, ha a szülők képtelenek egyformán bánni velük.
2020. nov. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Én egyke vagyok és mindig nagyon hiányzott egy tesó. Most 37 vagyok, de még mindig úgy gondolom, hogy jobb lenne ha lenne testvérem.

Mivel a szüleim korán meghaltak, 20 éves koromra árva lettem, 23 éves koromra már nagyszülőm se maradt, ezért totál egyedül vagyok a világban. Most már van saját családom, de konkrétan egyéb rokonaim nincsenek.

Anyukámnak sem volt testvére (!), tehát még egy nagynéni vagy nagybácsi sincs, és mivel a szüleim elváltak, apukám testvéreivel meg nem tartottuk a kapcsolatot (azóta már ők is elhunytak, mert ők meg idősebbek is voltak)

Szóval ha lenne testvérem legalább 1 ember lenne akire számíthatok, akit felhívhatok stb. Normális, szeretetteljes nevelés mellett én nem gondolom, hogy a testvérek utálnák egymást, legalábbis nem ebből kell kiindulni hogy ez lesz.

2020. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!