Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen "kell" ismernie...

Mennyi idősen "kell" ismernie minden színt egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 3. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden színt és árnyalatot én sem ismerek 32 évesen.


Az alap színeket 3 évesen már tudják a gyerekek (piros, zöld, kék, lila, barna, sárga...)

2020. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
A színvak gyerekek életük végéig sem képesek felismerni bizonyos színeket.
2020. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
2,5 éves a kislányom és minden alapszínt felismer már, az utcán az a kedvenc elfoglaltsága, hogy minden elhaladó autó színét mondja.
2020. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Az én 8 hónapos babám ismer minden színt, amit kérdezek, hogy mutassa meg a kockákon.
2020. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém 2 hónapos, és már képes erre, közben pedig az Ómagyar Mária-siralmat szavalja.
2020. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak az 1-2 embernek, aki értelmes választ írt. A többieket őszintén sajnálom, valami nagyon nem kerek az életetekben.
2020. nov. 3. 10:41
 7/13 hollófernyiges ***** válasza:
64%
A lányom kb 2,5 évesen már tudta a színek nevét, bár most 3,5 évesen még néha keveri a feketét és a barnát; igaz megkülönbözteti a világos és sötétrózsaszínt, utóbbit pinknek mondja, pedig nekem az is csak rózsaszín.
2020. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Kisfiam másfél évesen tudta az alapszíneket (viccen kívül).

De kb 3 évesen, ovis korban kell tudniuk.

2020. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Az én egyik fiam is már olyan 10 hónaposan biztosan tudta a színeket, pedig csak majdnem 3 évesen kezdett beszélni. Mindig mindennek a színét végigkérdezte mutogatással. Kedvence az volt, hogy kipakolta százszor ugyanazt a fiókat, végigmondtuk és visszapakolta. És ha kértem mondjuk a barna vagy lila labdát vagy kiskanalat vagy akármit egy többszínű akár ugyanolyan tárgyakból álló kupacból, akkor elsőre jól mutatta. Nem én treníroztam, ő ilyen színmániás volt és folyton színek szerint rendezett mindent kupacokba. Leginkább a kisautókat otthon és menet közben is mondanom kellett totyogóként a parkoló kocsik színét, különben nem mentünk tovább csak egy óra hisztivel. Akkoriban aggódtam is eléggé, hogy nem autista-e, de ovira pont kinőtte. És nem lett zseni se (bár elég okos). De osztom 4-est, hogy lehet ilyen. A másik fiamat meg abszolút nem érdekelte vagy 4 éves koráig max, hogy mi kék, mert egyszer a bátyja azt mondta, hogy az fiús. Erre most ő az, aki nagyon szeret rajzolni meg festeni :)
2020. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
2 évesen már tudta az alapszíneket, most 2,5 már megkülönbözteti a világos és sötét színeket is.
2020. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!