Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy megszeresse...

Mit tegyek hogy megszeresse az olvasást? Másodikos lesz a kisfiam.

Figyelt kérdés

Mindennap gyakoroljuk az olvasást. Csak olyat olvasunk, ami Őt érdekli. De olyan nehezen megy, mert utál olvasni. Egyszerűen nem is megy Neki. Fog ez változni? Hogy tudnék ebben segíteni Neki?

Minden másból nagyon jó,de ez az egy, ami siralmas.


2010. aug. 10. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyár van ne gyakorolj vele mindennap! Az én fiam is most lesz másodikas,ő sem tudott szépen olvasni,együtt vettünk könyvet,olyat ami érdekli,dínós,repülős tankos,kérte h olvassak,hát nem olvastam és bizony ő elővette olvasta és mindennap olvas valamit úgy megszerette 2hónap alatt folyákonyan olvasott és olvas is egyre gyorsabban! Semmiképp ne erőltesd az kolonc neki! Menjetek el könyves boltba ,persze ne azt mond h neki veszel könyvet,míg nézelődsz ő is és ha kér esetleg egy könyvet vedd meg! Nekem szerencsém volt még év végén a suliban vásároltatott de akkor is magamnak akartam venni:):):)
2010. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

amelyik könyv érdekli vedd meg neki.

én se szerettem olvasni, kötelezőket, de az is megvolt rövidbe :)

majd ha lesz kedve akkor olvas, ne erőltesd

2010. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd! Én is csak ezt tudom mondani! ár az én gyerkőcöm még messze áll az olvasástól, de a saját példámat fel tudom hozni. Első gyerek révén gondolom anyuék szereték volna, ha jó tanuló leszek és folyton nyüstöltek az olvasással, és minél inkább mondták, annál kevésbé érdekelt! A végén én voltam a legrosszabb olvasó az osztályban, minden más nagyon jól ment. Minden olvasás felmérés előtt sírógörcsöt kaptam. Azóta is utálok olvasni!

Amit előttem írtak szerintem nagyon jó, vegyél neki számára érdekes újságot, könyvet, de ne olvasd el neki. Előbb utóbb rákap az ízére. Ha Te is nagyon rágörcsölsz az olvasásra , meg ffogja érezni és ellenkezni fog!


Nyugi én nem ismerek olyat aki rendesen iskolában járt és nem tanult meg olvasni!

2010. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd! Olvass te neki minden este! Azzal is bővül a szókincse. Nekünk a tanárnő azt mondta, hogy nem szabad erőltetni, mert megutálja rövid időn belül az egészet.

Jó ötlet, hogy véletlenül betévedtek egy könyvesbolta és te amíg nézelődsz a felnőtt könyveknél, addig lehet hogy ő is talál magának valamit.

Javaslom a Ruminit, ha még nem olvastátok. Nagyon izgalmas, fordulatos olvasmány. Olvasd fel neki belőle az első pár fejezetet és utána lehet, hogy ő olvassa tovább. Nálunk legalábbis ez volt. Lányomnak és a fiamnak is nagyon tetszett és a lányom mivel ő másodikos nem bírta kivárni az estéket, inkább kiolvasta.

Igaz nekem szerencsérm van vele, mert imád olvasni és olvas magától minden este 2 órát.

2010. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!