Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem egyformán nevelnénk a...

Nem egyformán nevelnénk a gyerekeket? Mi lesz így? Együtt élünk... még.

Figyelt kérdés

Nem nagy, jelentős dolgokban nem értünk egyet, pl.: vallás vagy ráüssünk-e a gyerekre.

Apróságok, de az sok.


Először is tudni kell, hogy a fiam 3 éves és nagyon anyás. A lányunk 2 éves és apás (úgy alakult, hogy 6 hónapos kora után a férjemmel volt többet).

A férjemet bosszantja, hogy a fiam mennyire anyás, szerinte én vagyok hibás és már önállótlanná teszem. Tény, hogy mindenhova jönne velem, ha leülök már jön az ölembe, fel kell vennem ha sétálunk, ha fürdök beszaladgál, át kell menjek éjszaka hozzá, meg ilyenek.

De a kislány kb ugyanez csak a férjemmel. De az nem baj. Csak én ne csináljam a fiammal, illetve hogy a lányommal többet.

Ezen nagyon sokszor összeveszünk, mert állandóan szóváteszi. És ilyenkor mondja, hogy "persze a kislányt nem viszed magaddal".

Pl egy mai eset. Anyukám szólt, hogy menjek el neki a boltba. Felöltöztem, el akartam indulni. A fiam meglátott és sírvafakadt, hogy jönne. Nem akartam gyereket vinni, de mondtam, akkor jöjjön. A férjem odajött, hogy most ne menjen, maradjon velük otthon. Nem akartam a férjemmel összeveszni a gyerek előtt, mondtam, hogy mindjárt jövök és el is akartam menni, de annyira sírt utánam, hogy visszamentem és kivettem a férjem kezéből a gyereket és elhoztam. Nyilván ez így nem volt jó, de annyira felidegesített, hogy nem volt igazi okom otthon hagyni, ha egyszer velem akart jönni.

És akkor utána elkezdte mondani, hogy a kislányt akkor miért nem kérdeztem meg, miért nem vittem magammal őt is. Vagy pl este sír és mostanában teljesen rá van állva a férjem, hogy majd átmegy ő hozzá. De akkor ugyanúgy sír. Csak egy ideig hallgatom ilyenkor például, aztán megint összeveszünk.


Én elfogadtam, hogy az egyik hozzám, a másik hozzá kötődik jobban. Szerintem ez normális. Majd lehet változik, nem?


2020. nov. 12. 19:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%

A kislány azért is ragaszkodik jobban az apjához, mert te szinte nem is foglalkozol vele.

Esélyt sem lát arra, hogy a testvére helyett vele is törődj.


Megértem őt, nekem is ilyen volt az édesanyám. A bátyám volt a minden, én csak "járulék" voltam, mert fiút akart.

2020. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de ez nagyon nem normális helyzet, és a leírásod alapján én a férjednek adok igazat. Ő próbál téged a kislány irányába tolni, hogy kicsit foglalkozz vele többet, a fiát pedig próbálja egészséges mértékben elszakítani tőled. Nem tudom, hol gyökerezik ez, hogy a második terhességed vagy szülésed nehezebb volt, vagy problémás a gyerek, vagy inkább fiút akartál... ezt csak te tudod. De minden szavadból lerí az elutasítás a kislányod felé, ami miatt a férjedre haragszol.
2020. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
40%

"úgy alakult, hogy 6 hónapos kora után a férjemmel volt többet2


Ezt fejtsd ki bővebben.

A férjed volt gyeden/gyesen?

De akkor a fiatok is csak másfél éves volt! Akkor vele miért nem lett szoros a kapcsolata?

A boltos példában a férjednek nem volt igaza. Ha a kislány is sírt volna utánad, akkor őt is vitted volna, nem? Ha nem sírt (ill. nem mutatta, hogy menne veled), akkor miért kellett volna megkérdezni?


Van egy olyan gyanúm, hogy a rejtett párkapcsolati problémáitok valahogy így törnek felszínre. Ha megoldható, érdemes lenne párterápiára elmenni. Szerintem gyereknevelési problémák maguktól megoldódnának, ha köztetek meglenne az összhang.

2020. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
23%
Tehát csak a lányotok közös gyerek, a fiad nem a férjedtől van?
2020. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
Kitalálom... a fiad a kis kedvenc? Igaza van a férjednek. A lányod biztos hogy érzi ezt és ez később még nagyobb problémákat okoz majd ha nem változtatsz a hozzáállásodon.
2020. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
71%

Férjednek teljes mértékben igazat tudok adni.

A kislányt le se tojod. A fiadnak meg körbe nyalod a seggét. Gondolom vele szemben nincs NEM, meg következetesség, 0 fegyelem. Hisztivel sírással mindent elér...

És igen, így szépen egy agyonkényeztetett gyereket nevelsz belőle a másikat meg le se..

Sajnálom a kislányod, egy anyának soha nem lenne szabad megkülönböztetnie a gyerekeit.

Függetlenül attól hogy a lányok apásak a fiúk anyásak.


Senkit nem vágna földhöz ha a fiú az apjával is töltene időt,veled meg a kislány.


Sír.. Na és? Dackorszak! Nem fog sem ő sem Te belehalni..

2020. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Hat ennyiből en nem tudok olyan egyértelműen állást foglalni, mint a többiek. Toltesz amúgy ugyanannyi időt a lanyoddal is? Jatszol vele is? Vannak csak anya-lánya programok? Ha az egyensúly nincs meg, azon mindenképp dolgozni kell.
2020. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
59%

1 Én is így nőttem fel. Átérzem. Mindig tesóm (idősebb, fiú) volt anyuci kedvence.

Sajnálom én is a kislányt, de ha magunkból indulok ki ő sokkal életrevalóbb lesz mint a testvére.

2020. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy veszem ki, hogy a fiaddal többet törődsz, mint a lányoddal. Meg lehet érteni az apukát, gondolom, vágyik apa-fia kapcsolatra is, és egy kislánynak az anyjával is kellene lennie.
2020. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy értelmezem, hogy a lányod ugyanúgy sír az apja után, mint a fiad utánad. Szerintem normális ez az anyás-apás kötődés. A férjednek szerintem az a baja, hogy azt szeretné ha a fiú vele akarna lenni. Így attól fél, ellányosítod, nem lesz kemény kiskölyök. Szerintem hagyd rá néha, ha sír a kisfiú akkor hadd foglalkozzon vele az apja, elvégre te sem lehetsz ott folyton. A kislánnyal pedig foglalkozz te is többet. Szerintem érdemes volna óvodapedagógussal vagy pszichológussal beszéljetek (gondolom járnak oviba) hogy mennyire normális ez a viselkedés. Ő elmondja a tények teljes ismeretében, hogy helyesen nevelitek-e őket.
2020. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!