Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy telik a napotok ha épp...

Hogy telik a napotok ha épp otthon van az óvodás gyereketek mert náthás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Teszem a dolgom és ő is teszi az övét. Délelőtt és délután 1-1 órát játszom vele, de amúgy szeret festeni, színezni, könyvet nézegetni, építőzni, stb. Jól van egyedül is. Attól, hogy itthonról dolgozom még dolgoznom kell, így összehangolódtunk már ebben is. Idén (sajnos) sokat gyakoroltuk.
2020. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó hangosan, mert folyton veszekszenek a testvérével. 10 perc harmonikus együttjátszásra jut 9 perc harc.
2020. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Reggel kávézás közben közös játék, majd 9kor leülök a géphez dolgozni, ő mesét kap - vagy ha épp valamivel elfoglalta magát, akkor csendben hagyom is, nehogy kizökkenjen. Délelőtt mese, aztán közös ebéd, délután munkától függően vagy kimegyünk levegőzni egy fél órára vagy bent egymás mellett vagyunk. Munka után főzök, játszunk, boltba megyünk ha kell.

Sajnos rengeteg mesét néz ilyenkor, de az a szerencse, hogy néha el-el tűnik a tv elől a szőnyegre játszani vagy a szobájába, így nem non stop nézi. Viszont non stop megy..... Ami zajnak borzasztó. :D


Akkor neccesebb ha durva a náthája és igényli a 10 percenkénti orrfújást, tea melegítést, takargatást, stb. Akkor stresszesebb a nap. Táppénzre végső esetben tudok csak menni.

2020. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Utolso. Nagyon rosszul csinalod,ovisnak max masfel ora kepernyo boven eleg. Elhiszem hogy igy neked nyugisabb,de az idegrendszerenek nagyon nem tesz jot.
2020. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Szuper, kedves 4-es, akkor elárulnád, hogyan kéne dolgoznia egy olyan ovis mellett mondjuk, aki nem játszik el egész nap magában? Nagyon könnyű mondani, hogy árt az idegrendszerének, ilyen világmegváltó okoskodással akkor menj el hozzá, és szórakoztasd a gyerekét, így mindjárt nem lesz ez probléma.

Vagy szerinted, aki otthonról dolgozik, az a hátát vakargatja egész nap? Gondolom a gyereke sem minden nap náthás, néhány napig semmi baja nem lesz a mesével, ha ezzel kap egy idegileg nem teljesen kipurcant anyát, aki egyszerre próbál gyereket nevelni és dolgozni 8 órában (mint írta, nem tud csak úgy táppénzre menni) az egyéb otthoni teendők mellett.


Most az én lányom is náthás, itthonról dolgozom programozóként, és jelenleg nincs olyan projekt, ami miatt ne lenne lehetőségem a táppénzre. Sétálunk, játszunk, olvasok neki. A tavaszi leállás alatt, és még októberben viszont előfordult, hogy iszonyatos munkaidőket kellett produkálni, hogy meglegyen a projekt, olyankor ő is mesét nézett. Nem lett semmi baja, elfogadta, hogy ez most ilyen időszak, ha nem kellett dolgoznom, sokat játszottunk és sokat olvastam neki, soha nem hisztizett, ha hétvégén emiatt nem nézett mesét.

2020. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Én itthonról dolgozom, ők meg egyáltalán nem járnak most oviba.

A napunk úgy telik, hogy én dolgozom, ők meg csinálnak, amit akarnak :)

Ma például festettek, szerepjátékoztak, a nagyobb kiment az udvarra egyet labdázni, a kisebb addig kirakózott, mert ő nem akart. Most épp kártyáznak.

Mesét alig néznek, mert nincs rá idejük, annyira elfoglaltak mindig valamivel :)

2020. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%
4-es vagyok,kedves 5 ot ,peldaul ugy ahogy 6os is leirja. Puzzle,kirako,babak,plussok,rajzol,fest,jatekkonyha. 4-5 ev alatt csak felgyult annyi jatek,hogy lefoglalja magat. Legoval orakig el lehet lenni,gyurma,jatekfigurak,playmobil... Estig tudnam sorolni miket es mennyit lehet jatszani. De hogy reggelrol delig meset nezni nem normalis,az biztos. Nem arrol van szo,hogy egy masfel oras disney,hanem egesz nap megy a tv es neha elmegy a gyerek elole. Baromi karos!
2020. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
7: És mit csinálsz, ha NEM HAJLANDÓ ezekkel egyedül játszani? Agyonvered? Azzal sem fogod rábírni.
2020. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok. Nekem ez nagyon fura, hogy manapság ennyi gyerek képtelen magát lefoglalni, hiszen egy gyereknek a játék kéne legyen az alapállapota.

Emlékszem anno nekem sem kellett sem szülő, de még csak sok játék se, soha nem unatkoztunk öcsémmel. Elvoltunk a saját kis világunkban.

Valami nagyon félrement a modern világban.

Egyébként még mindig játszanak. Most épp egy-egy kinder tojás és egy kupac kártya kötötte le őket, én közben futottam 5 km-t.

Este majd nézhetnek 2 Mancs őrjáratot.

2020. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az enyém se nagyon játszik el egyedül hiába a sok játék, 4 éves.
2020. nov. 16. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!