Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást is megvisel lelkileg...

Mást is megvisel lelkileg hogy a nagyobbik gyereke szeptembertől már ovis lesz, miközben ő még otthon marad a kicsivel?

Figyelt kérdés
Én még itthon maradok az 1 éves tesóval és már rettegek az ovi kezdéstől (persze a gyerek előtt még csak meg sem említem, neki mindig mondom, hogy milyen jó lesz ott neki a sok gyerekkel és mennyi mindent fog tanulni, játszani stb. és szerencsére várja is), a nagyobbik lányom egy kis locsi-fecsi csajszi, mindig szóval tart, segédkezik, minden érdekli és belegondoltam, hogy milyen "rossz" lesz itthon nélküle. Csak este lesz velünk meg hétvégén, szinte többet lesz az oviban, mint itthon :( Oké, nekem így több időm lesz a kicsire meg a háztartásra, de eddig is megoldottam valahogy, teljesen bele vagyok keseredve, más is van így ezzel? Majd elmúlik? Olyan érzésem van, mintha "ellökném" magamtól. Mit tanácsoltok?
2010. aug. 10. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csoda hogy felvették egész napra. De azért nem csak este, mert 4 óra hamar ott van.


Nekem 2 barátnöm is alig várta hogy menjen a gyerek oviba és a kicsire legyen több ideje.

2010. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Soha nem voltam a gyerekeim rabja! Az ovi csak jót tett nekik. Könnyebben beilleszkedtek az iskolába,mintha otthon lettek volna.
2010. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kisfiam születésekor én is beírattam fél napra a lánykámat. Szerette a társaságot, jól elvolt. Nekem viszont nagyon hiányzott. :) Ha téged megvisel, miért nem íratod fél napra. Akkor ebéd után elsétálnátok a kicsivel érte, megbeszélnétek, hogy mi történt vele a délelőtt, aztán letehetnéd otthon is aludni (ha még alszik) és akkor gyönyörködhetnél az alvó arcocskájában. Nálunk ez szuperül bevált. Neki jót tett a társaság, nekem meg az, hogy mehettem érte. :) Szerintem nálatok is beválna. Sok sikert a döntéshez.
2010. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Add be csak fél napra. Anno én is így jártam kis és középső csoportba, mert anyu otthon volt öcsémmel. Az bédet már otthon ettem, és utána otthon is aludtam. Az oviba csak játszani jártam, a reggeli után mentünk be, és nagyon élveztem a gyerekekkel való játékot.
2010. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
miért kell hogy oviba menjen ha szabad megkérdezni, ha te úgyis otthon vagy??
2010. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Gabi66 ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval Miért kell oviba menni? Úgyis megérzi rajtad h nem vagy őszinte. Csak a nagycsoprt kötelező. Ráérnek együtt menni a tesóval,egy vegyes csoportba. Te sokkal többet tudsz neki adni mint az ovónéni akire jó esetben 25 gyerek jut.
2010. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Hát minket nagyon megviselt... Én az első oviban töltött napot végigidegeskedtem, a kicsi meg minden szobába bekukucskált és fájdalmasan fel-felsírt...Kereste a tesót.. A harmadik napon közöltem a férjemmel, hogy kiveszem a gyereket az oviból, mert a nagycsoportosok azzal szórakoztak, hogy ijesztegették a kicsiket azzal, hogy senki nem fog értük jönni...A félnaposság ellen az óvónő azzal érvelt, hogy nem lehet 4 évig hazamenős a kislányom, jobb ha már a kezdetektől a délutáni hazamenetelt szokja meg, nem 6 évesen kell erre rávezetni.


A helyzet ma : nyári szünet van és hiányoznak a barátai és az óvó nénik. Volt rá példa, hogy amikor mentem érte, megkérdezte, hogy nincs semmi dolgom, mert ő még maradna.


Nyugi, minden rendben lesz. Sajnos, mi anyukák nehezen tudjuk megemészteni, hogy rajtunk kívül más is nevelje a kincsünket, de előbb-utóbb "felnövünk" az elengedéshez, ha már ők is felnőttek, hogy elinduljanak... :)

2010. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Az utolsó válaszoló írását megkönnyeztem, mert ugyanez a helyzet, hogyha pl. a mamiéknál alszik nagyon tud hiányozni és hívom sűrűn a mamit, hogy minden okés-e és a kicsi állandóan keresi ilyenkor, ha valami neszt hall lesi az ajtót és kiabál, tehát várja, így neki is nehéz lesz. Na már most az oviban nem tudom felhívni az óvónénit, hogy minden rendben van-e, hogy nézne az ki, így aggódhatok egész nap, mert tudom milyen eleven és a mamiékban maximálisan bízom, ők ismerik tudják mit hogyan stb., és az ovi teljesen más lesz, ott neki kell majd alkalmazkodni, ami nem lesz könnyű gondolom. Ugyanakkor arra visszatérve, hogy miért megy oviba, hát azért, mert nagyon szereti a társaságot és nekem a kicsi és a házimunka mellett nincs sok időm, hogy pl. rajzoljunk, gyurmázzunk, fessünk stb., látom, hogy egyébként már érett az ovira, remélem semmi gond nem lesz. A fél napos megoldáson gondolkodom, mert nagyon ritkán alszik már ebéd után, így ha ott sem fog aludni, akkor szerintem ebéd után hozom majd haza. Remélem hamar megszokjuk az új helyzetet :)
2010. aug. 11. 10:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
óvónéniként végeztem, az már más kérdés, hogy nem tudtam elhelyezkedni, ez most lényegtelen is.Annyit mondhatok, hogy volt egy 3 éves kislány a csoportban(még a gyakorlatok alatt) akinek volt egy kistestvére otthon...hát a kislányt lelkileg tökre padlóra tette, hogy ő oviban van, anyuci meg otthon a kis tesóval.Külön esettanulmányt lehetett volna a viselkedéséről írni, mennyire megviselte a dolog.Mert amúgy is van egy féltékenység a gyerekekben a kis tesó miatt, na ő úgy érezte, mintha már nem is kellene....persze minden gyerek más,és nem mondom, hogy nálatok ez lesz, de előre nem tudod kiszámítani lelkileg hogy fogja érinteni a kislányodat.szóval szerintem készülj fel azért, hogy lehet meg fogja viselni, főleg az elején...
2010. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen ettől is tartok, bár nálunk semmi jele szerencsére a testvérféltékenységnek, nem is volt, még akkor sem amikor a tesó megszületett, sőt a nagyobbik anyáskodik a kicsi felett, de így van nem tudhatom, hogy mit hoz ki belőle, ha elkezdődik az ovi. Mert el van mamiéknál, de az ugye egy-egy nap és nem folyamatos.
2010. aug. 11. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!