Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar aludni délben. Erőltessem vagy ne?Szerintem még szüksége lenne a nappali 1 alvásra,de egyre többször van az hogy nem akar aludni.Ha más már járt így,mit tett?

Figyelt kérdés
Reggel ált. 8kor kel. Ha nem felkeltem.Délelőtt el szoktunk menni sétálni vagy boltba vagy csak ki az udvarra játszani,szóval van friss levegőn,mozog is. Délben vagy 1 fele lefektetem. Ebédelni csak felkelés után szokott mivel délben még nem éhes. De egyre nehezebb elaltatnom. Pedig általában látom rajta hogy álmos. Nyűgös is sokszor ez miatt. De aludni mégsem akar. Én meg már nagyon unom hogy mindig erőltessem hogy aludjon. Ő meg csak nyűglődik . Ez senkinek sem jó. Már ott tartok hogy hagyom az egészet,akkor ne aludjon délben. Este csak 10 felé alszik el. Tudom hogy minél jobban le kell fárasztani,próbálkozom. Van benti trambulinja is,kint is sokat futkározunk stb. Szóval ez a része jobban nem megy. De ha van más tippetek vagy csak elmesélnétek a tapasztalatotokat,azt megköszönném.

2020. nov. 17. 13:27
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
71%
Én ráhagyom a két évesemre. Mindig lerakom, aztán ha kijön, kijön, ha nem, akkor nem. Nekünk ez vált be. Amikor igényli alszik, amikor meg nem, akkor kijön és játszik. Ha erőltetted, szerintem stresszelni fog mindig amikor délutánonként berakod a szobájába.
2020. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Kicsit szellemileg is le kell fárasztani, nem csak fizikailag. De próbáld ki, hogy milyen ha nem alszik nappal. Lehet hogy nincs most szüksége rá, ami persze még változhat később.
2020. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
23%
Te vagy a szülő, az van, amit te akarsz. Elvileg. Gyakorlatilag ma már 10 gyerekből 9 neveli a szüleit és nem fordítva.
2020. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem próbáld meg hogy ugyanúgy lefekteted a sötét szobába de nem azt mondod neki hogy aludni kell hanem beraksz egy mesét amit szeret, ha tényleg fáradt már akkor, csak nem akar aludni akkor az valószínűleg elálmosítja teljesen és elalszik rajta.
2020. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam születése óta nehezen alszik. Most 2 éves már ő is, de én is mindig küzdök vele ebéd után. Én nem hagyom rá, addig beszélek, verset mondok míg el nem alszik.

Unom én is az egész procedúrát, de én is azon az elven vagyok hogy kell még neki az alvás.

Persze nálunk is előfordul, hogy egyszer egyszer kimarad, de ebből még nem akarok rendszert.

2020. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
37%
Mondom én, hogy a gyerek neveli a szülőt. Nézd meg az 1-est! A 2 éves gyerek dönti el, kell-e neki alvás vagy sem. Aztán nem értik, hogy miért sikerül úgy a gyerek, ahogy. Mert nő, mint a gomba, ahogy épp sikerül. Se rendszer, se szokások, se semmi.
2020. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
70%

Ekkora gyereknek szüksége van alvásra és pont. Ha nem tud pihenni kicsit az idegrendszere, nem tudja feldolgozni az aznap történt dolgokat, nem tud megfelelően fejlődni, nem mellesleg kezelhetetlen lesz estére.


Nem mondom, hogy nálunk nem fordult még elő sosem, hogy 1-1 alvás kimaradt, de ez mondjuk 2-3 havonta 1 alkalom, nem rendszer. Az alapvető felállás az, hogy alszanak, bármi van. A 2 éves, a 3 éves és az 5 éves is.

2020. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
81%

1es vagyok. Nem ismered a gyerekem, és a napi rutinjával se vagy tisztába. Ha nem akar aludni, akkor a fejem tetejére is állhatok nem fog aludni. Viszont ha álmos magátol elmegy aludni.

Azért mert én kigondoltam egy időpontot, hogy mikor egyen, akkor leültettem és minden áron enni kell akár éhes, akár nem?

Nekem cserébe nem este 10-kor megy elaludni, hanem 8-kor, és reggelig egy huzamba alszik. Kiegyensúlyozott, jó evő, jó alvó. Az hogy akkor adok neki enni amikor éhes, meg akkor fektettem le amikor álmos, az nem elhanyagolás, vagy a gyerek nevel engem, hanem figyelem a szükségleteit, és annak megfelelően alakítom a napját.

Szerintem meg elég rossz érzés lehet bezárva lenni egy sötét szobába, és az anyukád után sírni, mert baromira nem vagy álmos, és nem akarsz aludni.

2020. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
85%

Az én lánykám is ilyen kora körül kezdte ezt el, egy kínszenvedés volt elaltatni, sokszor nem is sikerült. Nálunk az lett a rendszer, hogy nem kellett aludni, de kb. 1 óra csendes pihenő volt ebéd után.

Vagyis lehetett az ágyban vagy kanapén könyvet nézegetni, halkan zenét vagy mesét hallgatni hangoskönyvről. Ha álmos volt, akkor eközben úgyis elaludt, ha nem, akkor legalább pihent egyet.

Az oviban aztán aludt egyébként, de otthon hétvégén/szünetekben egész nagycsoportos koráig maradt a csendes pihenős dolog.

2020. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
60%
Huhh pontozzatok le mert mese nézést javasoltam álmosítónak, nagyon ördögtől való ám, sok gyereket tönkretett :)
2020. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!