Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar aludni délben. Erőltessem vagy ne?Szerintem még szüksége lenne a nappali 1 alvásra,de egyre többször van az hogy nem akar aludni.Ha más már járt így,mit tett?

Figyelt kérdés
Reggel ált. 8kor kel. Ha nem felkeltem.Délelőtt el szoktunk menni sétálni vagy boltba vagy csak ki az udvarra játszani,szóval van friss levegőn,mozog is. Délben vagy 1 fele lefektetem. Ebédelni csak felkelés után szokott mivel délben még nem éhes. De egyre nehezebb elaltatnom. Pedig általában látom rajta hogy álmos. Nyűgös is sokszor ez miatt. De aludni mégsem akar. Én meg már nagyon unom hogy mindig erőltessem hogy aludjon. Ő meg csak nyűglődik . Ez senkinek sem jó. Már ott tartok hogy hagyom az egészet,akkor ne aludjon délben. Este csak 10 felé alszik el. Tudom hogy minél jobban le kell fárasztani,próbálkozom. Van benti trambulinja is,kint is sokat futkározunk stb. Szóval ez a része jobban nem megy. De ha van más tippetek vagy csak elmesélnétek a tapasztalatotokat,azt megköszönném.

2020. nov. 17. 13:27
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
35%
Igen, elég sokat. Aztán továbbadják, mint megoldást, amikor anyák lesznek.
2020. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
58%
#11 nem egész napos mesenézésről beszélek, miért kell mindig a 2 végletet nézni? Te talán életedben nem néztél mesét vagy csak napi 10 percet?? Amikor mindenért a mese elé van rakva az valóban nem jó, de egy kicsitől semmi baja nem lesz, sőt gyerekkorban kb minden gyerek szerepjátékozik mese alapján.
2020. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
65%
A 2 évesem reggel 9-10 körül kel, délután ~3-tól alszik 5-ig és este 10-kor megy aludni. Majd ha ovis lesz ezt variálni kell de egyelőre nekünk ez így teljesen bevált.
2020. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pipa mert mindenki válaszát tiszteletben tartom. Még mindig nem tudom mi legyen . Talán annyit változtatok a dolgon,hogy reggeli után nem adok neki tízórait így délben tud ebédelni,hátha utánna álmos lesz. Valószínű hogy nem nyomom le az ágyra hogy akkor alvás van és a sötét szobába sem zárom be de azért próbálkozni fogok több dologgal is,amiket leírtatok azok is jók. Mesenézést egyébként próbáltam de valamiért azon nem szokott elaludni.
2020. nov. 17. 14:59
 15/54 anonim ***** válasza:
75%

Az én 2 évesem 6 körül ébred. Mindig. 1 órát alszik ebéd után. Van, hogy 1,5.

Ebéd attól függ mikor ébredt, picit előbb picit később 12 körül. Este mindig 8kor alvás.

Szerintem ebben a korban mind bepróbálkozik, hogy nem akar aludni. Az enyém is beszokott.

Szerintem még kell, hogy aludjanak

Ha te nektek így jó csináld úgy. Csak véleményem szerint minden érdekesebb és ahogy látod, szinte mind próbálkozik, hogy ne keljen

2020. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
22%
Ezek a gyerekek fogják zavarni az ágyban vergődésükkel évekig az ovis társaikat.
2020. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
91%

"Az alapvető felállás az, hogy alszanak, bármi van. A 2 éves, a 3 éves és az 5 éves is."


Ja, hogy a tieiden van egy kikapcsolo gomb? Irigyellek :)

Nekünk a 4 éves jó ha heti egyszer alszik nappal de nincs is igénye rá, nem lesz extra fáradt, nyűgös estére sem emiatt. A 2,5 éves tesója is egyre kevesebbszer alszik napközben.


Gyakoris megmondo emberek helyett mi inkább a védőnőre hallgattunk. Ő azt tanácsolta, hogy nyugodtan engedjük el a nappali alvást ha odáig fajul a dolog, hogy tovább tart az altatás mint maga az alvás utána.

2020. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
82%

"Te vagy a szülő, az van, amit te akarsz. Elvileg. Gyakorlatilag ma már 10 gyerekből 9 neveli a szüleit és nem fordítva."


Várlak szeretettel nagyokos, gyere és altass. De úgy, hogy aztán ne legyenek fenn késő estig (mert ha esetleg nagy nehezen elszanak akkor ez van).


Ha gyerek nem akar aludni mert nem álmos, akkor a fejedre is állhatsz, csak szólok!


Fel kéne fogni, hogy nem minden gyerek alvás igénye egyforma.


Van aki már 2-3 éves kortól nem alszik nappal. 30 éve voltam ovis de emlékszem, hogy akkor is voltak már akik nem aludtak. Nem mindenki egyforma!

2020. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
91%
Az én lányom bölcsibe aludt ebéd után mint a kislánnyal,itthon hétvégén meg nem ,viszont este 7-8óra között meg elment aludni azonal és reggelig aludt.
2020. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
90%
Nem semmi, hogy vannak olyan szülők, akik lenézik meg ekézik a másikat, mert nem alszik már a gyereke délután... ilyenkor jobbnak érzitek magatokat, vagy mi?
2020. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!