Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar aludni délben. Erőltessem vagy ne?Szerintem még szüksége lenne a nappali 1 alvásra,de egyre többször van az hogy nem akar aludni.Ha más már járt így,mit tett?

Figyelt kérdés
Reggel ált. 8kor kel. Ha nem felkeltem.Délelőtt el szoktunk menni sétálni vagy boltba vagy csak ki az udvarra játszani,szóval van friss levegőn,mozog is. Délben vagy 1 fele lefektetem. Ebédelni csak felkelés után szokott mivel délben még nem éhes. De egyre nehezebb elaltatnom. Pedig általában látom rajta hogy álmos. Nyűgös is sokszor ez miatt. De aludni mégsem akar. Én meg már nagyon unom hogy mindig erőltessem hogy aludjon. Ő meg csak nyűglődik . Ez senkinek sem jó. Már ott tartok hogy hagyom az egészet,akkor ne aludjon délben. Este csak 10 felé alszik el. Tudom hogy minél jobban le kell fárasztani,próbálkozom. Van benti trambulinja is,kint is sokat futkározunk stb. Szóval ez a része jobban nem megy. De ha van más tippetek vagy csak elmesélnétek a tapasztalatotokat,azt megköszönném.

2020. nov. 17. 13:27
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%

Az én 2 évesem sem akar :(

Ugyanez a bajom nekem isis, 7-8kor kel, és du. nem akar aludni, de 4 körül már nagyon fáradt, de aztán meg ha alszik 18ig utána meg este nem akar.

2020. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
24%

"Várlak szeretettel nagyokos, gyere és altass."


Meg tudnám csinálni. Azt, hogy te nem, az a te problémád. 3-at felnevelek, és képzeld, 2 évesen nem teszem fel a kérdést, hogy akar-e aludni, mert nem opció.

2020. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
Na,ez a nap is szörnyü volt altatásban. Reggel 8 után keltettem,de mire észhez tért fél9 is elmúlt. Persze délben nem akart aludni. Fél2 re aludt el. Fél 4után megintcsak keltettem mert már késő volt. Este 23:20kor aludt el. Nem jó ez így.
2020. nov. 18. 00:06
 24/54 anonim ***** válasza:
75%

#22: csak a szád jár, dehogy tudnád. Attól még, hogy a tiéd aludt más gyerek más. Ha nem álmos akkor fejedre is állhatsz.

Tudod van amiben a szülő dönt: adok edesseget vagy sem, megyünk játszótérre vagy sem stb. Sőt, ha alvás téma: én döntök mikor keltem vagy épp hagyom aludni.

Igen, ezekben és sok mindenben dönthet a szülő.


Az elalvásban nem dönthet a szülő, az nem rajtunk múlik. Minden gyerek más, védőnő is megmondta, hogy a gyerekek egy része 2-3 éves kora után nem alszik délután.

2020. nov. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
75%
#23 nálunk kb pont ugyanez volt. Tök felesleges szenvedni délután altatni. Hogy aztán este is szenvedj.
2020. nov. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező vagy ne hagyd aludni Reggel 8 ig keltse fel reggel7 kor és akkor elfáradhat 1ig vagy ne altasd délután egyáltalán vidd ki levegözni ,aztán 7kor ki fog dölni magától .az a baj hogy sokáig alszik nem fárad el teljesen időre mikor aludni kéne .késő délutánra fárad el és hagyod aludni mikor már inkább nem kéne hogy aludjon mert mire felkell este lesz utána nehezebben fárad el te meg addigra fáradsz el .
2020. nov. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Mivel tegnap nagyon későn aludt el,most hagyom aludni ameddig akar. Délben-1 felé max lerakom hogy akar-e aludni,ha nem akkor nem erőltetem.Holnap reggel viszont felkeltem 7 kor hátha tud aludni délben.
2020. nov. 18. 07:22
 28/54 anonim ***** válasza:
23%
24: ha kötelező csendben feküdni a sötétben 2 órát, és ezt kivétel nélkül az élete minden egyes napján meg kell tennie, akkor elalszik. SZoktatás kérdése. Ha azt csinálhat, amit akar, akkor nem alakul ki szokás. Nem a szám jár, csak közöltem, hogy a TE felelősséged, hogy a gyereked nem alszik, és ez köztudottan káros az egészségére. Fáj? Elhiszem, hogy fáj. Ettől még igaz.
2020. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

28

Jaj dehogy alszik ettől egy gyerek. Oviban nekem is kötelező volt, mégsem aludtam soha. Van olyan gyerek, akinek jó az alvókája, van, amelyiknek nem.

2020. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

#26: ez nekünk 2 évesnek bevalt, de 4 éves így se alszik (simán fentvan minden nap 07-tol 21ig kb, és nem álmos előbb, napközben sem)


Kerdezo: szerintem ne hagyd aludni reggel csak mert későn feküdt. Lesz egy nyűgös délelőtt legrosszabb esetben és akkor alszik talán kora délután.

2020. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!