Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Van 2 lányom. Az egyik 5 éves, a másik pedig 2.

Egyedül nevelem őket, az apjuk másik nővel lakik, akinek szintén van egy 3 éves lánya.

Az a helyzet, hogy mióta szét mentünk az apjukkal elég szűkösen élünk, illetve szörnyű anyának érzem magam, mert egyszerűen nincs idegzetem a két gyermekemhez. Ugye az anyagiak sem kedvezőek, mivel csak gyes+ családit kapok, meg a gyerektartás, ami szintén nem egy nagy összeg.

Rengetegszer megfordul mostanában a fejemben, hogy oda adnám őket az apjuknak. Elég jó fizetése van, illetve türelmesebb ember, mint én.

Viszont a családom (amint elkezdem mondani, hogy lehet jobb lenne nekik az apjukkal) , egyből elkezdenek lehordani mindennek, meg h milyen hülye lennék, meg felelőtlen mert h a gyereknek az anyja mellett a helye, stb stb stb.. velük élünk, viszont nem igazán segítenek, hogy könnyebb legyen a kicsikkel az életünk. Sem anyagilag, sem máshogy. ( A vírus helyzet niatt nem tudok dolgozni jelenleg, ezelőtt dolgoztam és jobb volt a helyzet)

Szóval ti mit tennétek a helyemben.? Kezdek belefasulni. Rohadt szar anya vagyok.....



2020. nov. 17. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kövezlek meg. Sajnálom a kialakult helyzetet.


Én nem tudnék "lemondani" a gyerekeimről. Biztosan leülnék apukával, leülnék a családdal átbeszélni, ki hogyan tud segíteni. Apuka több gyerektartással, vagy segítsen be megvenni a gyerekek ruháit pl. A család tud e segíteni vigyázni a kicsire amíg dolgozom.. De ez csak is a saját véleményem.

Azt,hogy Te mit csinálj nem mondhatom meg, mert nem vagyok a Te cipődben.

2020. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg osztott felügyelet? 1 hét itt, 1 hét ott?
2020. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Sajna nem tudtam ezt megbeszélni az apjukkal, mert nem hajlandó többet fizetni. Állítólag én szerinte elverném a pénzt, holott mióta nem dolgozom magamnak semmit nem veszek. De szó szerint semmit... A családom pedig egyszerűen nem hajlandó segíteni. Ezt nyiltan megmondták, hogy ez az én gondom nem az övék...



2. Sajna kivitelezhetetlen, messze lakik az apuka, meg az nem lenne jó a kicsiknek, ha hetente ugrálnának ide oda, és nem lenne állandó otthonuk :(

2020. nov. 17. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Jartam a cipodben, 2evig tartott a penzem, utolso pillanatban ismertem meg a parom, aki jomodu es segitett. Nem tudom mi lett volna ha nem jon az eletunkbe, de jott

(Voltak mas udvarloim de vele ereztem a szikrat, teljesen fuggetlenul az anyagiaktol)

De nekem meg sem fordult a fejemben ez elott sem hogy akar az apjuknak is odaadom oket. Ameddig birod, tarts ki, kerj segitseget onkormanyzattol, munkat fb csoportban, van megoldas, kell lennie.

Az meg h turelmetlen v frusztralt vagy veluk, normalis ebben a helyzetben es valtozni fog pozitiv iranyba, amint nem a napi megelhetesen porogsz majd. Kitartas es sajnalom:(

2020. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz dolgozni?
2020. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!