Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Buta a gyerek ha nem szeret...

Buta a gyerek ha nem szeret kirakózni?

Figyelt kérdés

Ma olyan rosszul esett az egyik anyuka véleménye, vagyis egy mondata.

Beszélgettünk, és szóbajött, hogy az ő fia 3,5 évesen 80 db-os puzzlet rak ki.


Mikor én mondtam, hogy az én fiam egyáltalán nem játszik vele, van neki több is, de nem köti le. (Legózni viszont szeret).

Akkor azt mondta, hogy ,,attól, hogy gyengébb szellemi képességű, még lehet jó ember, ne aggódjak,,


Szóval burkoltan, de kb butának nevezte a fiam.


Nem érzem, hogy buta lenne a fiam azért, mert épp a kirakó nem érdekli.


2020. nov. 17. 22:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
En szerettem kirakozni, erdekes modon dyscalculiam van, (matek nehezseg) Viszont 2 nyelvet beszelek es diplomam is van ovodai pedagogiabol. Rengetek fejleszto jatek van amit gondolom a fiad is jataszik. Kulonben is tobb fele inteligencia letezik (ha tudsz angolul olvass bele google-n "howard gardner multiple intelligence"
2020. nov. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet kaptam, mert nem beszélt 2,5 évesen, közölte velem a rokon, hogy nem baj, nem kell mindenkinek diploma, megtalálja a boldogságot majd szakmunkában.


Ott helyben meg tudtam volna ütni, annyira átérzem az egészet. Egyébként a gyerekemnek átlag feletti iqja van(bár ő szeretett kirakózni, sőt imádott, de pl a legóhoz, mint a másik intelligenciát mérő játék) hozzá se tudott szagolni.


Mellesleg aki mondta, az 8 általánost végzett női szabó, bolti eladó, aki tanulási nehézség miatt nem tudott többet elvégezni. Nem hiszem, hogy csak diszes, olyan lassú az egész nő.


A kirakó csak mutatHAT magasabb iqt, ahogy az összes többi játék, leginkább együtt érnek valamit, ha minden gondolkodást igénylő játékban és tevékenységben jó egy kisgyerek, akkor mutat magasabb iqt. Magában nem.


Az egy beképzelt, komplexusos, tájékozatlan ember volt, akitől ezt a véleményt kaptad. Persze minden anyukának a saját gyereke a legszuperebb, de lenézni és lekezelően nyilatkozni a többiről..


Ráadásul ilyen kis korban, mikor semmit sem ér az egész(bocs, de tényleg), ha egy egy terület jó, tudom közhely, de hamar behozza a többi, plusz ilyenkor valamelyik másik terület szokott gyengébb lenni..


Pár hete volt nálunk megint ilyen, hogy tesóm megszólalt a lányom játékára, hogy "nahát, nem is annyira buta" a gyerek előtt, hú, ilyenkor aztán nagy indulat támad az emberben, pláne mivel a tesóm iqja is csak 104.


Ja és nem burkoltan nevezte butának, hanem kimondta, hogy gyengébb szellemi képességű. Tudom, hogy nem ismerlek, de ha a gyereked legóból épít, biztosan nem buta. A fantázia a magas iq egyik ismertetőjegye, a kirakóhoz az nem kell, de hogy egy halom kockát autónak vagy nem tudom mit építnek lásson, ahhoz szükség van rá, plusz térlátásra, megkülönböztető képességre(részletfigyelés), hogy a kisebb nagyobb darabokat helyesen alkalmazza, a jó formákat jó helyre rakja.. Szóval aki szeret legózni, megnyugodhatsz, hogy okosabb fajta. Az is, aki csak rajzolni szeret, se legó, se kirakó nem érdekli és az is, aki egy gondolkodást, kreativitást igénylő területen jól teljesít, már okos:)

2020. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Edes istenem h te milyen sötét vagy mondtam volna es elksozontme volna tőle
2020. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
fhu de utálom az ilyen öntelt idiótákat... ne aggodj ennek semmi igazság alapja nincs. Ugyan úgy lehet űrhajós meg bármi. Biztos sokmindent meglehet mondani milyen felnőtt lesz a gyerekből a viselkedése alapján de hogy buta lesz az még biztosvagyok benne hogy nem itt dől el.. lehet művészi beállítottságú lesz azért nem érdekli vagy ahogy mondtad nem köti le. Én sem kirakóztam soha sőt legózni is alig mégis gyorsan ment a tanulás meg nem tartom magam butának😀
2020. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!