Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikulás? Örültetek annak,...

Mikulás? Örültetek annak, hogy volt, és boldogan emlékeztek vissza? Érdemes ebbe belemenni?

Figyelt kérdés

Én emlékszem, hogy én mindig izgatott voltam, és szerettem ezt az egészet, amikor én már tudtam, de az öcsém nem, ugyanúgy kutattam vele a Mikulás után.

Viszont hallottam, hogy van akinél elég visszásan sült el. Ezért se tudtam eldönteni még, hogy legyen e nálunk vagy sem.

Most lett aktuális, mivel most már olyan nagy, hogy felfogja ezeket.

Nektek milyen volt? Szerettétek? Nem szerettétek?



2020. nov. 19. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Én szerettem, mivel szerettem a csokit 😀 nem is értem. Hogy sülhet el ez visszásan?
2020. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez egyik lány barátom, tök lesokkolódót, és baromira rosszul eset neki, hogy a szülei hazudtak neki. Neki ez jött le ebből. Nem tudom, hogy ő az a kis % aki ilyen, de amúgy a legtöbb gyereknek meg jól esik.

Ezért tartom ezt a kis közvélemény kutatást. 😃

2020. nov. 19. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk sosem volt "nagy ügy" belőle: egy csoki és annyi. Soha nem éreztem, hogy kimaradtam volna bármiből is. Teljesen nem ignorálnám, de nem is adnék extra ajándékot miatta, úgyis nemsokára karácsony.
2020. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jaj az kimaradt, hogy nálunk nincs Jézuska vagy mi. A télapó jön(ne) karácsonykor.
2020. nov. 19. 10:38
 5/21 A kérdező kommentje:
Illetve nem az a lényeg, hogy mit és mennyit kapott, hanem a körítés.
2020. nov. 19. 10:39
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Hát nekem a nővérem katolikus iskolába járt. Elsőben közölték velük, hogy a megváltó senkinek sem ad ajándékot 😒 nyilván nekem is elmondta. En akkor 4 év körül voltam, szóval nincs olyan emlékem, hogy 8 évesen rádöbbentem, hogy hazudnak. De azért 10 emberből 9 nem jár pszichológushoz emiatt az biztos. Nyugodtan csempesszetek neki ajándékot a fa alá vagy cipőbe vagy bárhova.
2020. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
97%
Én személy szerint nagyon szerettem kicsiként. Mikor anya elmondta az igazat, akkor az összesről elmondta, tehát Jézuska, hústvéti nyuszi, fogtündér stb. Egyáltalán nem akadtam ki, úgy voltam vele hogy az ajándék attól még ajándék. Meg valahol kicsit jobban is esett, hogy olyantól kaptam ajándékot akit szeretek, nem pedig egy fura szakállas bácsitól :D
2020. nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért érdemes neki kis ajándékot csempészni a csizmájába, aranyos szokás.
2020. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Én nagyon szerettem várni a Mikulást (ami a szüleimnek eléggé gondot is okozott, hogy mikor csempésszék be a csokit) és utáltam azon okoskodó ovis társaimat, akik megpróbáltak meggyőzni a nemlétezéséről. Szerintem ha valaki ezt úgy fogja fel, hogy "hazudtak" a szülei, ott van valami defekt. Én később is - amikor már lelepleződött a dolog - szívesen játszottam tovább, pl. direkt kértem a "nyuszit", hogy rejtse el a kertben az édességeket, mert az sokkal izgalmasabb!
2020. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a Télapó segédjei jönnek hatodikán, elmeséltük, hogy Szent Miklós legendájából alakult ki ez a hagyomány (koruknak megfelelően). Kevésbé hazugság, hiszen tudják az igazi történetét a dolognak, segítők pedig mi is lehetünk az apukájukkal. 😊


Karácsonykor egymást ajándékozzuk, mert Jézus annyira szeret bennünket, hogy ő a szülinapjára nem magának, hanem nekünk kér ajándékot.

2020. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!