Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnánk az ilyen...

Hogyan tudnánk az ilyen szituációkat kezelni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
2 éves kislányunkról van szó. Ha pl leesik valami, azt csak az anyuka veheti fel. Ha megpróbálja az apuka, abból óriási hiszti kerekedik, újra ledobja, és addig nem nyugszik, míg nem anya veszi fel. Ha szomjas, csak anya adhat inni. A kabátot csak apa adhatja fel. Nem mindig van így, időnként jön csak rá ez a dolog, semmi előzménye nincsen.
2020. nov. 25. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Itt kezdődik a fejre növés. És akkor mi lesz, ha nem teljesül az akarata? Sír? Meddig? Két percig. Nagy dolog. Majd abbahagyja.
2020. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha újra ledobja, akkor ott marad az a valami, ha nem iszik, amikor más adna neki, akkor szomjas marad.
2020. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem 2 percig sír, és nem marad annyiban, ha senki nem veszi fel a leesett dolgot.
2020. nov. 25. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

2 évesnek már van saját akarata és mint látható próbálgatja is meddig mehet el. Ha úgy táncoltok ahogy ő fütyül akkor ne sok jóra számítsatok. Ez csak rosszabb lesz. Mivel ezek annyira jelentéktelen dolgok, színtiszta hiszti az egész. A hisztinek pedig nem szerencsés engedni.

Ledobja szándékosan a holmiját? Biztos hogy nem venném fel. Nem vagyok cseléd, ezt neki is meg kell tanulnia. Akkor ott marad.

Inni fog ha valóban szomjas, ezek szerint mégsem eléggé az. Akkor majd kap később.

Legyetek következetesek.

2020. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom nem sokára lesz két éves. Újonnan az a szokása, hogy ha vmi leesik a földre, mi vegyük fel. Persze ő is fel tudná. Ha nem teszünk ennek eleget, jön a hiszti. Márpedig nem vesszük fel helyette. Amióta nem az van, amit ő akar, jobb a helyzet hiszti terén, még ugyan balhézik, de már hamar abbahagyja, előbb-utóbb leszokik erről. A lényeg, hogy ne hagyjuk, hogy az legyen, amit ő akar.
2020. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 25. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak ilyen dolgok a két éves fiammal, de nem hagyom magam. Én nyugodtan mantrázom neki, hogy pl apa is fel tudja rád adni a kabátot épp olyan jól mint anya. Néha hosszabb az ellenállás, máskor rövidebb. De én ennek nem engedek teret.

Ma pl vagy plusz 15 percet ült a fürdőkádban mert nem volt hajlandó a helyére rakni a játékokat. Az utolsó pillanatig húzta mikor már mondtuk neki, hogy jó akkor holnap este nem lesznek játékok a vízben. Ha nem szedte volna össze őket a vízből akkor mi be is tartjuk ezt.

2020. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy ne hagyjuk, hogy az legyen, amit ő akar."


Részben jókat írtak páran, azonban amit idéztem valakitől innen, az egy féligazság, a helyzet tekintetében.


Dackorszakban van a gyermeked, ilyenkor a következetesség fontos, csak éppen nem akárhogyan, hanem kompromisszummal, ugyanis az éntudat ekkor kezd érni, ez együtt jár pl az akarata próbálgatásával.


A kompromisszum alatt ez esetben azt értem, hogy van, amit kifejezetten meg kell tiltani számára

és van, amit kifejezetten engedni neki.

Neked, szülőnek kell eldöntened, mit engedsz neki és mit nem.


Ha csak tiltás érné, gátolnád a fejlődését ezáltal.

Ha meg folyton engedékeny volnál, vagy nem elég következetesen tiltanál, amikor tiltasz, AKKOR IS gátolnád a fejlődését ezáltal.


Az arany középút a megoldás. Engedd, hogy kibontakozzzon abban, amit megengedsz neki a hely, idő, módszer, eszköz stb függvényében! De azt mindig akkor, ott és olyan módon, mindig engedd meg neki!

Valamint következetesen mindig tiltsd meg neki, amiről úgy véled, hogy tiltani kell, mindig adott módon, helyzetben és időszakban.

2020. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!