Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok minőségi mesekönyvet...

Tudnátok minőségi mesekönyvet ajánlani, mert már annyi sokra kiadtam a pénzem, de alig volt jó köztük?

Figyelt kérdés

nagyon sok rossz mesekönyvvel találkoztam. Kezdjük ott hogy a filmes mesék mint a verdák, disney mesék mesekönyvei mind pocsékak tartalmilag, bár ott legalább szép a grafika. Akkor vannak olyanok, amikben még a grafika is csúnya, a szereplők rondák, érthetetlen elnagyol grafikák, érthetetlen pózok, sok rossz mese, azok amik tanítani akarnak valamit, olyan szájbarágósak hogy semmi élvezet nincs bennük. Játékosat, igazi irodalmi alkotásokat keresek, melyeknek van élvezeti értékük, tartalmasak, esetleg világhíresek, kiállták az idők próbáját, igazi olvasványélmények, esetleg viccesek, de minőségiek.

pl.Beatrix Potter meséi, Vidám mesék, Gőgös Gúnár Gedeon, Marék Veronikai egyes könyvei, mint a Laci és az oroszlán, külföldi szerzőtől a vidra vili vicces volt és volt csattanója. Sok használt angol mesekönyvünk van és azok között sok fantasztikusat látok, de alig találok ilyet a magyar polcokon.



#jfj
2020. nov. 30. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Csukás István bácsi könyveit jó szívvel tudom ajánlani, szerintem Ő igazán csodálatos író volt.
2020. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Sicc pl. De a Disney hangoskonyvekhez mellékelt mesekönyvek most mind tartalmilag mind képekben nagyon szépek. És hat ott van hozzájuk a hangos könyv része is.
2020. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

100 magyar népmese

Illetve a Benedek Elek mesék nagyon jók

2020. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Magyar szerzők közül Lázár Ervin (pl. A négyszögletű kerek erdő, A manógyár) és Janikovszky Éva (pl. Ha én felnőtt volnék, Már megint) könyveit tudom ajánlani, főleg a régebbi kiadásokat, Réber László illusztrációival, nagyon szellemes, nyelvileg is leleményes könyvek.


Külföldiek közül nálunk otthon nagy kedvenc Gilbert Delahaye Márti (régebbi fordításban Marika) sorozata, tanulságos, de nem szájbarágós történetekkel és gyönyörű illusztrációkkal.

2020. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi idős a gyermek?

A fentieken túl én még ajánlanám neked Janikovszky Évát, Lázár Ervint, Gazdag Erzsit, Marék Veronikát.

2020. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát janikovszkytól megvettem a te is tudod könyvet, mert beleolvasva jónak tűnt meg tetszett hogy van benne sok grafuika, de valójában annyira hosszú és élménytelen, hogy alig bírtam végigolvasni, a gyereket nem érdekelete egyáltalán és úgy érzem mégegyszer nincs is kedvem a kezembe venni a könyvet.olyan könyvet szeretnék, amit van kedvem mégegyszer a kezembe venni. pl. a Nem alszunk el könyvet én is és a gyerekeim is többször olvastuk már, mert nagyon vicces, a vidra vili első könyve is nagyon vicces és szuper a grafika. Tudom sok szülő nem szereti, de nekünk tetszett a ki kakilt a fejemre c. könyv is.
2020. nov. 30. 15:16
 7/14 A kérdező kommentje:
az a baj a régi írók könyveivel, hogy sokszor nem reflektál a gyerekek mai életmódjára régimódi, miközben nincs is olyan nosztalgikus hatása sem...
2020. nov. 30. 15:17
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tetszenek a régebbi korok írói, akkor próbálkozz kortárs szerzőkkel. Lackfi János, Berg Judit, Bartos Erika, Varró Dani.
2020. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

A vicces vonalon ajánlom Dániel Andrást, ha még nem próbáltátok. Klasszikusabb mesék közül Fésűs Éva rövid mesés gyűjteményeit. Az említettek közül mi is szerettük Lázár Ervin (A Négyszögletű kerek erdő fantasztikus, bár úgy látom nálad még kisebb a gyerkőc, az inkább 6+-os), Csukás István, Berg Judit, Varró Dani könyveit. Gimesi Dórának is vannak szép meséi, szintén kicsit nagyobbaknak.


Egyébként szerintem óriási a választék színvonalas gyerekkönyvekből is, amellett hogy tényleg sok a nagyon rossz. Ajánlom a könyvtárat kísérletezésre, úgy könnyebb kiválasztani, hogy mi az ami valóban bejön.

2020. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Varró Zsuzsa - Áfonyka
2020. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!