Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek mostanában kezdett el...

Akiknek mostanában kezdett el beszélni a kisgyereke, van olyan köztetek, akiknek a gyerek első szavai között szerepelt valami járvánnyal kapcsolatos kifejezés (pl.maszk)?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

16 hónaposom 11 hósan mondta ki az elsőbszavát, 15 hósan bőven 100 fölötti szókincse volt már, akkor kezdte használni a maszk szót is.

Amúgy mást nem ezzel kapcsolatban, mivel itthon ez nem központi téma, nem hall erről# max pár szót

2020. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de mi nem is beszélünk erről lépten-nyomon. Olyan szavakat használ, amiket milliószor hallott születése óta. Apa, anya, ott, szék, így, ülj le stb.
2020. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szokásos slágerszavak szerepeltek először: apa, labda, baba, lámpa
2020. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*és még most se mondja, 21 hónapos
2020. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, maszk, vírus, ezeket mondta, itthon sokat hall erről, mondjuk ő 3 évesen kezdett beszélni, egy másfél évesnek gondolom nem ezek az első szavai, hanem a szokásos.
2020. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
15 hosan 100fölötti szókincs 🤣🤣🤣 kérlek mesélj még
2020. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
6-os a legkevésbé sem izgat a véleményed, és nem kívánom bebizonyítani, de örülök, hogy jó kedved lett tőle
2020. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

6

én is ismerek ilyen gyereket, nem is egyet..



Lányom pont a másik vèglet

2,5 évesen most kezdett beszélni, így a maszk is az első 50-ben benne van

( 50 -70 plusz szó 3 hét alatt)


Mást szerintem nem is tud a vírusról.

Neki a maszk az a vásárláshoz kötődik..

Ha itthon szerepjátèkozik is eltakarja az arcát.


Egyszer volt téma, hogy kiért nem jön idén személyesen a Mikulás

2020. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
3 éves, a maszkot maksz-nak mondja :D
2020. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
6-os a lányom két nyelvű, 17 hónapos korára 240 szóig számoltam egy nyelven az aktív napi szinten magától használt szavait, amiket amúgy hármasával fűzött össze. A másik nyelvet én nem nem is számoltam. Nem zseni, egyszerűen nem egyformán fejlődnek. Aki látta hallotta, az le volt döbbenve. Nekem meg az volt a szokatlan, mikor vele egy idős gyerekek alig mondtak valamit, ha egyáltalán és érteni se lehetett idegenek számára. Attól meg nem szóltam le senkit, meg nem gondoltam, hogy baj van velük vagy a szüleikkel. Mindkettő normális. Annak, hogy ennyit beszél az az előnye, hogy hamar bele tudtam látni a fejébe nálunk nem volt hiszti amiatt, hogy nem tudta megértetni magát. Cserébe egy perc csend nincs, ha itthon van - és a járvány miatt mindig itthon van - pedig nagyon tudom (tudnám) élvezni a csendet.
2020. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!