Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet visszaszoktatni...

Hogyan lehet visszaszoktatni a saját ágyába?

Figyelt kérdés
2 éves gyerek, mindig is a saját ágyában aludt, a saját szobájában. Most már kb 3 hónapja nem hajlandó. Csak és kizárólag velünk akar aludni, de így mi nem alszunk. Én is már dolgozom, szükségem van alvásra. Ő sem alszik jól velünk, mindenre felébred, ha iszik valamelyikünk, wcre megyünk, forgolódunk, megigazítjuk a takarót, vagy ha az utcában valahol ugat egy kutya, szóval mindenre megébred. Komolyan nem tudok már jobb megoldást, mint a sírni hagyást, annyi mindent kipróbáltam. Hogyan szoktassam vissza? A saját helyén mindig nyugodtan aludt, néha kelt fel inni egyszer, de általában aludt este 8-tól reggel 6ig. Ráadásul elaltatni sem lehet olyan könnyen, hisztizik meg mindenféle játékot kitalál, csak hogy ne kelljen aludni.
2020. dec. 1. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
És azt nem próbàltátok, hogy elalszik nálatok és átviszitek utána a saját ágyába? Fel kelne rá?
2020. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azonnal amint hozzáérsz, hogy felvennéd.
2020. dec. 1. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Őszintén szólva, nem tudom. csak egy tipp: csere?! átviszitek magatokhoz, aztán onnan átszivárogtok a gyerekszobába? hátha beválik...
2020. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

A kérdés, MIÉRT változott meg, ha eddig jól aludt a saját helyén???? Vagy rosszat álmodott vagy megijedt valamitöl és nem érzi magát biztonságban.

Meg lehet próbálni, hogy egy ideig te ott alszol az ö szobájában vele, akkor visszakapja a biztonságérzetét és idövel megint problémamentes lesz az alvás.

2020. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy nem a gyerekszobába, gondolom ott nem francia ágy van:) hanem nappaliba nem tudtok átmenni ti aludni, amíg vissza nem szokik a sajátjába?
2020. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valami nagyon régi emlék jut eszembe. 2 éves volt a fiam, mikor az udvari fronton kapott egy "saját" szobát. Addig is másik szobában aludt, de onnantól kapott sajátot, és a teljesen csendes udvari oldalon. És éjszakáról éjszakára fölébredt nagyon sokáig.


Az ágycserés kommandózás bejött, és mi ebben csak azt az egyetlen magyarázatot tudtuk találni, hogy az összes többi szoba ablaka a kivilágított, zajos, autóforgalmas főútra nyílt. Az ő újonnan kialakított saját szobája a teljesen csendes, kukksötét udvarra.


Nem lehet, hogy valami ilyesmi történt nálatok is? Kijárási korlátozás, körülmények megváltozása, stb?

2020. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 14 éves koromig az anyukámmal aludtam (a szüleim elvaltak így volt hely az ágyban)
2020. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kb ilyen idösen kezdett a gyerek éjjel sokszor felijedni és utána nem tudott visszaaludni, egész addig, amíg nem költöztem át az ö szobájába, akkor idövel megint rendesen tudott aludni.

Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy este elalváskot ott voltam mellette a szobában, utána kimentem tv-t nézni, az apjával beszélgetni, stb, de utána a gyerek szobájában aludtam egész éjjel. Ha kicsit megébredt, akkor szóltam hozzá, hogy ott vagyok, vigyázok rá, aludjon nyugodtan tovább. Eleinte sokszor megébredt, aztán egyre kevesebbszer, és végül teljesen leszokott erröl.

2020. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk a miértet, egyszerűen nem akart ott lenni. Nem változott a környezetében semmi. Ugyanúgy van a szobája is és a korlátozások sem változtattak az eddigi életmódunkon semmit.

Ha kimmennék, amikor ő ott van, akkor jön utánunk egyből, ha aludt és úgy megyünk ki, akkor felébred és megint utánunk jön. Aludtam (volna) vele a szobájában, de mondja folyamatosan, hogy "ott alszunk" és mutat a mi szobánkra.

2020. dec. 1. 20:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mutatott a fiam, hogy nem jó ott, menjünk hozzánk. Betelt a pohár, és nem engedtem. Első nap vagy 1,5orat ordított. De rajott h akkor is a szobájában maradunk. Úgyhogy egy kevés ideig vele aludtam, ő a kiságyban, én szivacson a földön. Utána mindig kimentem, ha elaludt. Ha sírt mentem, és befekudtem hozzá, majd ha visszaaludt megint a saját helyemre... Stb. Lassan 2,5 éves lesz. Most jelenleg alig ébred éjjel, remélem így marad. Kitartást!

Ja, és mikor sírt sokáig, mindig mondtam neki, hogy megertem, és tudom mit szeretne, de akkor is meg van a saját helyed, itt kell aludnod. Ha egész éjjel sírsz, akkor is itt maradunk,mert együtt senki se pihenő ki magát. Még éjjeli fényt is vettünk direkt.

2020. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!