Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan gyerekkel, aki lusta enni?

Figyelt kérdés
A lányom 22 hónapos és egyszerűen nem hajlandó enni normálisan. Azt vettem észre, inkább lusta egymaga enni, ha én etetem, megeszi, de amúgy nem, vagy csak csipeget. Pedig ügyesen eszik már kanállal, villával. Egy majd kétéves gyereket tényleg nekem kell etetnem?

2020. dec. 10. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Ezt neked kell eldönteni. Én megetettem a saját gyerekem.
2020. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Ha éhes úgy is eszik majd. Rá kell hagyni. Ha elkezdene fogyni, az sem "baj", legalább kiderül idejében hogy valami betegségben szenved.
2020. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok megetetni, de szerintem ekkora gyereknek már illene egyedül ennie.
2020. dec. 10. 20:18
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért vagy kénytelen? Az én húgom is eljátszotta ezt, 3 hétig alig evett napi szinten pár darab kekszet, majd utána helyrejött és újra el kezdett enni. Nincs ebben semmi különös, nem kötelező ilyenkor leerőszakolni a kaját a torkokun.
2020. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Egyéni döntés. Én megetetem a 4.5 éves lányomat is, ha szükséges. Inkább, mint hogy ne egyen.

Volt már egyszer, hogy stagnált a fejlődése (fél évig 1.5 évesen nem hízott!). Szóval ezt nem fogom megvárni.

Így is hónapok óta 17-18kg közt van, olyan keveset eszik. Kicsit ingadozva hízik. Inkább odafigyelek és megetetem.


De ő az esetek nagy részében legalább eszik magától.


( van egy kis probléma vele, sokszor nem is lenne képes enni, nem fejteném ki)


De ha teljesen egészséges a gyerek, azért tennék egy próbát, hogy "anyának most mosogatni kell, fáj a keze, akármi... Hátha enne.)

2020. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

5, összetenném a két kezem, ha "csak" 17-18 kg között stagnálna az 5,5 éves 116 centis lányom 😂

De csak 15 kg.

Őt sose lehetett megetetni, ha nem akart, márpedig nem akart. Két falat és szájzár. Elengedtük, mivel úgyse használ semmi.

2020. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már több hónapja ez van. Eddig azt csináltam, hogy nem erőltettem, gondoltam, majd ha éhes lesz, úgyis eszik. De továbbra sincs változás. A védőnő javaslatára adom neki a béres cseppet, mint étvágy javító, de hiába. Éjjel meg felkel többször enni (tápszeres még). Amúgy egészséges, nincs semmi baja, nem is sovány, úgyhogy bízom benne, hogy ez vmi átmeneti dolog nála.
2020. dec. 10. 22:16
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

5ös vagyok. Nem akarlak elkeseríteni, de a húgom lánya már 4.5 éves, és még mindig nem eszik! Csak a kakaót issza főleg... Már a múltkor az orra vére is elindult C vitamin hiány miatt :(. (doki mondta, hogy az a baja).


Eleinte a tápszert ette, utána meg a kakaót. Máig..


Kis csontika. Szóval van ilyen, hogy nem jön meg az étvágy.

(dokihoz nem vitték/viszik).

2020. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem tömném. Valòszìnűleg nem annyira èhes, mint amennyire te etetnèd.
2020. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy egészséges, nincs semmi baja, nem is sovány, úgyhogy bízom benne, hogy ez vmi átmeneti dolog nála."


De akkor eleve miért erőltetnéd?

Legyen duci? Az miért jobb?

Ha most ilyen jól hasznosít, többel simán lehet elhízás a vége.

Ott ahol beteges és/vagy nagyon sovány, érthető az aggodalom, bár tapasztalat, hogy ott aztán végképp nem tehetsz semmi.

2020. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!