Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednem kellett volna, hogy...

Engednem kellett volna, hogy az 5 éves gyerek válasszon ajándékot karácsonyra a barátainak?

Figyelt kérdés

Mit mondjak neki, ha megsértődött, mert nem engedtem marhaságot választani?


Jól teszem vagy túl korlátozom? Választott telefontokot(nincs a gyereknek telefonja), műkakit, dominót(vanneki), barbis rózsaszín csillogót, ami neki tetszett(fiúnak adná) kb mindenre rábökött, amit meglátott és kiverte a hisztit.


Nálatok is a szülő választ, vagy hagyjátok a gyereket megajándékozni a barátait?



2020. dec. 16. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Felajánlok lehetőségeket neki, és azok közül választhat.

3és fél éves lány.

Bár csak egy kis barátja van, akinek ad.

2020. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Egyébként is jó, ha nincs minden megengedve, nem minden úgy van, ahogy ő akarja.

Szerintem a sértődés se fog sokáig tartani, biztosan hamar elfelejti :)

Esetleg lehet úgy, ha őt is bele akarod vonni, hogy kiválasztasz 2-3 normális, megfelelő ajándékot, és azok közül választhat ő.

2020. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Most ebben semmi hasznos nem lesz, de elmesélném, hogy tavaly elment a gyerek ajándékot venni az apjával, és hazajöttek egy gumicápával, aminek egy emberi láb lóg ki a szájából. Könnyesre röhögték magukat rajta, és "nem lehetett otthagyni". Gyanítom, a születésnaposnak is tetszett... :D

Az általad felsoroltakból a barbira erősen nemet mondtam volna, és az enyémek 5 évesen értették is már, hogy a fiúk nem örülnének neki. A többi is baromság, nyilván, de egy másik öt éves lehet összepisili tőle magát örömében... :D

2020. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk abban van valami, hogy lehet olyan gyerek a barátja, aki szeretheti az ilyesmit.. na de mit szólna hozzá az anyja, ha egy darab kaki lenne becsomagolva?


Azt hiszem akkor választok egy normális ajándékot, és mellé választhat valamit 1000 ft alatt, de neki kell majd felvállalnia, ha nem örül neki a másik.. vagy ne "szivassam" ezzel? Igazából a csalódástól is megkímélném és nekem sem akaródzik egy 5 éves szemébe mondani, hogy "gondoltuk örülnél a műkakinak" ha esetleg eltűnik az arcáról a mosoly, mikor kibontja.

2020. dec. 16. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedek ilyesmit megvenni, nekem is rosszul esne ha műkakit kapna pl.

Legjobb barátjának választhatott 5db lego közül egyet.

2020. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!