Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen kezdtetek el a...

Hány évesen kezdtetek el a gyermekkel mesét nézni?

Figyelt kérdés

16 hónapos kisfiam nagyon érdeklődő, minden nap olvasunk neki mesét, verset, lapozós keménykönyveket nézünk, dalokat éneklünk, mind szereti. Felismeri a karaktereket, mutogatja a könyvben amit már ismer, dúdolja, alkalmanként néhány youtube hey kids dalt is néz evés közben telefonon, amelyek pár percesek. (Sajnos néha csak így lehet a fogzásról elvonni a figyelmét, hogy egyen.)


Szeretnék neki fokozatosan napi maximum 20 perces mesét beiktatni, amit közösen néznénk, hogy fejlődjön és alakuljon a szókincse. Milyen aranyos, szép, nevelő meséket, sorozatokat javasolnátok?

Pl. A Mancs őrjáratot, Mentőbotokat hallottam, hogy sokan nézik, de még nem néztem bele. Vagy ezeket elég később? Esetleg Micimackó csodálatos világa? Köszönöm a válaszokat.



2020. dec. 20. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi idősen könyveket nézegessetek, mondókázzatok, böngészőkben keresgéljetek, esténként lehet diavetítőzni. Ne tedd tönkre az idegrendszerét a villódzó képernyővel.
2020. dec. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Én 2 évesen engedtem reggelente egy 20 percet. A bing nyuszit nagyon szerette, meg a hey kids énekeket.
2020. dec. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Tudom, le leszek pontozva, de nálunk kb. fél éves korától már nem volt tabu.

Sokáig csak az esti fürdetésnél, törölközésnél szóltak a Kerekmese dalok telefonról, amit vagy nézett is, vagy nem.

Egy éves kora körül véletlenül a Mickey Egér játszóterére kapcsoltam, és nagyon megtetszett Neki a figura, és a hangja (máig nagy rajongó). Így onnantól azt az egyet naponta nézhette -volna, de a mesenézés nálunk úgy néz ki, hogy játszik, közben oda-oda néz, ha van valami érdekes, de inkább csak hallgatja.

Most 2,5 éves. Reggel, és este van mese kb. fél-fél óra. Este inkább dalokat kér (Kicsi Gesztenye Klub, most Télapós, Hóemberes dalok).

Nem bánom, és nem látom semmi hátrányát, hogy így csináljuk/ csináltuk. A TV sosem volt tabu, így nem is kuriózum, nem ragad le előtte, nem bámulja, bambulja. Játszik, és közben 'háttérzajként' funkcionál, amire időnként rá-ránéz.

7 hónaposan kezdett beszélni, 1,5 évesen már mondatokban beszélt, most már teljesen folyékonyan, hihetetlen választékossággal, és kristálytisztán.

Ami nagyon fontos, hogy a mesenézés sohasem helyettesítette/ helyettesíti a meseolvasást. Rengeteget olvasunk Neki, egyfolytában követeli is. Naponta kb. 20 mesét biztosan olvasunk Neki, és ehhez jönnek még a dalok, mondókák.

Szóval szerintem nem ördögtől való egy kis mesenézés, csak meg kell találni az arany középutat.

2020. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Pár hónapos kora óta. Nem nézetem vele, de van hogy megy a tévé, és nézi. Magyar népmeséket szoktunk többször nézni. Most 15 hónapos. Szeret tv-zni, nincs elé ültetve, de ha este az apja nézi, nyilván nem szidom le, hogy ne nézze, vagy nem ragasztom le a szemét.
2020. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bogyó és baboca
2021. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!