Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csökkentitek a túlnőtt...

Hogyan csökkentitek a túlnőtt játék készletet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet megszabadulni a rengeteg játéktól kíméletesen, hogy a gyerek ne törjön össze? Akár azért akarom kitenni, mert teljesen tönkrement már, akár azért, mert soha nem nyúlt hozzá egy ujjal se, minden baj. Van jól bevált módszeretek vagy olyan tálalási mód, amit elfogad a gyerek?

2020. dec. 27. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Meséld el neki, hogy vannak szegény gyerekek, akiknek egy darab játékja sincs, és mivel neki van sok amivel nem játszik, mi lenne ha együtt összegyűjtenétek amiket szívesen neki adna más gyerekeknek, és elkülditek nekik. Már gyerekkorban kell kezdeni az efféle nevelést, méghozzá tudatosan. A törött elromlott játékot meg először tüntesd el, de ne dobd ki, ha nem keresi 1 hétig, akkor dobd ki.
2020. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha tönkrement, akkor kuka. Ezt akármelyik gyerek megérti, hacsak nem értelmi fogyatékos.

Ha nem használja, akkor Mucika, sosem játszol ezzel, gyerek elvisszük oda, ahol majd olyan kisgyereknek adjak, aki örülni fog neki.

2020. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat olvasnék szívesen, hogy kinél hogy működött.
2020. dec. 27. 12:55
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Így, ahogy leírtam. Kidobtam a törött játékot. Lattá, megértette, hogy törött, vagy nem működik. A nem használtakat pedig összeszedtük és elvittük jótékonysági szervezetekhez.
2020. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk szokott lenni gyerekbazár. Sok gyerek kimegy oda eladni, pár 100 ftos árakon a játékait. A szülő azt mondja neki, gyűjtse össze ebből ő maga az áhított új játék árát. Persze ez csak motiváció a csökkentésre de elvileg bejön
2020. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó vagyok. Ezek tényleg ilyen jelképes összegek. Van ,hogy 50 ft ért vettem igy egy kisautót es az eladó kisfiú nagyon büszke volt
2020. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok játékunk. Nem szeretem a halmozást semmiben, játékban sem.

Illetve közben folyamatosan szelektálok, ami tönkrement vagy eltört stb kuka, ami még jó állapotú eladom vagy elajándékozom.

De a lényeg, hogy nem vesszük meg az 5. plüsst meg a 4. babát..

2020. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Ja hogy a gyermek a bajod?

Csináld akkor, amikor nem látja.

Esetleg mondd el neki, hogy más gyerek örülne neki, tesóm 2 lánya 7 és 5 évesek már maguktól mondják az anyjuknak hogy mit ajándékozhat el.

2020. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem mutatom meg neki és elajándékozom. Nem szokta keresni, mert ezeket már régen elunta. Olyat nem ajándékozok el, amivel játszik.
2020. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Elteszem pl a pincébe alaposan becsomagolva. Pár hónapig pihen. Még soha nem kerestek semmit...

Aztán elajándékozom, ha nagy érték eladom....

2020. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!