Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, akik látják, hogy...

Szülők, akik látják, hogy gyerekük személyisége rossz irányba változik, mit tudtok tenni?

Figyelt kérdés

Már eléggé kivagyok, mert minden ötletem kudarc.


Kb 3 hónapja kezdődött, sikerült becsatlakoznia egy “rossz gyerek”bandába, ovisok..


Először észrevette, hogy ők a “falkavezérek”, velük akart játszani de kinevették, majd ez megismétlődött párszor, aztán rászálltak, cikizték, lökdösték, cukkolták, verekedtek is(korábban nem verekedett sose a gyerekem), akkor az volt a bajom, hogy lehetne megküzdeni ezzel, kikerülnie szerencsétlennek a helyzetből.. Na most sikerült. Most ő lett a “csicska”, aki velük is van meg nincs is. Ugratják, piszkálják, de be is vonják a rosszalkodásokba(labdakiborogatás a kosárból, gyerek fent, alul rázza a kötélmászókát más alatt, random ráhúz hullahoppkarikát más gyerekre, verekedést kezdeményez, kisajátít rollert)


Már teljesen meg vagyok lőve, ezek a gyerekek másik csoportba járnak, a gyerekemtől a saját csoportja elfordult. Csak udvaron találkoznak. Odáig sikerült vinni, hogy megmondtam hogy ők nem a barátai, kerülje őket, mert nem tudja kezelni a helyzetet, ezek rossz dolgok, nem viccesek(ő nevetve meséli) de megsértődött, el se akarja már mondani a dolgokat.


Tisztára mint valami tinifilmben komolyan, de nyilván a többi gyerek is kicsi és egyik sem gonosz.


Óvónővel próbáltunk megoldást találni, de a gyerekem nem lehet levakarni arról a 3 tagú csapatról. Amikor nincsenek bent, tök jól mennek a dolgok(most karantén volt abban a csoportban) másfél hétig idilli volt a helyzet, az óvónő nem győzte dicsérni a gyerekem, ő is minden nap jól érezte magát, majd vége lett karácsony előtt a karanténnak és első nap mondta az óvónő, hogy bekattant a gyerekem, tisztára megőrült és tényleg, vállalhatatlanul viselkedett abban a két napban, aztán inkább kikértem az oviból karácsony előtt.. Csak ebédig van bent, az a két óra teljesen megbolondítja, kifordul magából, kiabál, rosszalkodik, verekedne, ütéssel fenyeget..


Nagy csoport, hamarosan jönnek velünk suliba, annyira drukkolok hogy ne a mi sulinkba, de van egy olyan érzésem, hogy nem lesz ilyen mázlim.


Mit csináljak? Te mit csinálnál?



2020. dec. 29. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Off :

Ez durva hogy már oviban van ilyen szitu, én ezt nem is gondoltam volna.

De ebben szerintem az óvónőnek kéne segíteni, esetleg ne engedje oda a fiadat az udvaron hozzájuk.

2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Ütéssel fenyeget?! Úgy megverném, hogy levegőt se merne venni. Ti komolyan ennyire ostobák vagytok?
2020. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszelnek az ovonovel, majd ha nincs valtozas a vezetovel. Ha egy csoportba jarnanak csoportcsere, de igy egyszeruen az ovononek meg kene tiltania, h jatszon veluk es pont. Most telen nem hiszem h reggeltol estig kint vannak, abban az 1 oraban meg oldjak meg es a gyerekednek foleg aki suliba keszul is meg kell ezt ertenie, de ha nem is erti meg el kell fogadni.

A kozos sulit meg felejtsd el, megkerdeznem a szuloktol ok hova mennek es tudatosan masikat valasztanek.

2020. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Lányom van..


Nem ütöm meg a gyereket, alapos megrovást szokott kapni, fejmosást, de van hogy egy pillantásomra abbahagyja, ilyenkor duzzog, bezárkózik és semmit sem tudok kiszedni belőle, nem akarom, hogy még ennyit se tudjak, mint most.


Óvónő próbálta, mikor közös taktika volt a “nem tudod még kezelni a helyzetet, játssz másokkal” én is mondtam, ő is mondta, de a gyerekem csak azért is odaszökött, mikor az óvónő nem figyel.


A 3 gyerek közül kettő rokon(vagy csak szivatják vele, hogy ezt mondják, nem tudom) de ők ovin kívül is ismerik egymást, összejárnak. Nem kisebbségiek elmondás alapján, mert az egyiknek kék a szeme, a másik szőke, és csak két fiú, egyikük lány.


Ki kell valami okosat találnom, mert 4én már ovi van.

2020. dec. 29. 08:41
 5/15 A kérdező kommentje:

A körzetesünk a legjobb suli a városban minden téren, iszonyat sor áll, hogy más körzetből bejuthassanak, nem szívesen mondanék le róla, de megkérdeztetem a gyerekkel, hogy mit tud, a többiek hova fognak menni(az ovi ahova jàrunk, nem körzetes, szóval van esély, hogy másikba menjen.)


Az ovink is nagyon humánus, a legjobb a városban, az biztos, hogy az egyik gyerek hátrányos helyzetű, azok is gyerekek, nem tehetnek róla, illetve kell hely, ahol elfogadják őket is, utolsó fél évre nem akarom átrakatni, és nem is lehetne szerintem, illetve mivel az én gyerekem folyamatosan keresi a társaságuk, kezdik őt is elkönyvelni ilyennek.


Vannak barátai máshonnan, velük máshogy viselkedik, de ott is kezdem észrevenni a rosszaságra való felbújtást(szaladjunk el, másszunk vissza a csúszdán) benne.


Meg aztán nem hiszem hogy ilyen típusú gyerekből csak 3 van a világon, valami jó megoldási technika kellene hosszútávra, amit most tudnék elkezdeni alkalmazni.. Akár célzott mese, vagy erre vagy arra mit reagálj gyakorlatok itthon, vagy könyv, videó vagy hogy hozhatnám olyan élethelyzetbe, amiből tanul is helyzetkezelést..

2020. dec. 29. 08:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen csoportos?

Próbáld meg te összebarátkoztatni másokkal. Hívd át néhány szimpi ovist magatokhoz stb.


Ha jól olvasom egy másik csoportba járnak. Esetleg azzal az óvónővel is beszélj, hogy ha ott látják a gyerekedet, küldjék vissza a saját csoportjához.


Azt nem értem, ha ilyen rossz dolgokat csinálnak, az óvónők miért hagyják? Nekik kéne szétrobbantaniuk a bandát. Ha minden kinti szabad játéknál a padon csücsülnének a viselkedésük miatt, egyszer csak megunják és elkezdenek szépen játszani.



Az én lányomnak a saját csoportjában van egy kislány, aki "uralkodik" felette. Csak akkor játszhat velük, ha ő megengedi, egyik nap barátok, másik nap nem, akik az ő barátai, azok nem lehetnek a lányom barátai stb.

Csak annyit tudok neki is javasolni, hogy játszon mással (ami azért nehéz, mert akkor a kislány megjelenik és elküldi a lányom), ha ellenkezik, akkor kiabálásba fullad az egész.

Nehéz ügy az ilyen, szerencsére az enyém nem rosszalkodik az oviban így még ráhagyom, hogy oldja meg. De ha a te szitud is fennállna, akkor azt tenném, amit fentebb írtam.

2020. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk az elején jó ötlet lett volna, akkor még kedvelték, de ugye most annyi rosszban van benne, hogy nem nagyon akarnak vele játszani, már abból is sokszor van gond, hogy nem akar pár gyerek a csoportjában a párja lenni..


Kicsi udvar, zsúfolt, a nagycsoportosokat lekerítik a nagyoknak való játszórészen.


Az óvónők ugye ketten vannak udvaron 2 csoportra, megelőzni nem tudják, de utána elkapják és jól megbeszélik a gyerekekkel, de gondolom az én gyerekemnél süket fülekre találnak, ahogy az én szavaimnál is csak bezárkózik és duzzog.


Ez a padra ültetés nem is rossz ötlet, bár nem tudom mi tartaná ott, ha a közelében vannak megbolondul és tényleg "nem lehet vele bírni", de megpróbálom. Az lesz, hogy amikor odamegy a 3 gyerekhez, az óvónő behívja és leülteti a padra. Csak akkor állhat fel, ha nem hozzájuk megy játszani és szép következetesen hátha hat..

2020. dec. 29. 11:00
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nehez eset az biztos. Nalunk is hasonló a helyzet csak a masik oldalról. Az en lanyom cukkol egy masik kislanyt, durva vele. Mar beszeltem vele többször erről, tudom nem gonoszsagból csinalja, hanem azt gondolja vicces(ő egy nagyon vagany eleven "bohóckodó" kislany) Beszeltem az ovónőkkel azt mondjak a masik gyerek van teljesen ranőve ezek ellenere. Mindent vele es mellette akar csinalni. Még karacsonyi fotózasra is kerte a lanyommal fotózzak... en is ki vagyok az egesztől. Nem ertem az ovonők miert nem tudjak ezt megoldani. En nem tudom lereagalni nem vagyok ott. Még arra gondoltam elmegyek a csaladsegítőbe, hatha adnak ötletet.
2020. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, nincs kedved elhívni a kislányt az anyjával együtt közös játszózásra, hátha "közönség" nélkül rendesen fog vele viselkedni a lányod? Én nem hiszem, hogy el tudnám hívni, mert tudom, hogy a gyerekemmel nem szívesen játszanak és nem akarnák, illetve ha a gyereke nem akarja, anyuka sem biztos menne bele, hiszen nem ismerem, nem egy csoport.. de lehet az lesz majd legutoljára, ha ez sem válik be, elhívom őket valahova, hogy az anyjuk előtt hogy viselkednek..


Szóval én örültem volna, hogyha ez leesik a másik anyukának és elhívnak minket, hogy a gyerekek játszanak a mi felügyeletünk alatt.. Pláne ha csak egy van, két gyereket könnyebb összehangolni, ha nincsenek csoportban..

2020. dec. 29. 14:16
 10/15 A kérdező kommentje:

Na, első nap..


Végre hatott valamit a sok beszéd, játszott a gyerekem egy kisfiúval, mire odament a hármas és "beleléptek a karikájukba", veszekedés lett, és a gyerekemnek végre eszébe jutott, hogy segítséget kérjen az óvónőtől. Jól odakiabálta nekik, hogy "Megmondalak xy néninek hogy tudja hogy rossz vagy(kicsit durva volt, dehát istenem" a három gyerek berágott, azt mondták, hogy nem fogod tudni mert elkapunk, megfogták a karját. Erre a gyerekem szabadulni akart, rugdosni kezdett, mire lenyomták 3an a földre, az egyik ráfeküdt a másik kettő meg megrugdosta.


Az óvónő is ezt mondta(ő csak a végeredményt látta/hallota, az elejét nem), hogy rugdosott a gyerekem is, de a többiek durvultak és már oda kellett mennie..


Most mi a cucc legyen?? lefogják és nem tud odamenni az óvónőhöz? Egy folt sincs amúgy rajta, overálban volt, de ez már kiverte nálam a biztosítékot, ez nem sima verekedés. Mondtam kérdezze meg az iskolát, hova fognak menni, meg én is igyekszem megtudakolni az óvónőtől, de ez szerintem már az a szint, hogy fel kellene keresnem a többi gyerek szüleit, nem?


Egyébként a másik kissrác, akivel játszott elvileg gyakran megvédi, és most szerelmes a lányomba, aki nem szent, de ha van aki bírja, akkor már egész jó a helyzet, szóval ennek meg örülök.

2021. jan. 4. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!