Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lànyom apjânak is ott kell...

A lànyom apjânak is ott kell lennie a keresztelőn?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bocsi ha buta a kérdés. De nem tudom hogyan zajlik a keresztelés. Lányom 5 éves,még nincs megkeresztelve. Az apjàval màr 4 éve nem vagyunk együtt. Szeretném megkereszteltetni,én katolikus vagyok,azonban az apja nincs megkeresztelve és azt is mondta ö be nem teszi a lábát a templomba. Szeretném megkérdezni hogy neki is kötelezö megjelennie a keresztelőn? Én már boldog házasságban élek,született még egy kislányom , igy azt tervezzük hogy egy napon lenne a keresztelés mindkét lányomnál. Köszönöm a segîtséget.

#templom #apa #Keresztelö
2021. jan. 1. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Nos, elvileg a katolikus keresztelő feltétele a szülők templomi házasságkötése, a válást pedig nem ismerik el. Ergo, ha a pap, akit felkersz valóban az előírások és a hit szerint végzi a dolgát, nem fogja megkeresztelni a gyereket.

Mondjuk nem értem miért akarod a kereszteleot, hiszen olyan nagyon vallásos nem lehetsz: a gyereked apja ateista, a gyerek 5 éves....

2021. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
szerintem pedig lehet - beszéld meg a kiválasztott pappal
2021. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
2 keresztszülőket válasszatok - gyakorló katolikusokat!
2021. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

2!


Nem azt írtam, hogy nem lehet. Megfelelő pap és megfelelő vastagságú boríték mindent megold. De elvileg nem lehetne.

2021. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Amit az első ír, nem igaz. Mindig megkeresztelték akár a házasságon kívül született gyerekeket is, csak a megjegyzésbe beírták, hogy "törvénytelen". Ilyet ma már nem írnak, de ugyanúgy megkeresztelik.

A rokonságban volt nálunk hasonló eset, nem volt ott az apuka, lement a keresztelő így is.

2021. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

5!


Aztán mekkora élvezet lesz, ha ott lesz a keresetlevelén a törvénytelen megjegyzés, ugye.

2021. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
"Ilyet ma már nem írnak" ezt nem sikerült elolvasni?
2021. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%

7!


Vagy de. Megegyszer, van a normális, hagyományos verzió, ahol bizony nem keresztelik meg csak úgy a "torvenytelen" gyereket és van a megfelelő pap, megfelelő boríték verzió, ahol minden lehetséges. Sikerült elolvasni?

2021. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

1


Be akarja biztosítani magát, gondolom én. Mi van, ha mégis alapon.

2021. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

1 4 6 8 ne borítékozzál már, lövésed sincs miről beszélünk (és magadat kéne lepontozni - küldök borítékot, oldd meg. addig is menjél valami olyannal foglalkozni, amihez értesz és hasznos :)

Lehet: a keresztszülő legyen gyakorló hívő (ő vállalja a kat. nevelést) Egyébként meg a Kérdező új párja a kisgyerekkel már valószínű szeretné is. A régi meg menjen a búsba, ha egyévesen otthagyta őket.

2021. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!