Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kisfiú pár hete...

4,5 éves kisfiú pár hete agresszívvé, verekedőssé vált, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen normálisan viselkedett, szépen beszélt velünk. Pár hete parancsolgatós lett és agresszív is, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Például a hétvégén azért megütötte a nagypapát, mert a papa és az apa beszélgettek és a kisfiút zavarta, hogy nem vele foglalkoznak, így odacsapott egy nagyot a papának. Nem arról volt szó, hogy órák óta rá se néztek a gyerekre, hanem együtt tettek-vettek az udvaron hárman és ha csak egy percre is nem őrá összpontosított a papa és apa, már ütött.

Ma velem csinálta azt, hogy hazafelé az oviból torka szakadtából elkezdett üvölteni, hogy az uzsonnáját most azonnal csomagoljam ki és adjam oda. Megálltam és mérgesen néztem rá, hogy így nem beszélhet velem, szépen kérje, ha akar valamit, akkor nekiállt visítani, hogy most azonnal adjam oda és kész. Mindenki minket nézett. Itthon aztán az előszobában újrakezdte, hogy most azonnal vetkőztessem le. Eddig szépen vetkőzött egyedül, most nem tudom, honnan jött ez neki. Mondtam, hogy vetkőzzön csak le egyedül, ahogy eddig is, akkor földhöz vágta magát és visított megint, hogy most azonnal szolgáljam ki. Csak néztem, hogy ezt a gyereket megszállta az ördög vagy mi lehet vele vajon? Mivel ekkor sem ugrottam, odajött hozzám és megcsapta a hasam. 9 hónapos terhes vagyok a kistesóval. Eléggé dühbe gurultam és adtam neki egy pofont, amit soha még. Akkor nekiállt boxolni, én meg leültettem az előszobában és mondtam neki, hogy addig onnan be nem jöhet, míg le nem vetkőzik és tartottam neki egy fejmosást arról, hogy kivel hogyan beszélhet, stb... Este most az apjával megint nekiállt a parancsolgatásnak. Hogy vigye utána, amit ő kigondolt, hogy hadd tegye az apja fejére, amit épp akar és ha apa nem akarja, már megy a box, a verekedés, visítás. Nem ismerünk rá a fiunkra. Pár hete még semmi ilyesmi nem volt vele. Szépen viselkedett, öltözött, szófogadó volt.

Tudom, hogy akkor válnak ilyenné a gyerekek, ha valami olyan gondjuk van, amit nem tudnak másképp kezelni. Nem tudom eldönteni, hogy a tesó jövetele miatt ilyen, vagy az oviban lehet valami vagy mi a fene okozza ezt. Mi a férjemmel itthon nem ordibálunk egymással, nem visítunk, ha valami nem úgy van, ahogy akarjuk, ütni meg sohasem ütöttük meg egymást.

Olyan, mintha egyszerűen nem tudná elfogadni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, illetve hogy folyton irányítani akar mindenkit akár agresszíven is. Nem szeretnénk fizikai fölénnyel megoldani a helyzetet, de azt sem szeretnénk, ha a fejünkre nőne a gyerek. Mit lehet ilyenkor tenni?



2021. jan. 5. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj az oviban az óvónőkkel hogy ott is máshkgy viselkedik e, és esetleg nem e történt bent valami amit nem mond el.

Mostanában esetleg akaratod ellenére is, de nem hanyagoltad kicsit?

Nem lehet hogy most kicsit háttérbe szorult és csak azt látja hogy készülsz a kistesora, hasadat simogatod stb?

Vagy sokat beszéltek esetleg a kicsirol?

Lehet hogy egy gyerek bent mondott neki valamit kistesoval kapcsolatban, és ő meg el hitte, egy ismerősöm járt úgy hogy az oviban azt mondta egy lány a másiknak, hogy amióta lett otthon tesó, azóta őt már nem szeretik srb.

A gyerek utána ott is hasonlóan kezdett viselkedni.

2021. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tippelek, hogy hasonló dolog érte őt. Valaki megütötte, vagy agresszívan bánt vele. Az én fiam sokszor volt így, nem tudtunk értelmezni egy fura magatartást nála, mindig kiderült, hogy valaki bántotta. Ne feltétlenül nagy dologra gondolj.
2021. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Tudom hogy nehéz, de ő még egy pici gyerek, próbálj meg higgadt lenni ebben a helyzetben is hozzá.

Ne érezze jogy feszült vagy ettől, ha egyébként nem reagáltok egy darabig ezekre a dolgaira, akkor egy idő után abba hagyja, hisz nincs közönség a műsorra.

Ilyenkor ne vegyétek észre.

Ha normálisan viselkedik akkor pedig figyeljetek rá, és dicsérjetek

2021. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdeklődjetek az óvónőknél, hogy ott hogy viselkedik, illetve történt-e valami az oviban, ami ezt kiválthatja. Kérhettek tőlük is tanácsot, hiszen ők ismerik a fiatokat, mi, itt a gyakorin nem.

Én valószínűnek tartom, hogy már tudja, hogy közel a kistesó érkezése és emiatt zaklatott. Jó, hogy nem erőszakkal próbálod kezelni. Legyél persze határozott, mondd el neki, hogy ez elfogadhatatlan és ilyeneket nem tehet. Ugyanakkor éreztesd vele, hogy nem akarsz neki rosszat, szeretgesd, nyugtasd sokat, figyeljetek rá, beszélgessetek, játsszatok vele. Ha valóban a kistesó érkezése miatt feszült, akkor ezt is jelenítsétek meg játékban, babázzatok, szerepjátékozzatok, olvassatok meséket a témában. Így látatlanban ennyit tudok javasolni.

Egy óvónő :)

2021. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jól tetted, hogy rácsaptál, nem két és fél éves, akkor ez még valamennyire elfogadható lenne, ő már kinőtt ebből az életkorból, a tesó miatt ilyen egyébként, közeleg a szülés, szorul a hurok.
2021. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön a tesó, attól megbolondulnak, kevesebb figyelem jut rájuk.
2021. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez életkori sajátosság nem lehet? Az én 4,5 éves lányomat is megszállta 3 hete az ördög. Idáig egy álom gyerek volt, most bepótol minden hisztit.
2021. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2022. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!