Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek oltása covid ellen?

Gyerek oltása covid ellen?

Figyelt kérdés
Egyre több hírt olvasok arról, hogy ha valaki nem oltatja be magát nem utazhat, nem mehet bizonyos helyekre (szinház, kiállítás, sportrendezvény, stb.). Ha én és a férjem beoltatjuk magunkat mehetünk, de gyereknek való oltás egyenlőre nincsen, így őt nem tudjuk beoltatni. Hogyan lehet majd nyaralni gyerekkel nyáron?

2021. jan. 7. 10:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván csak azokra vonatkozhat bármilyen különbségtétel, akiket be lehet oltani.

Egyébként nyárra remélhetőleg lesz vakcina nekik is. Vagy lehet, hogy a mostaniak is jók lesznek, csak más adagolásban kell. Majd addig kitalálják az okosok.

2021. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Én szoptatok szerencsére, így nekem se adják be. 🙏 Amúgy se járunk ilyen helyekre. Inkább nem megyünk sehova.
2021. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván amíg nincs nekik oltás addig oltás nélkül mehetnek a szülőkkel.De amíg elég oltás sincs, addig kár ezen rágódni.Ha kisgyerekeid vannak, akkor valószínűleg nem a veszélyeztetett korcsoporthoz tartozol így ti is utolsók között kapjátok, majd egyszer valamikor.Vagy be leszel oltva nyáron vagy nem:D Szerintem még a kormány se tudja, hogy mi lesz nyáron.Akkor mi földi halandók honnan tudnánk mi, hogy lesz?
2021. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ha most foglalnék nyaralást nyárra, akkor nagyon is érdekelne, hogy egyáltalán mehetünk-e.

Nem minden az életkor, nekem van krónikus betegségem, de remélhetőleg nyárig mindenki be lesz oltva, aki akarja.

2021. jan. 7. 10:29
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Annyira nem érdekes, mert pillanatnyilag még sehol nem kérdeznek rá az oltásra.:)Párom pár napja utazott külföldre, semmit nem kértek tőle csak a címet ahol a 10 nap karantént tölti,5 nap ottlét után tesztel szabadulhat.Nincs erre szabályozás.Nyárra biztos lesz.Esetleg kérdezd meg OV. vagy a kormány valamelyik tagját, hátha elmondják neked a terveiket.

Bármit is írunk ez mind találgatás volna pillanatnyilag.Addig van a 10 nap karantén, vagy a negatív teszt ami mentesít.

2021. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Hova foglalnál szállást? Még nem is lehet foglalni. És amúgy sem tudjuk, nyáron mit engednek és mit nem. JELENLEG TILOS turistaként fizetővendég-szállást igénybe venni. Mindannyian reméljük, hogy nyáron már nem így lesz, de amíg föl nem oldják a korlátozásokat, addig foglalni sem lehet.
2021. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A kérdés arra irányult, hogy valamelyikötök hallott-e erről valamit, nem a hivatalos információra kérdeztem rá, mert az én is meg tudom nézni a hírekben. Esetleg saját tapasztalat, mint pl. előző válaszadó. Találgatás is lehet, nyilván senki nem tud biztosat. Nem gondoltam, hogy ez itt ekkora problémát okoz.
2021. jan. 7. 10:43
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
Nyárra meg nem lesz elég oltás itthon. Talán őszvégére kaphat mindenki.
2021. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
34%
2es vagyok. De ha otthon vagyok, meg már túl is vagyok rajta mi a lópikuláért szúrassam meg magam egy idegen anyaggal, amit nem is teszteltek??? Ti nem vagytok normálisak, hogy fél év tesztelés után akarjátok megszúratni magatokat... Majd amikor autoimmun-betegek lesztek tőle, megbánjátok... De csak azért is még két évig szoptatni fogom a lányomat, hogy nehogy kötelezővé tegyék itt ezt a szart.
2021. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
2es és 10es vagyok: egyébként nem vagyok oltásellenes, a lányomnak minden választható oltást beadattam, mert azokat tesztelték... De influenza ellen sem oltunk, mert úgyis mutálódik, ugyanez lesz a COVIDdal... Adassa be az, aki fél, meg veszélyeztetett, de engem hagyjanak békén ezzel a szarral. 🤦‍♀️
2021. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!